Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek az emberek?...

Miért ilyenek az emberek? Miért szól be szinte mindenki?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Férjem szüleivel élünk közös háztartásban.Férjemnek és nekem is van 1-1 autónk.Azért kell 2 autó,mert mindkettőnknek a munkábajáráshoz kell.A munkarend miatt nem tudnánk megoldani tömegközlekedéssel sajnos.

A probléma az,hogy nagyon sokan (rokonok és ismerősök is)gyakran szóvá teszik,hogy minek nekünk 2 autó,inkább házat vettünk volna és költöznénk el a szülőktől.Az egyik autón hitel van,az emelkedett részletek miatt örülünk,hogy azt ki tudjuk fizetni.(Ha házat vettünk volna nem biztos,hogy ki tudnánk gazdálkodni a törlesztőjét, így is nehéz)Ha meg nincs autó nincs munkahely!

Miért nem tudják megérteni,hogy nekünk a szülőkkel is jó?!


2010. okt. 6. 13:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az alapvető emberi tulajdonság bontakozik ki: Amit ők elrontottak a saját életükben, azt mások életében igyekeznek más úton megoldani... :))


Ha megfigyeled, az interneten is azok vesznek fel támadó, kioktató, "ki ha én nem" stílust, akiknek maguknak is problémáik vannak a magánéletük során.


Te csupán annyit tudsz tenni, hogy megköszönöd tanácsokat mosolyogva és gyakorlod a türelmed ezredszer is. Ha túllépik a határaitokat, akkor határozottan ám tiszteletteljesen szólj rá. Ha megsértődik, az az ő szegénységi bizonyítványa. (És talán jobb is, ha inkább békén hagy benneteket, semmit így hátráltasson, ha már segíteni nem akar...)



És ami segíteni szokott sokszor: "Nem az számít mit mondanak rólad! Hanem az, hogy ki és milyen minőségben mondja azt!" ;)


Minden jót, sok sikert! :)

2010. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
41%
hát szerintem télleg elég furcsa helyzet dehát ahogy ti akarjátok :D
2010. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
78%

Mert egy házaspárnak azért illik külön élnie, és nem szülőknél, legalább egy albérlet szintjén. Nyilván mindenki más, de én nagyon szégyellném magam, ha a feleségemnek nem tudnék biztosítani legalább egy albérletet.

Én is maradhattam volna otthon, bőven lett volna hely a szüleim hatalmas házában, mégis az albérletet választottam. Egy felnőtt férfinak ez kell, már csak az önbecsülés miatt is. Szép lassan gyűjtögettem a pénzt, majd lett párom, hozzám költözött, onnantól együtt gyűjtögettünk. Végül már volt esélyünk hitelbe vágni és felépíttetni a saját kis házunkat.

Ha akkor nem költözöm el otthonról, talán max. örökölhettem volna a szüleim házát, mert az kényelmes lett volna, és nem akartam volna spórolni. Így viszont minden előbb összejött, és az önbecsülésemnek is jót tesz, hogy nem szorultam másokra felnőtt létemre. Csak a bankra. :D

2010. okt. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Mi is az én szüleimnél élünk s már van gyerekünk de nem azért mert a "nyakukon" maradtunk. Már az elején így volt az építkezés, 5szoba, 2 fürdő, 3 wc s hatalmas a ház, jól kijövünk, segítjük egymást, ha nekik kell valami akkor is és ők is vigyáznak az imádott unokára néhanap. :)


Lehet másnak egészségtelennek tűnhet mert a különböző generációk nem mindig értik meg egymást, a szülők sokszor

mást akarnának mint a fiatalok akik élveznék az egyedül/családi létet piciben.

