Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az miért lenne jogos, hogy én...

Az miért lenne jogos, hogy én nem kapom meg azt a szülinapi ajándékot, amit szeretnék, de az öcsém meg megkapja?

Figyelt kérdés

12 éves korom óta nem ünnepeljük a szülinapomat egy közeli családtagunk halála miatt. Alapból nem vagyok egy ünneplős fajta, és volt olyan, hogy teljesen ingyen megúszták a karácsonyt, a szülinapomat, a névnapomat meg mindent.


Most lesz a 18. szülinapom, már nyáron mondtam, hogy szeretnék egy iPadet vagy egy iPhone-t. Bele is egyeztek, de aztán az öcsém kitalálta, hogy leteszi a motorra a jogsit, úgyhogy ugrott a szülinapi ajándékom, mert a jogsit meg a motort is megveszik.


Most az egyszer lehetne az, hogy nem az én igényeim, vágyaim kerülnek háttérbe, mert tavaly ő kapott 100 000+ Ft-ért pedált meg kormányt a játékába, én meg kaptam 3 000 ft-ért egy airpods-ot, tavaly előtt meg kapott 34 000-ért egy airpodsot meg egy új laptv-t, én meg semmit.


Az a baj, hogyha pénzt kérek, akkor hozzám vágnak egy 5 000-rest vagy max egy 10-est, amiből a kajámat kellene megvennem, mert addig úgyse nagyon adnának, amíg az el nem fogy.


2022. okt. 19. 06:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%

18 évesen mire kell 4-500.000 ft-os iPhone...? Mert a haverok előtt akarsz proccolni?


Valami hiányzik a sztoriból, nekem nagyon lyukas ez a történet...

2022. okt. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
58%
Szegény kamucipőke.
2022. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
46%
Anyádék minden gyereke ilyen elba.szott seggű? Százezer -negyedmillió alatt nem is ajándék az ajándék?
2022. okt. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ebben semmi hihetetlen, nálunk ugyanez volt. Csak mi lányok vagyunk, egy 5 évvel fiatalabb húgom van. Neki az égben voltak az igényei, én pedig mindig legyek a megértő, türelmes nagyobb gyerek.
2022. okt. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
86%
Kedves 10,hozzászóló remélem minden kapcsolatot megszakitottál anyukádal és visszakapja amit érdemel
2022. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy kamu. Exemnél ugyan ez volt. Ha nem a saját szememmel látom, el se hiszem, hogy igaz. Karácsonyra kapott egy sapkát, a húga meg hajszárítót, laptopot, befizették tanfolyamra, stb. Annyi bűne volt exemnek, hogy nem lánynak született, mert kislányt szerettek volna a szülei.
2022. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Akkor nem kell arról kommentet írni, hogy szerintetek miért kamu, visszanyíl és ennyi.


Sokszor nem tudtam mit kérni, mert tudtam, hogy úgyse kapom meg, ha meg pénzt kértem, akkor 5-10 ezer forintot adtak.

Én nem akarom ünnepelni, tehát nincs torta meg semmi. Karácsonyi, névnapi és szülinapi ajándékot volt, hogy megúsztak 0 Ft-tal, öcsémnek meg vették a kormányt pedállal meg a 34 ezres air pods-ot.

2022. okt. 19. 13:57
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Férjeméknél vadabb dolog volt. Ő anno (80-as években) azért nem mehetett 4 éves suliba (tehát szakközépiskolába), mert a húga majd főiskolára fog menni, és ezért ő inkább menjen 3 éves szakmunkásképzőbe. (Nem tudom, mi volt a nagy különbség a szakközép és a szakmunkásképző között anyagilag a szülők szempontjából, talán a szakmunkás suliban járt valami p...csányi ösztöndíj vagy a gyakorlati helyen valami jelképes pénz, nem tudom...)

De akkor is durva, hogy ő 14 évesen nem választhatott, mert a 12 éves húgocskáról már akkor tudták, hogy ő majd főiskolára megy.

(Férjem estin megcsinálta utána a sulit, amit akart, sőt főiskolát is végzett munka mellett.)

Anyjáékra rá sem néz.)

De itt pl. olyan is volt, hogy anyósnak meghalt az anyja, a lakását megörökölték ketten a testvérével, eladták, és a pénzt egy az egybe a lányának adta. Mi a férjemmel egy turmixgépet sem kaptunk. (Mármint nyilván nem én, hanem a férjem, a fiuk.)

2022. okt. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

De hát ha te nem akartál ünnepelni, akkor miért kifogásolod, hogy nem ünnepeltek?


A tesód meg élelmesebb, és belőtte egyből a jó drága ajit.

2022. okt. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezen tényleg mi olyan hihetetlen? Én inkább akkor húzom fel a szemöldökömet, amikor két vagy több gyereket ugyanúgy szeretnek és ugyanúgy büszkék rá.

A kérdezőéknél, pár kommentelőnél meg nálunk is ez a kivételezés, piedesztálra emelés nemcsak szavakban nyilvánult meg, hanem tettekben, ajándékokban is.

Eleinte én is kaptam valamit, bár negyedannyi értékért mint a húgom. Aztán olyan 15 éves korom környékén semmit nem kaptam, és volt, hogy a névnapomat is elfelejtették zsinórban 3x, negyedszerre is elfelejtettek volna, ha nem szólok.


Egyébként teljesen jogos a kiakadás, főleg hogy az utóbbi 6 évben nem is kaptál nagy ajándékot.

2022. okt. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!