Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném megváltoztatni a...

Szeretném megváltoztatni a nevem, de félek hogy mit fognak szólni hozzá a családtagjaim. Hogy mondjam el nekik? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Édesanyám lánykori vezetéknevét szeretném használni a jövőben, ezt pedig hivatalos úton is szeretném megváltoztatni. Nem vagyok rosszban apukámmal, de utálom a vezetéknevem, gyerekkoromban rengetegszer csúfoltak miatta, és a mai napig szégyellem mikor be kell mutatkoznom valahol. Eléggé konzervatív családból származom, félek a reakcióktól. Férjhez menés lenne a másik opció, de még legalább 10 évig az is tárgytalan. Szerintetek elmondjam otthon? Mit tegyek, ha rosszul reagálják le? Illetve hogyan kerüljem el, hogy apukám megsértődjön?
2023. márc. 15. 22:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
10%

Mondjuk én nem itt kérdezgetnék, meg bizonygatnám, hanem bemennék a hivatalba és megváltoztatnám - a család véleményét meg ki nem sz... le?


Felnőtt vagy, el kéne engedned a jaj mit szólnak marhaságot.

2023. márc. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
16%

"De nem tudom elképzelni, hogy egy felnőtt ember csúfolódjon a másik neve miatt."

A volt fizikatanárunk például ezzel szórakozott rendszeresen.

Az erre hajlamos felnőttek nem lesznek kegyesek, gonoszak és kegyetlenek maradnak ugyanúgy mint gyerekkorukban, csak megtanulják palástolni.

Időről időre felmerül az is, hogy a mozaikcsaládokban miért más a neve mindenkinek esetleg és vannak akik fújjognak.

Zabigyerekeznek még manapság tanult emberek is burkoltan vagy nyíltan, ha az anya nevét viseli egy felnőtt.

Eezekkel számolni kell, a világ nem egy rózsaszín virágkehely.

2023. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
76%

#22 Nem láttam még, hogy valakit zabigyerekeznének, mert az anyja nevét viseli, de azt se értem, hogy ez hol derül ki egyáltalán? Legfeljebb hivatalos helyen kell bemondani anyád nevét, ott meg annyi mindent hallott már az ügyintéző, hogy letojja. Főleg ha még gyakori is, pl. Kovács, Szabó, ott lehet véletlenül ugyanaz a szülők neve.

Ha meg a kérdező neve olyasmi, hogy pl. Ondó Kata (tényleg van ilyen vezetéknév), akkor lehet, hogy még a zabigyerek kifejezést is szívesebben veszi (már ha tényleg használja még valaki ezt a régi szót).

2023. márc. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mondjam el nekik? - egyenesen, kb. ahogy itt leírtad.


Ti mit tennétek? - én nem cserélnem le apám nevet, de ez a te dolgod.


Elmondjam egyáltalán otthon? - feltétlenül. Minden kiderül mindig, főleg évtizedes távlatban. Nem egy este akarsz elmenni a haverokkal, hogy ha hajnalig nem buksz le, akkor megúsztad.


Mit tegyek, ha rosszul reagálják le? - elviseled (ha neked ez tényleg olyan fontos, akkor úgy fogod erezni, hogy megeri)


Hogyan kerüljem el, hogy apukám megsértődjön? - ez nem rajtad múlik. (Teljesen érthető, ha rosszul esik ez majs neki. De erre is azt tudom mondani, hogy a te dolgod)

2023. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!