Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném megváltoztatni a...

Szeretném megváltoztatni a nevem, de félek hogy mit fognak szólni hozzá a családtagjaim. Hogy mondjam el nekik? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Édesanyám lánykori vezetéknevét szeretném használni a jövőben, ezt pedig hivatalos úton is szeretném megváltoztatni. Nem vagyok rosszban apukámmal, de utálom a vezetéknevem, gyerekkoromban rengetegszer csúfoltak miatta, és a mai napig szégyellem mikor be kell mutatkoznom valahol. Eléggé konzervatív családból származom, félek a reakcióktól. Férjhez menés lenne a másik opció, de még legalább 10 évig az is tárgytalan. Szerintetek elmondjam otthon? Mit tegyek, ha rosszul reagálják le? Illetve hogyan kerüljem el, hogy apukám megsértődjön?
2023. márc. 15. 22:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
13%
Mi a vezeték neved? Korod? Én személy szerint nem örülnék neki.. de ha nagyon gáz akkor az is a te döntésed..
2023. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp mondd el, úgyis hamar kiderül. Mondjuk kapsz egy levelet és annyi.

Teljesen természetes, ha apadnak ez rosszul fog esni, ha annyira fontos ez neked, akkor ezt vállalni kell.

2023. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
90%

Én azt tenném hogy elmondom azt hogy nem tetszik ez a név de semmi köze nincsen a kapcsolatotokhoz csak szimplán úgy érzed hogy így jobb lenne.

Mond el hogy hogyha van különösebb okod van rá hogy miért nem tetszik pl furcsa vagy rossz benyomást kelt ilyesemi.

Nem hiszem hogyha tisztázod azt hogy csak a név nem tetszik megsértődnének.

Ha megsértődne apukád az nem a hibád nyilván.

2023. márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A korom miért releváns a kérdés szempontjából?
2023. márc. 15. 22:18
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Mert ha nem vagy 18, a szüleid engedélye nélkül nem teheted meg.
2023. márc. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Mert 18 alatt szülői bele egyezés kell!
2023. márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nagykorú vagyok, nyilván tudatában vagyok, hogy 18 év alatt nem lehet csak úgy besétálni egy ilyen ügyet elintézni. Nem is élek már a szüleimmel, tehát levelek miatt se kell aggódni. Azért is gondolkodom azon, hogy inkább el sem mondom. Csak akkor kellemetlen, ha valahogy mégis kiderül.
2023. márc. 15. 22:26
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűbb ha nem is mondod el, bár... esküvőn azért kiderülne mikor mondják és te x y akarod e....
2023. márc. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Ezen az alapon anyád is megsértődhetne, hogy az ő nevét nem viszi tovább senki. Hímsoviniszta hülyeség. Megcsinálnám és utólag közölném velük. Anyád biztos boldog lesz. Apád meg fogadja el, hogy csak a tesód (ha van) viszi a nevét tovább, te meg anyádét. 1:1
2023. márc. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%
Saját magadnak meg is válaszoltál mindent akkor mégis mit vársz itt??
2023. márc. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!