Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék elköltözni?

Hogy tudnék elköltözni?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, még fősulira járok. Sajnos nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy el tudjak költözni. Rengeteg korombeli már egyedül él, a szülei vettek nekik lakást vagy fizetik az albérletüket. Szeretnék én is minél előbb elköltözni, de egyelőre kilátástalannak látom a dolgot. Párom nincs, a barátaim messze laknak. Anyukámmal élek, ő alig van itthon. Ilyen szempontból kicsit olyan mintha egyedül élnék, de mégsem ugyanaz. Anyukám pedig hallani sem akar arról, hogy eladja a házat, amit valahol megértek, de ha eladnánk 2-3 lakást tudnánk venni az árából. Szerintetek van valamilyen megoldás?
2010. okt. 5. 12:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen mindegy, a ház anyukádé, örülj, hoyg INGYEN lakhatsz nála. Olyan hülye szülö nincs, aki egy ház´bol egy KIS lakásba költözik csak azért, mert a leánykának kelle egy saját magának is.

Az, hogy a házat apukád finanszirozta - nem hiszem, hogy anyukád nem tett érte semmit, szerintem ö i megdolgozott érte.

90000 Ft-os munkaból már böven tudsz albérletet fizetni, vannak családok, akik alig többöl élnek meg 3-4-en.

Keress munkát a föiskola mellett, ha neked feltétlen önálló lakás kell, vagy örülj, hogy van hol laknod, gyakorlatilag ott is egyedül vagy, ne okoskodj. Nemartana elöször felnöni, mielött elkezdesz követelözni.

2010. okt. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

Költözhetnél koleszba. Az azonnali megoldást nyújt. És közben kereshetsz munkát.

De pl nyáron vállalhattál volna 8 órás munkát. Akkor nem kellett volna se bérletre, se könyvekre költened. Máris lenne 3x90ezer azaz 270ezer forintod... ebből kijönne mondjuk 50el leosztva, 5 havi albérlet+rezsi, egy kisebb lakásban. Emellé a 4 órás munkádból elég pénzed lenne a kajára még a bérletre. És akkor még ott a diákhitel.

És gondolom azért anyukád is támogatna valamennyivel.

Nem kilátástalan ez, csak 3 hónappal ezelőtt kellett volna végiggondolnod. De kövi szeptembertől már meg tudod valósítani. Addig kolesz.

2010. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Szerintem meg te ne okoskodj, amíg nem tudsz rólam semmit és nem ismersz. Anyukám egy szemét ember, kizsákmányolja a gyerekeit, az exférjét, mindent velem végeztet el és egy köszönetet nem kapok érte, gyakran vert engem és minden idős rokonunknál pályázik az örökségekre. Nem kicsit pénzéhes.
2010. okt. 5. 12:56
 14/23 anonim ***** válasza:

Ezek után, amiket leírtál anyudról, nem teljesen mindegy, hogy hova mész és mit csinálsz??????

Ennél sza.rabb már nemigen lehet ...

2010. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

én is szívesen elköltöznék otthonról,de ha elmegyek és nem adom le a fizetésemet,akkor anyu vagy kifizeti a számlákat és éhen hal,vagy vagy eszik és kikapcsolnak mindent :(

Az ő fizuja nagyrésze sajnos a lakáshitelre megy el...

Én meg dolgozok a semmiért,mert a 80.000Ftból amit keresek,kb 10et tarthatok meg. Albiba arany életem lenne :)

Szemét apám meg lelépett itt hagyva anyut egyedül a lakáshitellel :@

23/L

2010. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Hát hosszú távon tényleg el kéne gondolkodni a házeladáson. Te elöbb utobb úgyis különmész ő meg egyedül nyugdijasként nem tud fenntarani egy házat.

Próbálj vele beszélni hogy nem lenne e jobb anyagilag egy kis garzonban ahol egyedül lehet, te pedig fenntartanád magad a lakásod. Gondolom nem akkarja hogy örökre ott maradj.

2010. okt. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

AZért a házeladás nem egészen igy van, van, aki nyugdijasan is fenn tudja tartani, de ha netán nem is, akkor is ha eladja, inkább befekteti egy normális ember a pénztét és nem egy ilyen követelözö gyereknek adja oda, hogy késöbb meg éhet haljon, mert ahogy a kérdezö ir az anyjáról, nem számithatna arra, hogy szükség esetén segitene rajta a lánya.

