Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek az emberek?...

Miért ilyenek az emberek? Miért szól be szinte mindenki?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Férjem szüleivel élünk közös háztartásban.Férjemnek és nekem is van 1-1 autónk.Azért kell 2 autó,mert mindkettőnknek a munkábajáráshoz kell.A munkarend miatt nem tudnánk megoldani tömegközlekedéssel sajnos.

A probléma az,hogy nagyon sokan (rokonok és ismerősök is)gyakran szóvá teszik,hogy minek nekünk 2 autó,inkább házat vettünk volna és költöznénk el a szülőktől.Az egyik autón hitel van,az emelkedett részletek miatt örülünk,hogy azt ki tudjuk fizetni.(Ha házat vettünk volna nem biztos,hogy ki tudnánk gazdálkodni a törlesztőjét, így is nehéz)Ha meg nincs autó nincs munkahely!

Miért nem tudják megérteni,hogy nekünk a szülőkkel is jó?!


2010. okt. 6. 13:46
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Kocsiból azért kell 2 mert én helyettes vagyok és mindig máshol dolgozom 30km-es körzetben.Reggel még be tudnék menni a munkahelyre de a hazajövetellel 1 órát várni kellene.A férjem 20 km-re dolgozik onnan ahol lakunk.Munkába menet korán érne oda vonattal a hazajövetelre meg várnia kellene kb 1 órát.A telefonszámlát általában én is sokallom,de a tesómék elköltöztek és velük szoktunk dumcsizgatni.

Az új kocsira meg azért volt "szükség" mert volt egy 16 éves autónk amire 1 év alatt ráköltöttünk kb 300.000.-Ft-ot és mindig lett volna rajta mit csinálni :(

Gondolom most úgy tűnik,hogy mindent megmagyarázok ☺ De csak azt szeretném,hogy ismerjétek naggyából a tényeket és ezután nyilatkozzatok ☻

Köszi az eddigi válaszokat!!!

Jöhetnek még!

2010. okt. 6. 14:41
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

"Munkába menet korán érne oda vonattal a hazajövetelre meg várnia kellene kb 1 órát."

Mindjárt sírva fakadok...Bocs ne haragudj,de ezért luxus két kocsi...


Most úgy néz ki,hogy nincs semmitek ami érne valamit vagy amit fel tudnátok mutatni,pedig még gyerek sincs + rakjátok bele a pénzt két kocsiba ami nem tartja az értékét.A két kocsi sem ér semmit,csak a költség.A régi értéktelen az új meg csak viszi a pénzt,és még csak nem is a tiétek.És még csak nem is kerestek jól...Érted már?


Nem akarlak megbántani,de ez az igazság,akkor ez már nem is értelmes válasz?

2010. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Harrr ***** válasza:
100%

Én kélt órát utaztam minimum a munkahely és a lakás között, szóval ez most tényleg kifogásnak tűnik :D De ha mindig máshova kell menned, és el kell ide oda ugrani a melóból, akkor úgy ahogy megértem. Meg ugye, visszaadni az autót nem tudjátok :D Szóval ezen kár is rágódni, ha valakinek nem tetszik, nyaljon sót :D:D:D

Szerintem ha csak a tesódékkal beszélsz, és a net nem elég, akkor érdemes lenne valami olyan plusz szolgáltatásra előfizetni, havi 2-3 ezerért kb, hogy velük ingyen beszélhess. Megspórolnál körülbelül 5ezer forintot. Házra nem elég, de gondolom (magamból kiindulva) egy kis plusz pénz sose jön rosszul :D

2010. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
A te szemedben lehet hogy felelőtlen gyerekeknek tűnünk,de elfogadom a véleményed!A mi környékünkön nem sok munkalehetőség van.Ami van azt meg kell fogni,vagy itthon ülhetnénk segélyen.A párom helyben dolgozott de áthelyezték.Azt elfelejtettem írni,hogy nekem fizetnek benzinköltséget.
2010. okt. 6. 15:01
 15/31 A kérdező kommentje:

A férjem 24 órában dolgozik és a 24 órából 24-et talpon van.Ilyen szempontból én megértem,hogy nem szeretne 24 óra után még 1,5-2 órát várakozni és utazni,hanem minél hamarabb haza szeretne érni,hogy pihenjen.

