Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ki lennék használva...

Tényleg ki lennék használva vagy csak én érzem úgy?

Figyelt kérdés

Barátaim nem igazán vannak pont azért mert előbb utóbb jönnek a szivesseg keresek amivel semmi gond nem lenne ha egy ido utan nem lenne sok belole.

Csak a csalad van nekem de igy is azt erzem hogy nem latnak mast bennem csak egy embert akit ki lehet hasznalni aki amugy nem fontos es nem erdekes csak ha kell valami.

Ez lehet tanacs keres, vagy jo hallgatosag vagyok, van jogsim kocsim es ha vinni hozni kell valakit akkor nagyon jo vagyok de amugy senki nem emelne ram a telefont vagy senkit nem erdekel en hogy vagyok.

Ha valamire nemet mondok erezhetoen meg annyit sem beszelnek velem mint azelott.

Egy regi kis autom van 94es evjarat de en szeretem elvisz ahova kell stb. Mindig le van szolva hogy kis szar auto de olyankor ha kolcson kell kerni vagy vinni kell valakit akkor milyen jo.

Koszonomot ritkan kapok csak.

Biztosan bennem is van hiba ha csak "ennyire" vagyok erdekes masok szamara de nagyon megterhelo lelkileg.

Vitat nem szeretnek ezert mar el is engedtem ezeket a dolgokat regebben meg mondtam is denigy legalabb tartjuk a kapcsolatot.

Es tudom hogy en lennek a szar masok szemeben ha megszolalnek es nem ertenek mi zavar engem vagy ha utana nem is kernek meg semmire, az egyenlo azzal hogy nem is beszelunk mert ok nem keresnek.

Igazabol nem is tudom mit lehetne ezzel kezdeni csak jol esett kiirni magambol.

Es ha esetleg volt mar valaki ebben a helyzetben leirhatna hogy ez valaha fog valtozni?

Koszonom es bocsanat ha tul katyvasz amit irtam



#Nemvagyokjo
2023. márc. 8. 19:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%
Ezért nincsenek barátaim, csak ismerőseim, meg egy stabil barátnőm és hobbijaim:)
2023. márc. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: egész életemben én is mindig így jártam. A szívesség-kéregetés, a maximális egyoldalú kapcsolatok, a "ha én hívom, beszélhetünk hosszan, ha ő, akkor villámgyorsan elhadarja, mert az ő számlájára megy", csak akkor van kommunikáció ha én keresem, egyébként nem... Összejövetelre, bulira-várhova sose hívtak, illetve jött a "téged nem lehetett elérni" (24 órában be volt kapcsolva a telefon, hívásértesítő szolgáltatással hogy 0 térerő esetén is értesítve legyek).

Személyes találka akkor lehetett, ha én elintéztem neki valamit és oda kellett adnom, egyébként "nem ér rá semmire se", mert "be van táblázva", ami nem volt igaz, mert miután kijelentette hogy nem ér rá, 1-2 nap múlva hívtam a "szívességgel kapcsolatosan", információra volt szükségem miképpen oldjam meg. Akkor megtudtam, hogy "nem csinálok semmit, pihenés-lazulás-kikapcsolódás van egy cimbivel" stb.


Kérlek ha rájössz a megoldásra, mondd el nekem is.


Komolyan az egész eddigi életem arról szólt, hogy mások kihasználnak vagy eszközként felhasználnak engem adott céljaik elérése érdekében, ha pedig már nincs rám szükség, soha többet nem jutok eszükbe. Illetve volt aki még "5-6 év múlva" is megtalált valami "azonnal megoldandó, sürgős problémával".


Volt amikor vizsgaanyag "kellett sürgősen" és sokaknak segítettem, jól vizsgáztak, akkor is a hadarás volt meg a "JAJJGYORSANKELLÁM", amikor megkérdeztem hogy odaért -e, jól olvasható -e stb, se "köszönöm" se semmi nem érkezett...

2023. márc. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Ismét 12. válaszadó vagyok:

Kérdező: ha a szűk családban történik ez, akkor beszéld meg velük.

Mondd el az érzéseidet, hogy "te úgy érzed".

Nem tudom ott laksz -e még vagy milyen a kapcsolat egyébként.

Lehet hogy mindig egyfajta "ilyen szerepet gyakoroltál" és ezért szoktak hozzá, teljesen természetesnek veszik.


Én (rokonságot illetően) unokatestvérek részéről tapasztaltam hasonlót, az életben pedig szinte mindenkitől.

2023. márc. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes sztori. Mondom, hogy mit gondolok, nem biztos, hogy igazam van, de hátha lesz amiben magadra ismersz.

Van egy barátom, hívjuk most Jóskának. A szülei nem terveztek gyereket, úgy nevelték, hogy ha már itt van, legyen haszna. Jóska főzött otthon, Jóskát küldték, ha a nagypapát kórházba kellett vinni vagy a nagynénit interjúra. De ha neki kellett volna segítség, akkor le lett söpörve, hogy folyton baj van vele.

Mikor suliban megismertem, mindenkinek ő adta kölcsön a házit, mert meg volt győződve róla, hogy ha nem tesz ingyen szívességeket, akkor nem fog vele barátkozni senki. Ezzel maga köré gyűjtötte az összes potyalesőt, akik tényleg nem akartak tőle mást csak a házit.

