Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az miért lenne jogos, hogy én...

Az miért lenne jogos, hogy én nem kapom meg azt a szülinapi ajándékot, amit szeretnék, de az öcsém meg megkapja?

Figyelt kérdés

12 éves korom óta nem ünnepeljük a szülinapomat egy közeli családtagunk halála miatt. Alapból nem vagyok egy ünneplős fajta, és volt olyan, hogy teljesen ingyen megúszták a karácsonyt, a szülinapomat, a névnapomat meg mindent.


Most lesz a 18. szülinapom, már nyáron mondtam, hogy szeretnék egy iPadet vagy egy iPhone-t. Bele is egyeztek, de aztán az öcsém kitalálta, hogy leteszi a motorra a jogsit, úgyhogy ugrott a szülinapi ajándékom, mert a jogsit meg a motort is megveszik.


Most az egyszer lehetne az, hogy nem az én igényeim, vágyaim kerülnek háttérbe, mert tavaly ő kapott 100 000+ Ft-ért pedált meg kormányt a játékába, én meg kaptam 3 000 ft-ért egy airpods-ot, tavaly előtt meg kapott 34 000-ért egy airpodsot meg egy új laptv-t, én meg semmit.


Az a baj, hogyha pénzt kérek, akkor hozzám vágnak egy 5 000-rest vagy max egy 10-est, amiből a kajámat kellene megvennem, mert addig úgyse nagyon adnának, amíg az el nem fogy.


2022. okt. 19. 06:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Valahogy hihetetlen ez a sztori nekem, mintha lenne még ott valamit nem mondasz el. Azért öcsire többszázezer, rád semmi kicsit érdekes. Így nem tudok válaszolni.
2022. okt. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
61%
Jövőre ne kérj semmit.
2022. okt. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%

Következő szülinapodra kérje egy lakást. Ha megkérdezik, miért, akkor mondd el, azért, hogy odaköltözhess és többé sose lásd őket.


Nekem már ott fennakadtak a szemeim, hogy 12 éves korod óta nem ünneplitek a születésnapodat egy rokonotok halála miatt.

Mindenkinek halnak meg rokonai, egész élete során. Soha nem hallottam, hogy a családtagjai emiatt szüntették volna be a szülinapozásokat.

2022. okt. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, de ez a sztori nekem is hihetetlen. Túltoltad ezt a kamut. Kis különbséget az ember még elhinne, de ezt nem.

Hacsak nem te vagy Hamupipőke.

2022. okt. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Ez kamu.
2022. okt. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
38%

Több dolog is eszembe jut. Valószínűleg sok részletet nem tudunk, te meg úgy gondolod, minden jár. Engem arra tanítottak, legyek hálás mindenért, kb a legkisebb dologért is, te meg úgy írsz, hogy CSAK egy 3000 Ft-os airpods-ot kaptál. Az agyam eldobom attól, hogy a hálának nyoma sincs a soraidban, de persze mások vagyunk, így megértelek.

Ha pénz kell, szólj, megveszem neked azt az ipad-et, rá fogsz jönni, hogy ez kb semmit sem fog érni a hosszú távú boldogságodhoz.

2022. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
64%
Szokásos ájfónkell sztori...
2022. okt. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Vuk-91 ***** válasza:
1%
Én csak annyit mondok neked, hogy 18 évesen tőled ez nagyon úgy hangzik, mintha sose nőttél volna fel. Amikor én voltam 18 éves, a születésnapjaim nem voltak épp a legnagyobb események, az ajándékok jó ha egy kis zsebpénz volt, de én örültem, ha egyáltalán élhetek, és nem kell hallgatnom az iskolai csúfolódásokat, a semmiért szidásokat, az intelligenciámra tett kamu megjegyzéseket. Örültem ha nem vertek agyon azért, mert nem úgy táncoltam ahogy ők fütyültek. Az egyetlen érv, amit itt igazán fel tudsz mutatni, az az, hogy a te szüleid tehetősebbek, mert ugye jujj. De akkor se lennék ennyire a szüleid ajándékaira utalva a helyedben, főleg hogy 18 évesen a jövődön kéne gondolkodni, hogy mit akarsz kezdeni az életeddel, hogy keresed meg a havi kenyeredet, és esetleg nem árt pszichológiai szinten gondolkodni, felkészülni a párválasztásra, hogy ne a depresszió miatt vess véget mindennek. Szóval annyit mondok, ne az legyen már a baj hogy nem vagy elkényesztetve mint az öcséd, hanem nőjj fel de gyorsan!
2022. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
32%

Szólj a szüleidnek, hogy azt mondtam vegyék meg neked.


Vagy most tényleg mit is vársz??

2022. okt. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
98%

Mondj le az iPhoneról, de a szüleidről is… Felnősz, elköltözöl és az élet megy tovább. Nem kell tartani velük a kapcsolatot…


Nekem ugyan sosem kellett telefon, vagy ennyire drága dolog, de velem is hasonlóan bántak a “szüleim”.


Apám elhagyott minket, anyám addig foglalkozott velem, amíg nem ismerkedett meg az új párjával… Azzal és annak a gyerekeivel foglalkozott, velem nem.


A gyerekek mindent megkaptak én semmit… És nem csak a pasi pénzéből, anyám a saját pénzéből is csak rájuk meg magukra költött. Iskolában azért cikiztek, mert alig volt ruhám.


Aztán 15 éves koromban pl. elmentek egy egész nyárra külföldre, engem meg otthagytak és anyám otthagyta nekem az egyik kártyáját, de annyi pénzt utalt csak rá, amennyit apám fizetett gyerektartást… Forintra pontosan. Abból vegyek magamnak kaját meg mindent.


Szóval én elhiszem, hogy van olyan hogy az egyik gyerek megkap mindent a másik meg semmit.

2022. okt. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!