Ettől függetlenül elfogadom a véleményeteket és igazatok van a kocsi csak veszít az értékéből, a ház meg megtartaná.De ha nem lenne kocsi részlet akkor is érdekesen fizetnénk egy kb. 100.00.-Ft-os törlesztőt,mert ha egyszer házat/lakást veszünk,nem egy 1 szobás garzont szeretnénk,mert ugyebár gondolni kell majd a szaporulatra XD

2010. okt. 6. 15:11
 16/31 anonim ***** válasza:
53%

Én megértelek. Minden munkalehetőséget ki kell használni amit lehet. Sajnos én is évek óta nem tudok elhelyezkedni, mert olyan helyen lakom amerre a madár se jár, nemhogy busz. Úgy látom ti is olyan mókuskerék félében éltek mint mi, mert igen az ember inkább dolgozzon, mint hogy otthon egye a kefét és várja a postást. Nehéz kitörni a dologból.

Egyébként nem értem miért baj ha két autótok van? Én elhiszem, hogy máshogy nem lehet megoldani, mert szar a közlekedés, és vagy bejutsz, de haza nem tudsz jönni, vagy el se kell indulnod reggel, mert 7-kor indul az első busz, amivel nem érsz be időre.

2010. okt. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
100.00.- = 100.000.- egy nullával kevesebb lett bocsi ☻
2010. okt. 6. 15:15
 18/31 anonim ***** válasza:
40%

Ja és azt sem értem miért baj, hogy anyósodéknál laktok?

Ha szívesen fogadott titeket és jól megvagytok, és persze beleadtok a közös kasszába, ráadásul takarítasz és főzöl ugyan úgy akkor mi a probléma? :/ Szerintem rengetek ember lakik valamelyik szülőnél, mert egyszerűen nem tudnának saját lakást fenntartani egyedül. Mint ha olyan könnyű volna házat venni, mikor már hitelt sem adnak. :/

2010. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

"Munkába menet korán érne oda vonattal a hazajövetelre meg várnia kellene kb 1 órát."

Igen, erre tényleg felesleges kocsit tartani. Nekem se lenne rendesen buszom, ezért a munkáltató volt annyira rugalmas, hogy akkorra tette a munkaidőm, amikor van is buszom. Nekem is várni kell plusz egy órát, de az csak jól is jön, mert így minden nap el is intézem a bevásárlást, ha pedig nem vásárolok, marad az 1 órányi túlóra, amit kivehetek szabadságként.

Kizárólag akkor lehet ezt megérteni, ha Mucsaröcsögén laktok és arrafelé semmiféle busz nem jár.

Itt csak arról van szó, hogy nektek ez így kényelmes. Innentől nincs miről beszélni, ha nektek jó, akkor lelketek rajta. Cserébe el kell viselnetek a beszólásokat, de hogy jót is mondjak: nem csak arra mondanak rosszat, aki valamit rosszul csinál. Mindenkire rosszat mondanak, mert ilyenek a rossz nyelvek.

2010. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

15:17-es

Jó neked,hogy a munkáltatód ilyen rugalmas,szerencséd van,irigyellek érte.A férjem munkáltatója egy köcsög (ha szabad így fogalmazni),még szabadságot se ad nem hogy túlóráért akármit is (sajna ilyen világban élünk).Mivel külterületen dolgoznak nem igazán tud mit kezdeni abban az 1 órában,pláne télen -10 fokban.

Ettől függetlenül számomra a te válaszod is hasznod.Véleményekre vagyok kíváncsi,úgyhogy jöhetnek még.Nem sértődök meg!

2010. okt. 6. 15:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!