Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek az emberek?...

Miért ilyenek az emberek? Miért szól be szinte mindenki?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Férjem szüleivel élünk közös háztartásban.Férjemnek és nekem is van 1-1 autónk.Azért kell 2 autó,mert mindkettőnknek a munkábajáráshoz kell.A munkarend miatt nem tudnánk megoldani tömegközlekedéssel sajnos.

A probléma az,hogy nagyon sokan (rokonok és ismerősök is)gyakran szóvá teszik,hogy minek nekünk 2 autó,inkább házat vettünk volna és költöznénk el a szülőktől.Az egyik autón hitel van,az emelkedett részletek miatt örülünk,hogy azt ki tudjuk fizetni.(Ha házat vettünk volna nem biztos,hogy ki tudnánk gazdálkodni a törlesztőjét, így is nehéz)Ha meg nincs autó nincs munkahely!

Miért nem tudják megérteni,hogy nekünk a szülőkkel is jó?!


2010. okt. 6. 13:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
70%
Én is azt mondom,hogy a ti életetek,és úgy éltek ahogy akartok..De tény és való,hogy sokkal több a kényelem nálatok mint a szükség..Órákat írhatnék neked,hogy én miként jártam be 80 km-ről Budapestre dolgozni vonattal majd busszal,és hajnali 3-kor kelnem kellett,hogy 6-ra beérjek.Estefelé meg bizony én is 1 órát vártam a vonatra (ha késett akkor többet is) De ez velem történt meg és nem mással..Én ma is luxusnak tartok egy családban 2 autót,de ha valaki panaszkodás nélkül tudja állni ennek az anyagi terhét is,ha valaki nem sír mellette,hogy milyen csóró,és mennyire el van adósodva akkor lelke rajta..
2010. okt. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:25 vagyok

És még valamit 20 ezres telefonszámla tényleg sok,hiszen én külföldön élek,és telefonon tartom a testvéreimmel a kapcsolatot,de nekem nincs 20 ezres számlám..Ti nagyon nagy kényelemben vagy ahogy mondják nagy lábon éltek..De ha megengedhetitek magatoknak akkor miért ne élnétek így? Úgy éltek,úgy költitek a pénzeteket ahogy akarjátok..de utána ne sírjatok a szomszédnak rokonnak,hogy milyen nehéz az élet...

2010. okt. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Én nem sírtam senkinek.Nekem az a bajom,hogy sokan beszólogatnak a 2 kocsi miatt :( Én is tudom,hogy sok a telefonszámla.Abban is igazat adok,hogy "kényelemben" élünk csak azt nem tudom,hogy ez másnak miért fáj?Gyerekkoromban nem volt autónk és akkor is elvoltam csak a bevásárlás volt sz@r,mert azt mindig anyuval intéztük gyalog :(

Nekem az a problémám,hogy miért firtatják sokan (pl.:olyanok akiknek van 2 autó,2 motor stb. és mind a 2-en helyben dolgoznak) hogy vegyek házat meg hogy minek az autó.Miért nem foglalkozik mindenki magával?

Én hallgatok ameddig bírok,de néha már kezd elszakadni a cérna.Itt legalább kibeszélgethetem magam és senki nem sértődik meg.

Írhattok még!!!

2010. okt. 6. 20:54
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
En biztos mindenaron inkabb a szuloktol akarnek megszabadulni, de ha nektek igy jo, senkinek semmi koze hozza. Mindenki ugy el, ahogy neki jo.
2010. okt. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Ismered a nagypapa, az unokája és a szamár meséjét?


Azért ossza mindenki az észt, mert azt gondolja, kíváncsi vagy a véleményére kéretlenül is és mert a magyar ember imád nagyon okos lenni a más dolgában:).


Ha Ti pl 5 autót tartanátok, a telefonszámlád havi 100.000Ft lenne, ahhoz se lenne senkinek semmi köze, ha Ti így éreznétek jól magatokat.


Nem kértél életvezetési tanácsot, nem panaszkodsz a helyzetedre, nem kérsz segélyt, kölcsönt senkitől, így semmi joga beleszólni az életetekbe senkinek, csak hát ezt nehezen tudják az emberek megállni, hogy a saját házuk táján söprögessenek.

2010. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Ez csakis és kizárólag rátok tartozik. Mindenki söprögessen a saját háza táját. Tehetnék ez a rokonaitok is. Ne foglalkozzatok velük. Ám amennyiben kétségek merültek bennetek a vélemények hallatán, akkor gondolkodjatok el a döntéseteken.
2010. okt. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

nem lehetett volna ilyen az egyik megy a másikért módszerben megoldani az autózást?

Na mindegy a ti dolgotok, ha ez így jó miért ne?

Bár tény, külön azért úgymond elfogadotabb, ilyen világban élünk ahol küzdeni kell mindenért

:s

2010. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

"nem lehetett volna ilyen az egyik megy a másikért módszerben megoldani az autózást?"


Hidd el próbáltuk... 2 hónapig csináltuk,én gyakran elkéstem emiatt,mert a férjem 7 óráig nem hagyhatja el a telepet,nekem meg 7:15-re be kell érni dolgozni.Volt olyan,hogy nem is vittem haza hanem onnan mentem dolgozni,ő meg este jött értem,de reggel akkor is sokszor késésben voltam.

2010. okt. 10. 07:57
 29/31 A kérdező kommentje:

"Ám amennyiben kétségek merültek bennetek a vélemények hallatán, akkor gondolkodjatok el a döntéseteken."


Nem támadtak kétségeink.Nem fogunk mostanában házat venni,azért,hogy "nyomorogjunk" benne.Ennyi fizetésből mi nem tudnánk kifizetni egy családi ház rezsijét+ törlesztöjét még akkor sem ha egy autónk lenne.Albérletbe meg nem szeretnénk menni,mert minek fizessek valamit ami soha nem lesz az enyém!?

2010. okt. 10. 08:01
 30/31 anonim ***** válasza:

A ti dolgotok,én nem szólnék be de ha már direkt megkérdezed akkor leirom,hogy az én véleményem az,hogy iszonyatosan szórjátok a pénzt és titeket ez nem zavar,kihasználjátok anyósodék jóindulatát..pedig flenőtt embereknek nem a szüleik nyakán van a helyük.

Nos ennyi lenne a hegyibeszéd,de tudod a vélemény oylan mint a s.gglyuk..:D

2010. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!