Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hiányzik az anyai szeretet?

Hiányzik az anyai szeretet?

Figyelt kérdés
Mindegy, hogy milyen nemű vagy és hány éves. Ha van kedved írj pár mondatot, szándékosan nem kérdezek rá konkrétabban.
2010. okt. 5. 11:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Karácsonykor lesz egy éve, h nincs közöttünk, és hiányzik, főleg, mikor a fiamat elnézegetem, és tudom, h nincs már mamája, aki annyira imádta őt...


Igen, hiányzik:(

2010. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
29/N
2010. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hmmm... erre csak egy olyan választ tudok adni, amit talán nehéz megérteni, de megpróbálom mégis elmagyarázni, mert nekem is jól esik egy kicsit végre megosztani valakivel ezt a dolgot.



Van anyám, akit csak mások előtt nevezek így, valójában azonban szinte soha nem tekintettem annak.

Korrekt leszek: anyagilag minden tőle telhetőt megadott (egyedül nevelt minket), de érzelmileg szinte semmit. Agresszív, depressziós, dühös nő volt, aki állandóan rajtam töltötte ki a stresszt, így egész gyermekkoromban rettegtem tőle, és folytonos elutasításban volt részem.

Akkoriban képes lettem volna mindenem odaadni egyetlen jó szóért, egy gyöngéd pillantásért, vagy hogy egyszerűen rám mosolyogjon.

De a viselkedésével kivívta azt, hogy egy idő múlva már nem vágytam utána. Nem tapasztaltam, milyen az, mikor ő szeret, épp ezért nem is kellett, igyekeztem inkább elhatárolni magam tőle. Mára a viselkedése sokat javult ,de soha nem tudja bepótolni azt, ami nem volt. Én pedig tudom, hogy sosem fogom anyámnak tekinteni.


Volt ugyanis egy másik anyám helyette. Valahogy rengeteg vallással megismerkedtem már kiskoromban, tehát a hit alapvetően szerepet játszott az életemben. Csupán az átlaggal ellentétben, nekem az Istenség, már amennyire gyerekként megszemélyesítettem, éppen annyira volt nő is, mint férfi. Mindkettő.

Így lett egy Anyám és Apám, akik nem voltak. Ha valaki hívő, tudja jól, hogy milyen bizonyosság számára a hit, és hogy hiába nem látja az istenét, mégis ott van vele. Ez történt velem is: ők mindig ott voltak, ha beszélni akartak velem, és talán csak egész életemben beképzeltem, de éreztem, hogy valakik "ott fent" igenis szeretnek engem. Ez megvigasztalt, meggyógyított, erőt adott.


Azóta is így vagyok vele: az Istennő az én anyám.

2010. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, különösen az utolsót.
2010. okt. 5. 21:51
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi okod volt a kérdésre?

Egy előző válaszoló.

2010. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Az, amiről az utolsó válaszoló is írt. Ennek ellenére köszönöm mindnyájatok válaszát.
2010. okt. 6. 21:21
 17/17 anonim ***** válasza:

igen,nagyon. De sajnos nem jó a kapcsolatunk,vannak dolgok amik nagyon zavarnak vele kapcsolatban és ezeken eddig nem tudtam túllépni. Ezért nem is nagyon keresem.Ő akarna csak én lököm el magamtól. Útálom ezért magamat. Pedig minden vágyam hogy olyan legyen minden,mint azelőtt. Még gyerek és kamaszkoromban. :(((

28/L

2010. okt. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!