Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérjem anyától a...

Hogyan kérjem anyától a szülinapi ajándékom?

Figyelt kérdés
Egy új laptopot szeretnék kérni (suli miatt is) mert a régi nagyon hamar melegszik, lassú, nem megy töltő nélkül és régi. Egy Hp pavilonról lenne szó úgy hogy beleadok 50k-t (így 250k lenne) és egyben kérném egy egész éves ajándékként (szülinap, névnap, húsvét, mikulás, karácsony). Nem tudok kiállni magam mellett ha egyszer kinondja hogy nem vagy nem is veszi komolyan a kérdésem már feladnám. Valami módszer? Vagy tényleg sokat kérek?

2023. febr. 27. 19:06
1 2
 11/20 anonim válasza:
64%

Azért itt páran elgondolkozhatnának, hogy talán nem addig kellett volna gondolkodni a gyerekvállalásban, hogy "jaj de cuki baba".

Itt a tökéletes példa, hogy az a cuki baba egyszer lesz kamasz is, akire bizony költeni kell, mert nincs el egész nap üres flakonokkal, meg a füvet pásztázva a kertben.

2023. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Mond el,hogy te is beleadsz pénzt és ez az egész évi ajándékod is egyben.
2023. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
43%

11-es, igen, egy idealis vilagban mindenki ugy vallal gyereket, hogy arra anyagilag fel van keszulve. Ez egy dolog, es az is egy dolog, hogy a valosag ettol nagyon elter. Ez van.


Mondjuk en nem feltetlenul gondolom, hogy ettol fuggetlenul 300 ezres laptopot kell venni a gyereknek, olcsobban is kapni teljesen jot, de mindegy.

Azert, mert valakinek van penze,nem biztos, hogy korlatok nelkul muszaj is elkoltenie :)

2023. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

Én ha sulira kell akkor Chromebook vennék neked olcsó és gyors.

Nekem felnőttként ilyen van .sulis házik megcsinálásához teljesen jó .

2023. febr. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod nagy ajándék-e a ti anyagi szinteteken, vagy a szüleid nevelési elvei szerint. Én egyetemistaként kértem tavaly laptopot szülinapomra. A jómódú szüleimtől 150 ezer forintot kaptam, hogy csinálok vele amit akarok, ha ennél drágább laptopot szeretnék, akkor pótoljam ki.

Kipótoltam, és végül én is 300 körül vettem, hogy tudjak rajta Simsezni. De sulihoz tényleg elég egy fele ennyibe kerülő is. Ha én szülő lennék, akkor értékelném ha a gyerekem nem nézne hülyének, és elmondaná hogy mire kell neki a drága laptop. Mert hogy sulira csak egy ennyibe kerülő felel meg, azt nem venném be. De ha amúgy tényleg betartod a szavad, és nem lesz szájhúzogatás ha innentől 10 hónapig minden ünnepre max egy tábla Milkát kapsz, akkor szerintem egy középosztálybeli anyagi szint mellett nem nagy ajándék.

2023. febr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kiállni magadért. Elmondod, hogy ezt szeretnéd, ennyit adsz bele és ez lenne az éves ajándékod. Ha belefér megveszik, ha nem fér bele akkor nem veszik meg.
2023. márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
59%
Hp laptopot soha ne vegyél. Egy rakás……..
2023. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%
Nezz ki egy hasznaltat
2023. márc. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valakit érdekelnének a fajlemények😊(ma van a szülinapom). Mindenkinek köszönöm a válaszát! Végül nem a hp lett hanem egy lenovo mivel az előző is ilyen volt és sokáig bírta. Páran írták hogy 300 ezer sok egy laptopra, én is így gondoltam viszont kiderítettem hogy a régi latop 2. óta megvan és most 11.es vagyok (17 éves) szóval tényleg kellett az az uj laptop. Beleadtam 50 ezret és karácsonyig nem kapok semmit. Szerintem még nem is kértem ilyen nagy ajándékot, talán utoljára amikor a dobozos (vagyhogymondják) tvmet cseréltük le samsungra. (Nem emlékszem h kértem e vagy kaptam, merthát sokszor az a válaszom ha kérdezik hogy mit kérek hogy "nem tudom").


1:nálunk szokták kérdezni h mit kérünk

3:köszi a választ, talán ez volt az ami leginkább biztatott/segített

15: azt hogy sulira kell zárójelben írtam és egy "is"-el tehát nem mondtam hogy csak arra kell

2023. márc. 17. 16:44
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy Lenovo lett. 17-s vagyok. !
2023. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!