Most folyamatosan olyan nőkkel van, akiknek nehéz gyerekkoruk volt, de ő a grállovag aki majd megmenti őket. Mondanom sem kell, hogy ennek mindig az a vége, hogy mikor már nincs miben segítenie, dobva van. Mikor megkérdeztem tőle, hogy ugyan már miért nem ismerkedik inkább rendes, kiegyensúlyozott lányokkal, az volt a válasz, hogy ő már csak ilyen, a normális nők neki unalmasak.

Jóska fuvarozza a haverokat az ország másik felére partizni, de benzinpénzt sosem kér és mindenki természetesnek veszi, mert látszólag neki ez nem gond.

A mai napig ha bármilyen szívességet kérsz tőle, azonnal ugrik, sőt még ő ajánlkozik. Ha segíteni akarsz neki sértésnek veszi, hogy ő nem balfék, hagyd békén. Ha valaki csak barátkozni akar vele, az rögtön gyanús neki, mert nem hiszi el, hogy szívességek nélkül bárkit is őszintén érdekelhet. Ugyanakkor panaszkodik nekem, hogy mindenki kihasználja. Na most akkor hogy van?


Az a helyzet, hogy Jóska - szép angolsággal - egy people pleaser, fél konfrontálódni bárkivel, nem áll ki magáért, nem tartja magát elég értékesnek. Nem csoda, hisz így nevelkedett.


Ha magadra ismersz, első lépés, hogy elfogadod, hogy nem csak a szívességek adják az értékedet és barátkozol azokkal is, akik nem kérnek tőled semmit.

Második, kevesebbet ajánlkozol, többször mondasz nemet. Nem kérsz miatta bocsánatot, nem magyarázkodsz. Nem pánikolsz, hogy valaki esetleg megharagszik rád emiatt. Aki így nem keres, azért nem kár, mert te személyesen sosem voltál neki fontos. Majd jön helyette jobb.

Harmadik, te is mersz segítséget kérni, elfogadni. Nem attól leszel kemény, hogy egyedül oldasz meg mindent és a többség nem fogja leharapni a fejed, ha valami nem megy magadtól.


Remélem írtam számodra hasznosat.

2023. márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
25%
csak te érzed úgy
2023. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg választ, elfogadom mindenki véleményét és el is olvastan mindent.

Amit még hozzáfűznék mert tényleg ebből nem sokat lehet megtudni például rólam hogy en megis hogyan allok ezekhez stb.

Regebben is nagyon sokat segitettem nem uj dolog ez, megkertek nyilvan ha tudok segitek a csaladtagjaimon,volt hogy felajanlottam de nem sokszor szoval erre nem lehet fogni inkabb vartam hogy ok szoljanak ha segitseg kell.

Volt hogy nemet mondtam mert nem ertem ra.

En nem kerek segitseget altalaban nem azert mert nem akarok hanem tenylegesen nincs ra szuksegem nem buszkesegbol.

Igyekszem mindig magam megoldani nem haborgatni mast es sikerult is.

Mondok egy peldat a sok kozul.

Nekem eppen nem volt autom foztem nem akartam ott hagyni a kajat es megkertem az egyik csaladtagomat hogyha mar ugyis megy el hazafele nem hozna e nekem a boltbol valamit. Erre megkaptam hogy nem en nem megyek be menj el magadnak.

Aztan nem sokkal kesobb neki kellett volna valami en meg amugy is ideges voltam es mondtam hogy ne haragudj de nem arra megyek ahol az a dolog kaphato volt. Erre megsertodott.

De ez tenyleg egy kis dolog a sok kozul ami miatt mar frusztral az egesz.

Szeretek segiteni, vagyis szerettem mig nem fordult at ebbe a dolog es nem gondoltam hogy ennyire visszaelhet vele a sajat csaladom

2023. márc. 9. 13:10
 17/27 A kérdező kommentje:

Sokszor egy koszonomot nem kapok vagy annyit sem hogy mivel tartozok vagy tessek itt van 2ezer forint amiert ennyit vittel tankold az autoba vagy egy gesztus egy csoki stb.

Nem sajnalom csak sok kicsi sokra megy es nekem sok mar.

A baratokrol meg annyit hogy voltak, igen ez a lenyeg hogy szamithattok egymasra de en mindig tudtam olyat adni amire epp szuksege volt a masiknak mindig szivesseget kertek, de ha en kertem bocsi nem tudom megoldani stb.

Ed eszrevettem ha az elejen elfojtom ezt es csak nagyon ritkan segitek akkor meg nem keres senki

Lehetseges hogy rossz emberekkel vagyok korulveve de ennyire?

2023. márc. 9. 13:14
 18/27 anonim ***** válasza:
Sajnos, kérdező, ameddig nem csapsz az asztalra, addig nem lesz változás. :(
2023. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Igen, kérdező,van, hogy egy család ennyi seggfejt tartalmaz. Ugye, azt senki nem választhatja meg.
2023. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos lehetséges hogy rossz emberekkel vagy körülvéve.

Családban megszokták ezt: "majd te megoldod".

Nem veszi észre magát az se aki azt művelte veled, hogy neked nem hozta amit kértél, mert nem akartad félbehagyni a főzést, amikor meg ő kérte, jól megsértődött...


Szerintem ilyen "sértődésekkel", szeretetmegvonásokkal stb vagy manipulálva az állandó segítségnyújtásra.

2023. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!