Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki 18 éves kora után...

Ha valaki 18 éves kora után megváltoztatja a nevét, akkor mennyire várható el, hogy a családtagok azon a néven szólítsák?

Figyelt kérdés

18-án töltöm a 18-at, és már utána való héten el szeretném kezdeni a keresztneveim megváltoztatását.


Ofra Bereniké a nevem, 13 éves koromig voltam Ofra Ofinak becézve, utáltam. Iskolaváltásnál már Berenikéként mutatkoztam be a Beri, később a Niké beceneveket használva. Voltam Reni és Niki is, de mindig volt a kavarodás belőle, és igazából a lényegen amúgy se változtat: utálom az Ofrát és a Berenikét is.


Apám rokonsága még mindig Ofiként emleget, mert sokáig össze voltunk veszve és akkor még Ofi voltam, anyám rokonsága és a szűk családi kör meg Berinek hív, de néha megkapom az Ofit, Ofrát, olyan 60-40%.


Mennyire elvárható, hogy szüleim, rokonaim, barátaim x év Ofizás vagy x év Berizés után másik néven szólítsanak?



Névötleteim:

Flóra Réka

Barbara Laura

Alexandra Gréta


Neztem olyan neveket, amik hasonlítanak az Ofrára vagy a Berenikére, esetleg a becézésük hasonlít a Berihez és az Ofihoz, de azok nem igazán tetszettek.


2022. szept. 11. 17:08
1 2 3
 11/26 NTBS ***** válasza:
82%
Családfüggő.
2022. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerű, nem kell a régi nevedre hallgatni. Majd aki akar tőled valamit, tudja, hogy hogyan kell hozzád szólnia, a többi névvel címzett mondandó nem rád vonatkozik, hiszen az már nem te vagy. Ha azt mondják, hogy hé Pisti..., akkor sem figyelsz, mert nem te vagy Pisti.


Én nem váltottam nevet, csak a keresztnevem "hivatalos" becenevétől eltérő becenevet használok. A nevem teljes alakjára és erre a becenévre hallgatok kizárólag azóta. Hamar megtanulták a rokonok is, különben nem tudtak volna velem kommunikálni egy összejövetelen. Eleinte én is szóltam és kijavítgattam, aztán meguntam.

2022. szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
35%

10!


Valóban. De ez esetben Ophra lett volna. 😘

2022. szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
21%
Úgyúgy 9, nekem csak a mittoménki volt meg! :) De tuti!
2022. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
94%
13, miért? Az Ofra egy izraeli név ezzel a helyesírással, nem csak angolszász külföldi nevek vannak
2022. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
18%
Ezek elég érdekes és ritka nevek. Szerintem örülj neki. Az Ofra és a Berni is teljesen oké. Honnan jöttek ezek a nevek a szüleidnek?
2022. szept. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem jó az eredeti neved, de te tudod.

Végül nem derült ki, miért akarod megváltoztatni. Azért, mert úgy szólítottak, becéztek, ahogy írtad, és az nem tetszik?

2022. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen más név nekem fura lenne, ha ismerős megváltoztatná, de végülis kb csak a rokonaid, családtagjaid lesznek az életed hátra lévő részében jelen, akik ismerik ezt a nevet, akit újonnan megismersz, az már csak az új nevet fogják tudni.


Én Niké vagyok, de én imádom a neven

2022. szept. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
72%
A Bereniké helyett a Veronika elég gyakori és jelentésében, származásban közeli változat. Az Ofrát a helyedben megtartanám. Régi ismerősöktől, családtagoktól, rokonoktól nem elvárható, hogy megtanulják az új neved.
2022. szept. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
17%

Gondolom az első keresztnevedet használnád, ezen szólítana mindenki, ezért csak azokat figyelembe véve a Flóra Rékát javasolnámA.

A Barbarának durva hangzása van, a barbár szóra emlékeztet, a Barbi meg olyan babás.

Az Alexandránál meg lehet, hogy Alexnak becéznének, nem lehet tudni, hogy ez most fiúnév vagy lánynév, ha valaki pl. csak leírva látja, hogy Alex. Ha Alexának becéznének, akkor mindenki azt hinné, hogy az a rendes neved. Ali megint csak olyan mint egy muszlim fiúnév. Szandra megint csak egy önálló név, ha netán így becéznének, ez megint csak félreértésekre adhat okot.

Egy normális név kéne neked, amelyiket nem kell magyarázni.

A Flórát mondjuk nem lehet nagyon becézni, a Flóri elég furán hangzik. De a három közül ez a legjobb.

2022. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!