Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném megváltoztatni a...

Szeretném megváltoztatni a nevem, de félek hogy mit fognak szólni hozzá a családtagjaim. Hogy mondjam el nekik? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Édesanyám lánykori vezetéknevét szeretném használni a jövőben, ezt pedig hivatalos úton is szeretném megváltoztatni. Nem vagyok rosszban apukámmal, de utálom a vezetéknevem, gyerekkoromban rengetegszer csúfoltak miatta, és a mai napig szégyellem mikor be kell mutatkoznom valahol. Eléggé konzervatív családból származom, félek a reakcióktól. Férjhez menés lenne a másik opció, de még legalább 10 évig az is tárgytalan. Szerintetek elmondjam otthon? Mit tegyek, ha rosszul reagálják le? Illetve hogyan kerüljem el, hogy apukám megsértődjön?
2023. márc. 15. 22:07
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Fenti kérdéseim:

Hogy mondjam el nekik?

Ti mit tennétek?

Elmondjam egyáltalán otthon?

Mit tegyek, ha rosszul reagálják le?

Hogyan kerüljem el, hogy apukám megsértődjön?


Tanácsokat várok. Ezeket a kérdéseket hol, melyik kommentben válaszoltam meg saját magamnak?

2023. márc. 15. 22:48
 12/24 anonim ***** válasza:
9%
Felnőtt ember vagy (old meg)
2023. márc. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%

12

Nem a megoldással van problémája. Ahhoz csak be kell menni egy kormányablakhoz. Tanácsokat szeretett volna kérni. Te mit nem tudsz értelmezni ezen?

Egyébként ez egyeseknél (főleg a konzervatív, régimódi embereknél) érzékeny téma. Kénytelenek lesznek elfogadni. Ha tényleg ezt szeretnéd és jobban éreznéd magad utána, akkor tedd meg. Ne tartson vissza, hogy "mások mit fognak gondolni".

2023. márc. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%
Anyu, apu! Elmúltam 18. Szeretném ha a vezetéknevem ezentúl anyu vezetékneve lenne. Apu ne haragudj érte, nagyon szeretlek, de sokat csúfoltak miatta, és muszáj ezt most megoldanom, hogy végre nyugodt szívvel mutatkozzak be ezentúl.
2023. márc. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%

Több dolog játszik itt...


1. Alapból gondolom sokan rávágják, hogy 18 múltál, azt csinálsz amit akarsz, és valahol igazuk is van, persze én megértem, hogy fontos a szüleid véleménye....

2. Anyád nevére váltanál nem egy hottentottára, már csak ezért sem kéne sértődésnek lenni.

3. Nyilván nem fogod itt világgákürtölni anyád és apád nevét, szóval nem tudhatjuk, hogy apád neve tényleg annyira gáz-e... De a szüleidnek meg kell ezt érteniük. Már ha kicsit gondolkodtak volna, eleve születésedkor ők maguk adták volna neked anyád nevét...

4. MOndjuk ha anyád neve gyakori tucatnév, akkor helyedben nem biztos, hogy választanám. Persze apád nevéhez kell viszonyítani.

5. Ne tartsd titokban, mert ugyis kiderül.

2023. márc. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%

15-ös vagyok, csak most látom a további kérdéseid...


Hogy mondjam el nekik?

Nézd, attól függ milyen kapcsolatban vagy velük. Mármint mennyire vagy őszinte beszélgetős viszonyban velük.... Külön beszélnék velük, és mivel apád nevét dobnád, vele beszélnék előbb.

Megmondanám, hogy fontos lenne valamiről beszélned vele, ami egész életedben nyomasztott... Megkérdezném, hogy őt bántották-e valaha a neve miatt, mert téged igen.... És bár tudod, hogy az a buta, aki más nevén gúnyolódik, nevet, mégis belefáradtál, és nem szeretnél ilyen szitukat a jövőben. Szeretnéd anyád nevére cserélni az övét.... Nem akarsz több kínos bemutatkozást. Egy állásinterjú esetén pl sokkal felszabadultabb lennél anyád nevével... Megérted és nem haragszol, hogyha lecserélem a neved....? És ha igent mondott, utána mondanám el a kedves anyukának. :)


Ti mit tennétek?

Ha annyira nagyon vállalhatatlan név, akkor igazad van, cserélnék én is.


Elmondjam egyáltalán otthon?

Mindenképp, mert úgyis kiderül.


Mit tegyek, ha rosszul reagálják le?

Ha nem értenek egyet veled, úgymond nem "engednék"... Akkor eldöntöd, hogy fontosabb a megszokott béke, vagy vállalod, hogy könnyebb lesz az új idegenekkel a kommunikáció, a szülők meg lassan csak megszokják...


Hogyan kerüljem el, hogy apukám megsértődjön?

Mint írtam, vele kezdeném a tárgyalásokat, addig másnak nem is említeném.


És egy valamit ne felejts, aki eddig ismert, az nem fogja elfelejteni, és valószínű megszokni se, hogy nem ez vagy, hanem az, szóval a régi fejekkel, lehetnek majd még utána is szituk.


Ja +1 érv apádnak: Ha te csaj vagy és gyerekeid lesznek, azok majd a férjed nevét kapják, szóval továbbvinni apád nevét a szokott hagyomány szerint nem fogod... Akkor nem mindegy, hogy most "hal" ki apád neve a te ágadon a családfán vagy majd a gyerekeidnél?!!

2023. márc. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem mielőtt belevágsz, Apukáddal beszélj. Ha be se avatod, még nagyobb eséllyel esik majd neki rosszul.
2023. márc. 16. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
94%
Mégis mennyire vállalhatatlan a vezetéknevetek? Azt értem, hogy csúfoltak, de a gyerekek ilyenek. Most már biztos sokkal könnyebb lesz azért.
2023. márc. 16. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%
Elhiszem, hogy gyerekként csúfoltak a neved miatt. De nem tudom elképzelni, hogy egy felnőtt ember csúfolódjon a másik neve miatt.
2023. márc. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy valaha korábban beszéltél-e otthon arról, hogy a neved miatt csúfolnak. Mert ha nem, én nagyon meg lennék lepődve.

Egyébként nehéz bármit javasolni, Te ismered a szüleidet, Te tudod, kivel milyen kapcsolatban vagy.

2023. márc. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!