Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van valami gond? Nem értem

Velem van valami gond? Nem értem

Figyelt kérdés

Sziasztok, elég kényes kérdés, de mivel nem tudok rá megoldást, ezért felrakom ide, csak kérlek titeket hogy értelmes válaszokat írjatok.

Szóval a párommal már lassan több mint 5 éve vagyunk együtt, és 3 éve házasként.

Mostanában felmerült a családalapítás gondolata. A férjem nagyon szeretne gyereket, én pedig, hát nem vagyok annyira ellene, de nem is lelkendezek az ötletért. Félre ne értsétek, nem a gyerekkel van a problémám, csak egyszerűen, nincs mit szépíteni, rettegek a szüléstől.

Próbáltam erről a férjemmel beszélni, de ő csak azt hajtogatja hogy nem lesz semmi gond, én viszont még a gondolatától is remegek.

Szerintetek mi lehet a baj velem?

Kicsit szégyellem is magam, emiatt a párom előtt, de egyszerűen nem tudok mit tenni.

Van erre valami megoldás?

26/N



2023. márc. 13. 20:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Az anyaság szívás, csak erről senki nem mer beszélni. Én simán felmondanék, ha lehetne. Nehogy gyereket vállalj, legyen eszed.
2023. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Nincs olyan ember, aki ne rettegne a szulestol. Amikor en meg annyira nem akartam gyereket; akkor szo szerint a hanyinger meg a halalfelelem kapott el, ha erre gondoltam.


De 26 eves vagy, raersz meg megerni a feladatra, nem kell sietni sehova.

Lehet mar 1 ev mulva mashogy gondolod, mert mar annyit valtoztal.


En is csak akkor vallaltam gyereket, amikor ilyen dolgok nem tartottak vissza, mint pl a szules, mert annyira szerettem volna mar, hogy nem erdekelt.


Valoszinuleg nem allsz keszen,de ez nem baj,viszont a ferjednek meg kene ertenie.

2023. márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj veled.

Ő pedig könnyen beszél... nem neki kell szülni.

2023. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Semmi gond nincs veled.

A férjed viszont egy hülye kis pöts, mondom ezt úgy hogy ugyanabban a szituban vagyok, csak idősebb feleséggel, mégsem baszogatom ezzel.

2023. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Fiatal vagy, hozzá. 36 évesen szültem. 26 évesen hallani se akartam volna róla.
2023. márc. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Én a szülés miatt nem vállalok saját gyereket, max. örökbe fogadunk majd, de igazából még arra sem érzek késztetést. 27 éves vagyok, párom 31. Ő azzal kezdte, hogy ha lehet, nem szeretné, hogy szüljek, mert nagyon fél, hogy bajom lenne, és a gondolat is rossz neki, hogy milyen fájdalmaim lennének, inkább fogadjunk majd örökbe, én meg csak bólogattam nagyokat. Örülök, hogy nem erőlteti és nem bagatelizálja a szülést. Nővérem majdnem agyvérzést kapott közben, négyen nyomták ki belőle a lányát, hogy ne a nővéremnek kelljen erőlködni, mert közel 200 volt a vérnyomása. Nem is adták neki a babát, egyből vérnyomáscsökkentőket kapott, orvosok mentek hozzá stb. Szerencsére végül nem lett baj, de nem sokon múlott. 28 évesen szült, egészségesen, egészséges babát, eszükbe sem jutott, hogy ilyen kimenetele is lehet a szülésének.
2023. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
A rossz dolgoknak nyilván nagyobb a visszhangja de azért bőven töb az olyan szülés ami minden gond nélkül zajlik le.
2023. márc. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen problémával pszichológushoz mentem, mert nekem volt egy horror császárom előtte és csak azt tudtam elképzelni, hogy ha újra szülni kell, most már tuti a műtő asztalon maradok, a lányom meg félárva lesz. Negyed év alatt eljutottunk a rettegéstől oda, hogy esetleg beszélhetünk róla. Másfél évvel később született meg a baba. A kórházba lépve figyelmeztettem mindenkit, hogy tartsanak életben. Nem lett komplikáció szerencsére, de a félelem bennem volt az utolsó pillanatig. Most, két gyerekkel azt mondom, hogy bár édesek és érdekes lenne megnézni, milyen lenne egy harmadik, de még 0,1% esélyt se adok, hogy belehaljak, ezért nem lesz több baba. Csak azért írom le, mert szerintem hiába mondják, hogy majd elmúlik, ne görcsölj rá. Szíved joga félni. De ha akarsz gyereket, keress egy pszichológust. Maximum azt mondja, noncs megoldás.
2023. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Párom 27 évessen szült. Ő is félt. Én elöbb szerettem volna gyereket, de nem volt készen rá. Most már nagyok a gyerekeket és a legjobb Anya a földön. Légy türelmes magaddal és foglalkozzatok egymással.40f
2023. márc. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Nyilván nem a rossz szülésélményekkel kellene riogatni :)

Én császarral szültem jo visszagondolni ,nem volt egyszerü.

2 napig sírtam előtte úgy féltem

2023. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!