Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki 18 éves kora után...

Ha valaki 18 éves kora után megváltoztatja a nevét, akkor mennyire várható el, hogy a családtagok azon a néven szólítsák?

Figyelt kérdés

18-án töltöm a 18-at, és már utána való héten el szeretném kezdeni a keresztneveim megváltoztatását.


Ofra Bereniké a nevem, 13 éves koromig voltam Ofra Ofinak becézve, utáltam. Iskolaváltásnál már Berenikéként mutatkoztam be a Beri, később a Niké beceneveket használva. Voltam Reni és Niki is, de mindig volt a kavarodás belőle, és igazából a lényegen amúgy se változtat: utálom az Ofrát és a Berenikét is.


Apám rokonsága még mindig Ofiként emleget, mert sokáig össze voltunk veszve és akkor még Ofi voltam, anyám rokonsága és a szűk családi kör meg Berinek hív, de néha megkapom az Ofit, Ofrát, olyan 60-40%.


Mennyire elvárható, hogy szüleim, rokonaim, barátaim x év Ofizás vagy x év Berizés után másik néven szólítsanak?



Névötleteim:

Flóra Réka

Barbara Laura

Alexandra Gréta


Neztem olyan neveket, amik hasonlítanak az Ofrára vagy a Berenikére, esetleg a becézésük hasonlít a Berihez és az Ofihoz, de azok nem igazán tetszettek.


2022. szept. 11. 17:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
11%

18.


Nem szólítanak nájkinak? :D

2022. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
59%
5. Nem akarod Kormos Szifília Plázacicára változtatni a neved?
2022. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
74%
De, szólítottak nájkinak, de így 30 évesen már nem szoktak
2022. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
97%
Én 20 évesen változtattam meg a keresztnevem, és a családom ugyanúgy a régi, de éppen elviselhető becenevemen szólít. Hivatalos esetekben szokták az új keresztnevemet mondani, pl ha megbízom apukámat, hogy az én nevemben intézzen el valamit, stb. Egyébként én már nem várom el tőlük, hogy az új nevemen szólítsanak, tudom, hogy soha nem is fognak, de azért nagyon idegesít néha. De már mindegy, a lényeg, hogy az új ismerőseim már az új nevemet használják, sőt, a régebbi, nem túl közeli barátaim is az új nevemen szólítottak, ami meglepően jól esett. :D
2022. szept. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
84%

Nekem anyukam mashogy szolit, de kellett neki jo 2 ev hogy teljesen megszokja 😄

A regi nevemet mar csak akkor hasznalja, ha olyan ismerosnek emlit, aki nem tudja hogy mar mas a nevem.

2022. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy is. Az számít te mit szeretnél. Eddig is elvárható volt. A te neved, te döntesz róla.
2022. szept. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!