Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki segítsen, mert egyedül...

Valaki segítsen, mert egyedül nem bírom megoldani?

Figyelt kérdés

Tanácsodat szeretném kérni a következő dologról: A párommal 6 és fél évig boldog kapcsolatban éltünk idáig. Két gyönyörű kislányunk van, azonban másfél héttel ezelőtt lebukott, hogy mással chat-el, és viszonyt akar kezdeni. Kérdőre vonásom után bevallotta, hogy Ő már régóta nem szeret engem úgy, ahogy kellene, és bizony sokszor megcsalt alkalmi kapcsolatokkal, és hivatásosokkal. Ennek ellenére én a mégis meg szeretném tartani, a szerelmét visszahozni magam miatt, és a gyermekek miatt.Megbánás nem látszik rajta azért, amit tett. Kérlek segíts nekem, hogy változtassam meg a szemléletmódját, hogy újra szeretni tudjon Engem!

Nagyon köszönöm előre is a segítséget.


2010. okt. 6. 08:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
"Nem akar mindenáron elhagyni" - már miért akarna , mikor bevallotta neked, hogy már nem szeret, és többször megcsalt ( ráadásul hivatásosokkal!) , és te erre azt reagáltad, hogy nem érdekes, el van felejtve, csak maradjon melletted!? - mert tulajdonképpen ez a helyzet. Megértelek, hogy nem akarod felrúgni a családi életeteket, és félsz az újrakezdéstől - ha legalább azt mondta volna, hogy megbánta, és nem fordul többé elő! se ennek csak az lesz a vége, hogy kényelmesen eléldegél melletted, miközben kedvére kalandozhat... ha te ezt így el tudod fogadni, lelked rajta, ebbe nincs jogunk beleszólni, de mégiscsak 1 életed van neked is, biztosan így akarod leélni? biztosan nem érdemelsz több tiszteletet?
2010. okt. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%

"bírom az ilyen okos költözz, válj tanácsokat, 6,5 éves házassággal, 2 gyerekkel, nem stabil anyagi háttérrel nem ugrál az ember csak úgy ki egy kapcsolatból...."

Csak az nem, akinek egy csepp méltósága sincs, vagy azt hitte, hogy azért, mert a férj sokat keres, neki már nem kell dolgoznia. Mert különben minek a hűség a házasságban? A nő szül 2 gyereket, a férj meg kalandozik kedve szerint, úgysem kell tartania a következményektől. Marhaság. 6 és fél év házasság az semmi, ennél egy párkapcsolat is hosszabb. Ha házasság egyáltalán. El kell menni, tartásdíjat kérni, dolgozni, és kézbe venni az irányítást. Elég sokan meg tudják oldani azért... De ez a helyzet, hogy a férjet abszolút nem érdekli a dolog, és még Ő ad esélyt.. Na ehhez gyomor kell, még eltűrni is.

2010. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
Elég szomorú,hogy ilyen helyzetbe még Ő ad egy esélyt aki állandóan félre lépett.Nem gondolt a gyerekeire,akik nem csak két hétre kellenek,hanem egy életre szólnak.Ezt nem gondolják meg,azoknak szerető apára,anyára van szükségük.Én már 20 éves voltam mikor a szüleim elváltak,de azt hittem abban a pillanatban a biróságon,hogy na itt a világ vége és most mi lesz?Na de utána pár év múlva valahogy rendeződött az egész és újra ment minden a maga útján.Defelénk a főorvosnőnek ilyen kicsapongó volt a férje aki szintén orvos azt mondta "biológiai szükséglet " a férjének és nem vett tudomást a férje nő ügyeiről.Az biztos ,hogy elválni 2 gyerekkel merészség a mai világban,ha nincs mögötte egy biztos családi háttér/nagyszülők/.Nehéz találni valakit az biztos.
2010. okt. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"Csak az nem, akinek egy csepp méltósága sincs, vagy azt hitte, hogy azért, mert a férj sokat keres, neki már nem kell dolgoznia."

Köszönöm szépen!

Elárulom neked, hogy 4 műszakban dolgozom GYES mellett a gyerekeimért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. okt. 6. 09:44
 15/22 anonim ***** válasza:
59%

Ki mondta, hogy ő legyen a életed? Nincs ember, aki elviselné, hogy a párjának nincs egy önálló gondolata, tette, és csak neki él. Lehet, hogy ez első blikkre jól hangzik, de átélni baromi idegesítő. Elvesz valaki egy okos, talpraesett, önálló nőt, aki aztán kifordul magából, vadul kapaszkodik belé, megalázkodik! Tudod, milyen megalázó a te helyzetedben könyörögni?! Semmi önbecsülésed nincs? Akkor hogyan várod el, hogy a férjed megbecsüljön?


