Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék elköltözni?

Hogy tudnék elköltözni?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, még fősulira járok. Sajnos nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy el tudjak költözni. Rengeteg korombeli már egyedül él, a szülei vettek nekik lakást vagy fizetik az albérletüket. Szeretnék én is minél előbb elköltözni, de egyelőre kilátástalannak látom a dolgot. Párom nincs, a barátaim messze laknak. Anyukámmal élek, ő alig van itthon. Ilyen szempontból kicsit olyan mintha egyedül élnék, de mégsem ugyanaz. Anyukám pedig hallani sem akar arról, hogy eladja a házat, amit valahol megértek, de ha eladnánk 2-3 lakást tudnánk venni az árából. Szerintetek van valamilyen megoldás?
2010. okt. 5. 12:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
Megértem a dilemmád, mert ma egy kezdő fizetésből még egy albérletre sem nagyon futja, nemhogy egy saját ház törlesztőjére. Szerintem annyit tehetsz, hogy most minden forintot szépen elteszel és gyűjtesz egy olyan alapot, amivel már lehetséges egy ház vásárlásának elkezdése. Közben persze lesz párod, és ketten vesztek fel hitelt, és beleteszitek azt a pénzt is, amit addig gyűjtöttél. Albérletre nincs sok értelme kiszórni azt a pénzt, azzal csak valaki más számláit fizeted.
2010. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
Aha, adjátok el a házat. Sajnálom, hogy ilyen irigy szülőid vannak, am meg költözzetek közös albérletbe a pároddal, így megoszlanak a költségek.
2010. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy szót érdemes megjegyezni: MUNKA.
2010. okt. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, attól, hogy fősulis vagy, lehet dolgozni...
2010. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Oké, de kezdőként nem keresek milliókat, hanem kb. 90ezret. Abból pedig nem telik egyedül az albérletre. És így is mindent magamnak fizetek. A kaját, a ruhát, tankönyveket, bkv bérleteteket.
2010. okt. 5. 12:32
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Irigy szülő, mi? Te magadnál vagy?

Az anyukája dolgozott meg a házért, semmilyen házat nem érdemes elcserélni lakásra, még 2-3-ra se.

Senkinek nem jár alanyi jogon a saját lakás.


Annak volt igaza, aki azt írta, hogy MUNKA.

2010. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Alkalmi munkákat tudok csak vállalni suli mellett, 8 órásat nem. És ez a pénz elmegy azokra, amit írtam. Nem kell egyből bunkón válaszolni...
2010. okt. 5. 12:34
 8/23 A kérdező kommentje:
És nem anyukám dolgozott meg a házért, mert az egészet apám pénzéből finanszírozta.
2010. okt. 5. 12:35
 9/23 anonim ***** válasza:
Apukád hol van?
2010. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A szüleim elváltak. Apámmal jó a kapcsolatom, korábban nagyon jó anyagi helyzetben volt (az eredeti terv szerint kaptunk volna 1-1 lakást tesómmal), de 2 éve elvesztette az állását és azóta habár normálisan él az új családjával, de nem tud ilyeneket biztosítani nekünk.
2010. okt. 5. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!