Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ki lennék használva...

Tényleg ki lennék használva vagy csak én érzem úgy?

Figyelt kérdés

Barátaim nem igazán vannak pont azért mert előbb utóbb jönnek a szivesseg keresek amivel semmi gond nem lenne ha egy ido utan nem lenne sok belole.

Csak a csalad van nekem de igy is azt erzem hogy nem latnak mast bennem csak egy embert akit ki lehet hasznalni aki amugy nem fontos es nem erdekes csak ha kell valami.

Ez lehet tanacs keres, vagy jo hallgatosag vagyok, van jogsim kocsim es ha vinni hozni kell valakit akkor nagyon jo vagyok de amugy senki nem emelne ram a telefont vagy senkit nem erdekel en hogy vagyok.

Ha valamire nemet mondok erezhetoen meg annyit sem beszelnek velem mint azelott.

Egy regi kis autom van 94es evjarat de en szeretem elvisz ahova kell stb. Mindig le van szolva hogy kis szar auto de olyankor ha kolcson kell kerni vagy vinni kell valakit akkor milyen jo.

Koszonomot ritkan kapok csak.

Biztosan bennem is van hiba ha csak "ennyire" vagyok erdekes masok szamara de nagyon megterhelo lelkileg.

Vitat nem szeretnek ezert mar el is engedtem ezeket a dolgokat regebben meg mondtam is denigy legalabb tartjuk a kapcsolatot.

Es tudom hogy en lennek a szar masok szemeben ha megszolalnek es nem ertenek mi zavar engem vagy ha utana nem is kernek meg semmire, az egyenlo azzal hogy nem is beszelunk mert ok nem keresnek.

Igazabol nem is tudom mit lehetne ezzel kezdeni csak jol esett kiirni magambol.

Es ha esetleg volt mar valaki ebben a helyzetben leirhatna hogy ez valaha fog valtozni?

Koszonom es bocsanat ha tul katyvasz amit irtam



#Nemvagyokjo
2023. márc. 8. 19:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Ki vagy használva, jól érzed.

Nekem is voltak ilyen "barátaim" aztán szépen lassan kikoptak szerencsére.

2023. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Sok a hasonlóság,annyi kivétellel,hogy nekem nincs kocsim.

De ha gond van,akkor eszébe jutok mindenkinek.Máskor nem.


Ne kérj bocsánatot,teljesen megértelek.Vagyunk akik azt kapják,hogy így bánnak velunk :(


F /Bpest

2023. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
95%
Az embernek meg kell húzni a határokat, és tudni kell nemet mondani. Én ugyan nem tartozom közéjük, de férjem is, és legjobb barátnőm is hajlamos arra, hogy megtesz bármit, amit kérnek tőle, mert nem tud nemet mondani. De valahol neki is örömet okoz, hogy kiszolgál másokat, ugyanakkor ki is meríti és kihasználva is érzi magát. Meg kell tanulni, hogy szabad nemet mondani, és azok, akik, emiatt megszakítják veled a kapcsolatot, azok nem is érik meg, hogy időt szánj rájuk. Persze ha családtagokról van szó, akkor érdemes rendesen megbeszélni, elmondani nekik, hogy érzel. Mindezt nem vita, veszekedés formájában, hanem nyugodt körülmények között. Nem pont akkor, amikor éppen kérnek tőled valamit, hanem bármikor, amikor úgy érzed, hozd fel nekik, hogy kihasználva érzed magad. Én úgy gondolom, hogy teljesen mindegy, ők milyen szándékkal kérnek szívességet, ha neked az sok, és kihasználva érzed magad, akkor az úgy van. Ezt tapasztalom én is a férjemen, hogy minél többet segít, annál magátólértetődőbb, és már nem értékelik igazán, nem kap köszönetet se. Persze a szívességek lényege nem a hálálkodás várása, hanem az, hogy segítesz, mert segíteni akarsz. De ha a segítségkéréseken kívül másért nem keresnek, akkor az nem egy jó kapcsolat.
2023. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
47%

Az első bekezdés a barátokról nagyon rossz felfogás. Nem hiszem el, hogy akárhány barátod volt, csak kihasznált volna. Bár nem látok bele az életedbe :-/ Az meg, hogy valaki szívességet kér tőled, hűha, barátokra általában lehet számítani.

Így az elején az volt bennem, hogy csak panaszkodás az egész és magadnak köszönheted ha mindenki csak kihasznál, aztán a kocsis sztorinál úgy voltam vele, hogy jó, az mondjuk nem szép hogy beszólnak, és utána meg jöjjön a szívesség...

De nem világos nekem, hogy pontosan hogy is van ez. Leírtad, hogy ők nem keresnek, de te keresed őket?

Meg a család oke, őket nem válogathatod meg, de ha mindenki más is csak kihasznál ott már nem csak velük van a probléma. Van az a mondás, hogy csak azt használják ki, aki hagyja. És mikor írtad, hogy ,,Es tudom hogy en lennek a szar masok szemeben ha megszolalnek". Na hát igen, ha nem mondasz semmit, akkor hogy várod el, hogy bármi is változzon?

2023. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

pont ezert nem kellenek baratok ami azert rossz erzes

Es most a csaladomrol van szo leginkabb akiket ugye nem valaszthatunk meg.

Nem tudom mit tettem amivel ezt kierdemeltem de igy nagyon maganyosnak erzem magam

2023. márc. 8. 20:13
 6/27 anonim válasza:
68%

De mondd el nekik. Azzal nem változtatsz hosszú távon semmit az életedben, hogy itt gyakorin beszéled ezt ki.

Biztosan segített valamit, hogy kiírtad magadból, de ha tényleg azt akarod, hogy máshogy legyenek a dolgok, akkor el kell kezdened tudni megbeszélni a dolgokat velük, amik téged zavarnak.

2023. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
51%
#4-es voltam.
2023. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ki vagy erőteljesen.
2023. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vagy kihasználva, ha a fuvarozást nem ellentételezik.
2023. márc. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés az információ, hogy ezt meg lehessen ítélni. Abban viszont biztos vagyok, hogy időnként rendszeresen érez hasonlóan az is, aki nincs kihasználva. Tanulj meg nemet mondani és akkor segíts, ha önzetlenül is menne, illetve gondolod át azt is, hogy te szoktál e bármilyen segítséget kérni. Sokszor úgy gondoljuk, hogy mások kitalálhatnák a gondolatainkat vagy eszükbe juthatna maguktól ez az, de mégsem... Amikor szükséged van valamire, akkor beszélj róla és kérj segítséget. Ha ennek ellenére leráznak, de továbbra is számítanak rád, akkor igen, tényleg kihasználnak.
2023. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!