Szóval az teljesen az anya magánügye, hgy eladja-e a házát vagy sem, ehez a gyereknek semmi köze.

2010. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok követelőző gyerek. És semmit nem tudsz rólam, az anyámról. Nemcsak az én életemet keserítette meg. Képzeld nem mindenkinek volt felhőtlen, problémáktól mentes gyerekkora és nem mindenkinek vannak csodás szülei. Úgyhogy tartogasd a bunkó hozzászólásaidat másoknak.
2010. okt. 5. 21:16
 19/23 anonim ***** válasza:

1. Abban iagazad van, hogy nem sokat tudok rólad meg anyádról.

2. Azt, hogy követelözö gyerek vagy, az eddigi irományodból tudom, mert aki 22 évesen ELVÁRJA, hogy az anyja a saját házát eladja azért, hogy a lánykának vegyen egy lakást, az követelözö. Ennyi idösen ne tartsd természetesnek, hogy saját lakásod legyen - a legtöbb embernek Magyarországon legfeljebb 30-50 éves kora között siekrül elérnie, de nem úgy, hogy kapta, hanem úgy, hogy megdolgozott érte.

3. Anyádról nem sokat irsz, de aztigen, hogy jelenleg is eltart téged, nála lakhaszt, nem fizetsz se lakbért, se a rezsibe nem szállsz bele - tehát annyira nem lehet gonosz veled sezmben.

4. A ház anyukádé, az ö dolga, hoyg el akarja-e adni, vagy megtartja. De ha eladja, akkor is CSAK rá tartozik, hogy MIT csinál a kapott pénzzel, megtartja, vesz rajta valamit vagy feléli.

5. Arról viszont TE NEM TUDSZ semmit, hogy nekem milyen az életem, hogy nöttem fel, stb. Amikor én jártam föiskolára, akkor nekem mellette dolgoznom kellett, mert se lakást, se ellátást nem kaptam otthonról, 18 évesen egyedül kellett megélnem, tanulnom. Idöközben van egy házam, de nem 22 évesen KAPTAM, hanem sok munkával és spórolással 45 éves koromra VETTEM.


Szóval jobb, ha elöször visszafogod magad, és nem követelözöl, meg hözöngsz - inkább kezd el felnöttként viselkedni.

2010. okt. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy adja el anyám a lakását, hanem ez is egy alternatíva lehetne. Az egyik hozzászóló írta azt, hogy önző az anyám emiatt. A rezsibe ugyan én nem szállok be, de az apám fizeti neki (tartásdíjat kap, amíg tanulok),úgyhogy ezért sem szólhat, a kaját és egyéb szükségleteimet pedig saját magamnak fizetem a félretett pénzemből. És mindent én végzek el a ház körül, én takarítok, mosok, főzök,én vigyázok a kutyáira, én kertészkedem. Neki itthon nincs semmi dolga.

45 éves létedre elég gyerekes, hogy kiragadsz egy mondatot az egész szövegből és képes vagy azon lovagolni. Az, hogy te ilyen szerencsétlen voltál, hogy csak 45 éves korodra lett saját lakásod, a te problémád. Gondolom többek között ezért is vagy ilyen elviselhetetlen és megkeseredett és rosszul vagy attól, ha valakinek ez fiatalon megadatik. És igen, sok ember egész életében a szüleivel él, de nem kell azért másokat lehúzni, mert huszonévesen szeretnének elköltözni itthonról. Egy szóval sem mondtam, hogy nekem azonnal saját lakás kell. Ha lenne párom, tiszta sor lenne, de egyedül nem tudok fenntartani albérletet kezdő fizetésből. Utána lehet számolni, hogy kijön-e valaki minden családi támogatás nélkül pl. 90 ezer Ftból, amikor a legolcsóbb albérlet s 50ezertől kezdődik, arra még jönnek a számlák, a közös költség, a bérlet, az iskolai kiadások, a gyógyszerek és még sorolhatnám.

2010. okt. 5. 22:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!