Ezeken kell legelőször változtatni. De ha a férjed már nem szeret és hivatásoshoz meg a szeretőihez rohangál, őszintén szólva nem hiszem, hogy újra szeretni fog. Talán veled marad, mert kényelmes neki, hogy van meleg kaja meg család, de ha felbukkan egy újabb potenciális nő, akkor kezdődik minden elölről. De csak addig, míg szerelmes nem lesz másba, mert akkor lelép. Miért akarsz úgy élni, hogy nap mint nap rettegned kelljen, hogy hol van, mit csinál, hazajön-e este?

2010. okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
57%

Ha van munkád, akkor menj. Legközelebb már nem csak azt jelenti be, hogy meghalt, hanem hogy nemi beteg is. Az fincsi lesz.

Ha meg nem akarsz menni, és neked jó a megcsalt házicseléd szerepe, akkor maradj. Nem lehet mindenki sikeres az életben, szolgalelkűekre is szükség van.

2010. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
68%
Ha azt mondta,ad még egy esélyt a kapcsolatotoknak (bár neki nem adni,hanem kérni kéne az esélyt ,miután így lebukott!)és semmiképp nem akarod elhagyni,ahogyan azt kellene,hát akkor kérdezd ki,hogy mi volt a problémája a kapcsolatotokkal?Miért csalt meg?Min tudnál változtatni ?Azt gondolom,elégedetlen lehetett valamivel,valamit nem kapott meg,és azt máshol kereste.De hogy mi volt az elégedetlensége oka,azt neked kell kiszedni belőle.Az is lehet,hogy egyszerűen csak "elfáradt" a kapcsolatotok.Remélem,sikerül vele megoldanod ezt a problémát,legalább addig,amig a gyerekek elhelyezését nem tudod megoldani máshogy.
2010. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
76%
Sajnos én is hasonló cipőben járok, csak nálunk az a különbség, hogy a férjem viszonya még nem jött létre (legalábbis úgy tudom), internetes ismerkedés, majd telefonok, sms-ek. Őszinte beszélgetéskor elmondta, hogy még nem csalt meg. Tetszik neki, szenvedélyesnek tartja a másik nőt (úgy, hogy még nem is látta). Nálunk 3 hete bukott ki a dolog. Egy gyermekünk van. Nagyon nehéz, de talán tényleg az őszinte beszélgetés hozhat valami javulást, már ha egyáltalán hajlandó rá. Az én férjemet hetekig kellett győzködni, hogy üljünk le, beszéljük meg. Tudom, hogy most még nagyon fáj, haragszol, el vagy keseredve, stb., de hidd el az idő megoldja. Megtalálod a választ arra, hogy vele maradj-e vagy sem. Hagyni kell lecsillapodani a kedélyeket, és mint kivülálló átértékelni az életedet.
2010. okt. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18%

szemét férfiak, még ő ad esélyt?!

az összes férfi rohadjon meg!

2010. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek a házasságnak már régen vége...

A férjed egy töketlen idióta barom,aki ahelyett,hogy neked szólt volna a házassági gondjairól inkább elment egy k@rvához.Mégis mit vársz tőle ezután?!Majd most megbeszélitek?!

Helyrehozni sérülések nélkül nem lehet.

Nem is a házasságot,kapcsolatot,vagy a férjed sajnálod igazából,hanem csak rettegsz új életet felépíteni.

"csak vele tudom megoldani a gyerekek felügyeletét,4 műszakban dolgozom gyes mellett,ő az életem"

Nekem ebből az jön le,hogy nem álltok túl jól anyagilag,esetleg a hitel,amit törlesztetek,nincs külső segítségetek,ki viszi a gyereket oviba amíg én dolgozom,miből élek meg a gyerekekkel?stb,stb...

Csak félsz újrakezdeni,meg is értem mert szűkösek a lehetőségeid is.

Én leülnék apuval higgadtam beszélni,hogy OK így alakult,jó sz@r helyzetet kavartunk,de most már valahogy ki kell mászni belőle a gyerekek érdekében,úgyhogy beszéljük meg gyorsan és higgadtan hogy Te mit tudsz vállalni amiben segíteni tudnál nekik???Gyerekfelügyelet,oviba hordás, mert egyedül nem tudod vállalni gondolkodjon el,hogy most már mit tud virítani az asztalra!!


(gondolom nagyokat pilláz,hogy nem tud segíteni semmit,de legalább rájössz,hogy nem volt soha való ennek az éretlen "férfinak" sem feleség,sem gyerek...)



Úgyhogy most szedd össze magad,legalább te viselkedj felnőttként,és ne alázkodj meg neki,mert a gyerekeknek legalább egy érett gondolkodású,felelősségteljes felnőtt szülőre szükségük van!!!

2010. okt. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!