Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítéltek egy olyan nőt, aki...

Elítéltek egy olyan nőt, aki elcsábította valaki férjét? Vagy szerintetek a feleség hibája, amiért nem vigyázott eléggé a párjára?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 15:24
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!

Én pszichológus vagyok, és meglep a következő amit írt:

"Szerintem ez elsősorban a feleség hibája, mert ha egy nővel tökéletes a kapcsolat, van elég szeretet, szex, egy normális férfi nem lépne félre. Abban a kapcsolatban már nagyon hiányzik valami."

Azért kíváncsi lennék, ha Ön mellett lépne félre a párja, vajon ugyanez lenne-e a véleménye? (vagy esetleg mint csábító(?!) beszél).

Az addig rendben van, hogy egy "tökéletes" kapcsolatba nem férkőzhet be harmadik, de azért szögezzük le, hogy ha falki félrelépik, akkor nincs értelme a másik felet hibáztatni. Miért? Mert ha valami nincsen rendben akkor egy intelligens ember nem félrelép, hanem azt megbeszéli a párjával, legyen az szexuális, érzelmi, vagy bármilyen más gond. A problémák nem fognak maguktól megoldódni! KOMMUNIKÁLNI kell...ez a baj manapság az emberekkel elmennek egymás mellett...férj-feleség mintha vadidegenek lennének. Szörnyű... ha valami gond van, félrelépünk, iszunk, válunk. A "problémamegoldás" mint olyan mostanában ismeretlen szó...

De ne magyarázzuk be magunknak, hogy ha valaki félrelépik a másik a hibás, mert ez ÍGY nem igaz!


És hogy a kérdésre is választ adjak, én nem "ítélek el" senkit, mert ki vagyok én? De az a nő aki valaki férjét "elcsábítja". Szégyellje magát, pláne ha tudja, hogy az illető nős. Annyi szabad préda van a világon még. Minek kell valakinek (amint látjuk) az amúgy is már rossz házasságát teljesen tönkretenni, megalázni a feleséget?! Ha ki akar valaki kezdeni házas férfival azt egyszer tisztességesen a férfi zárja le, utána kész pasz...ha tényleg nem megmenthető.


Ja és mi az, hogy a "feleség nem vigyázott"...hát ki a férfi? Ki a "férj"? Egy tárgy amire vigyázni kell, egy kabát, amit őrizni kell...ugyan már, legyen bennetek nőkben egy kis önbecsülés!!!

2010. okt. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
88%

Elítélem.

Nem csak a feleség dolga vigyázni a házasságra, a férfi is kiveheti a részét belőle, hogyha gond van, akkor nem a legelső nő ágyába szédeleg, hanem próbálja helyreállítani a kapcsolatát a feleségével.

Ha meg nem működik a házasság, akkor ne áltassák egymást feleslegesen.

2010. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó vagyok: amúgy vannak olyan fér
2010. okt. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
84%
Szóval: vannak olyan férfiak és nők is, akik csak úgy félrelépnek, hiába minden oké a házasságban, közben persze a gyanútlan párja mit se sejt, lelkét beleadja a kapcsolatba és azt hiszi, hogy minden szép és jó, ami igaz is, de közben csalják ok nélkül...
2010. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Kedves Pszichológus hozzászóló....


Ha alaposan végigolvasta volna, látná, hogy azt írtam, NEM az a megoldás, hogy a férj félrelép, hanem először meg kell beszélni, hátha tudnak segíteni a kapcsolaton és ha a beszélgetések után sem történik változás, váljanak el és a férj csak UTÁNA kezdjen kapcsolatba más nőkkel. És természetesen nem lehet általánosítani, de sok feleség szerencsétlen áldozatnak hiszi magát, ha megcsalják és azt gondolja nem tehet semmiről, mert a férfi a szemét alak. Azért ez az esetek többségében nem így van, mert igenis gyakran a feleség IS hibás.

2010. okt. 5. 20:48
 36/39 anonim ***** válasza:
68%

Én kérek elnézést! Most látom hogy elsiklottam a bejegyzés többi részén. Igaz, nem olvastam végig, magával ragadott a "beszólás"...valóban.


Sajnos a mai világban nem tisztelik a párjukat az emberek, annyira sem méltatják, hogy a problémát megbeszéljék...igaz, a válás sem megoldás mindenre, de inkább válás, mint megcsalás.

Szép estét!

2010. okt. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

...és megint kimaradt valami.

Amit az idézet első részére írtam azért fenntartom, mert nem értek egyet vele...(de a vélemény tudjuk milyen:P)

most már tényleg megyek, jó éjt!

2010. okt. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

egy kapcsolatban, ha megcsalás van, akkor mindkét fél hibás. együtt hozták létre úgymond, tehát együtt tudják elbaxni is.


anyámnak érdekes módon nem volt ingerenciája arra, hogy megtépje apám szeretőjét, ezzel megalázva önmagát és a másik nőt is.

apám nem bírt a farkával. lehet, hogy anyum is hibás volt: nem jó párt választott magának.


csaltak már meg, csaltam már meg, voltam szerető is.

tehát mivel mind3 oldalt látom, így más a véleményem, mint annak akit a férje megcsalt, és a szeretőt hibáztatja.

elég szűk látókörre vall, ha valaki csak kígyót-békát kiabál, és nem néz csendesen a dolgok mögé...

2010. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
elsővel értek egyet, pedig épp hasonló helyzetben vagyok, de ennek ellenére nem a nőt utálom, vagy a párom, hanem a saját hibáim is észrevettem ;)
2010. okt. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!