Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki 18 éves kora után...

Ha valaki 18 éves kora után megváltoztatja a nevét, akkor mennyire várható el, hogy a családtagok azon a néven szólítsák?

Figyelt kérdés

18-án töltöm a 18-at, és már utána való héten el szeretném kezdeni a keresztneveim megváltoztatását.


Ofra Bereniké a nevem, 13 éves koromig voltam Ofra Ofinak becézve, utáltam. Iskolaváltásnál már Berenikéként mutatkoztam be a Beri, később a Niké beceneveket használva. Voltam Reni és Niki is, de mindig volt a kavarodás belőle, és igazából a lényegen amúgy se változtat: utálom az Ofrát és a Berenikét is.


Apám rokonsága még mindig Ofiként emleget, mert sokáig össze voltunk veszve és akkor még Ofi voltam, anyám rokonsága és a szűk családi kör meg Berinek hív, de néha megkapom az Ofit, Ofrát, olyan 60-40%.


Mennyire elvárható, hogy szüleim, rokonaim, barátaim x év Ofizás vagy x év Berizés után másik néven szólítsanak?



Névötleteim:

Flóra Réka

Barbara Laura

Alexandra Gréta


Neztem olyan neveket, amik hasonlítanak az Ofrára vagy a Berenikére, esetleg a becézésük hasonlít a Berihez és az Ofihoz, de azok nem igazán tetszettek.


2022. szept. 11. 17:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
11%
Mi történt, eddig fiú voltál! Újabb fejezet? :)
2022. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
14%
Ez nagy butaság
2022. szept. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%
Semennyire nem várható el és nem is fognak máshogy szólítani. De amúgy nem mindegy, hogy hivatalosan mi a neved? A beceneved bármi lehet.
2022. szept. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy csak szólok, az Ofra nem anyakönyvezhető 🤗
2022. szept. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
21%
Akkor neki apakönyve van, tök mindegy. Valahogy mégis csak ráragadt ez a név. Kobzos Eufília Plazmacisztaként együtt érzek veled, kérdező.
2022. szept. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Annak fognak szólítani aminek emgszoktak közel 20 évig.
2022. szept. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
Nekem egy jó barátom megváltoztatta a keresztnevét, de én nem tudom egyszerűen az új nevén hívni. Pedig már lassan 1 éve megváltoztatta, de a mai napig a régi neve becenevén van bent mindenhol a telefonomban is. Kb 7 éve ismerem. 18 év után szerintem lehetetlen.
2022. szept. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%
Kamu... Nem lehet anyakönyvezni az OFrát még ma sem, nemhogy 18 évvel ezelőtt...
2022. szept. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
74%
1: ja, hogy ez az Arnold, alfréd, mittoménki? :-DDD
2022. szept. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

“Amúgy csak szólok, az Ofra nem anyakönyvezhető 🤗”


Bármi anyakönyvezhető, ha az egyik szülő nem magyar

2022. szept. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!