2010. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
80%

nem értem én sem, hogy miért kell másnak beleavatkozni mások életébe...szerintem van ebben egy kis irigység is a rokonok részéről, persze nem akarok senkire semmit írni, de ez sem lehetetlen...

valahogy próbálj ne foglalkozni velük, az a lényeg, hogy ti jól érezzétek magatokat:)

azért, hogy másoknak megfeleljetek, nem kell úgy dönteni, amit nem láttok jónak...mert ti viselitek a súlyát ( pénz, törlesztőrészlet, és ami egy házvétellel jár)...és ezt nem értik mások...mondjanak bármit, a lényeg, hogy nektek a legjobb legyen:)

2010. okt. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%
Lehet azért mondják, mert nektek jó így ez a megoldás, és nem vesztek észre dolgokat, pl. hogy a szülőkre esetleg ez több terhet ró. /nem tudom ki viszi a háztartást, esetleg gyerekek vannak-e/ de ha minden terhet Ők viselnek, ami Nektek persze kényelmes és fel se tűnik, azért ezt mások észlelik, és ezért próbálnak figyelmeztetni titeket. Lehet, hogy a szülőknek jobb volna pihenni, szeretnének maguk lenni, ez azért érthető.
2010. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy jobb külön lakni a szülőktől,de ez nekünk egyenlőre szerintem nem menne.Férjemmel együtt keresünk havi 160ezret.Gondolom van olyan aki ebből is meg tudja oldani,de nekünk sajna nem megy :(

Ha elkezdünk számolgatni, ha albérletben laknánk:

albérlet+rezsi(környékünkön kb.) 50.000.-

kocsi törlesztő (max) 50.000.-

telefonszámla (max) 20.000.-

autó fenntartási költség (havi kb) 10.000.-

Ezt akárhogy számolom 130.000.-Ft és még nem tankoltam az autóba és nem ettem.

Így meg többé kevésbé tudunk spórolni.

2010. okt. 6. 14:14
 8/31 A kérdező kommentje:
Nem élősködünk a szülőkön.Amikor szóba került,hogy összeköltözünk a szülők mondták hogy ne menjünk albérletbe,költözzünk oda ☺ Közösen vezetjük a háztartást (együtt főzünk,takarítunk,mosunk,bevásárolunk stb. tehát szinte minden közös) Gyerek még nincsen,de már szeretnénk.,anyós is célozgat rá hogy milyen jó lenne.
2010. okt. 6. 14:20
 9/31 Harrr ***** válasza:
88%

Azért egy 20 ezres telefonszámla elég kemény...


A munkához kell a telefon? Mert ha nem, akkor ez nagyon sok. Tudom, max 20 ezer. De még 10 ezer is elég kemény. Vagy csak nekem az?


Ha jól megvagytok a szülőkkel, akkor ne érdekeljen ki mit mond. A két autó tényleg feleslegesnek tűnik, de ha a munkába járáshoz kell, és nincs busz, vagy más közlekedési eszköz, akkor kell.


De az biztos, egy ház részleteit nem fizetnétek ki. 50ezres kocsirészlet, 20ezres telefonszámla. Majdnem egy havi fizetés.. De nem akarok turkálni a zsebetekben, ti tudjátok, mire költitek a pénzetek, és hogy éltek. Nem én gürizek ezekért :D

2010. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

Hát én azt hittem,hogy ügynökök vagytok,vagy üzletkötők akik házhoz járnak,mobilisnak kell lenniük és ezért kell a két kocsi..

De ne haragudj havi fejenként 80 000-ért kocsival járni melózni valóban ésszerűtlennek tűnik.

Ráadásul az egyik kocsi hitelre van,ami ugye nem tartja az értékét.Mire kifizeted mennyit ér??Ellenben egy lakással ami azért általában mire kifizeted a hitelt a többszörösét éri.

Most úgy néz ki,hogy aki a hiteles kocsival jár melózni az az éves keresetét,úgy kb egy összegben elherdálja a kocsival...

Még ha ellenértéke lenne keresetben ennek a luxusnak,de 80 000-ért?

Szerintem a bírálóitok szemében nagy gyerekeknek tűntök,akik ésszerűtlen döntéseket hoznak....

2010. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!