Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül hogy szólítjáto...

Családon belül hogy szólítjátok/szólítottátok egymást?

Figyelt kérdés
Én a szülőket tegezem, nagyszülőket is tegeztem (már nem élnek), egyetlen dédszülőmet ismertem, őt nem tegeztem. Anyum a saját szüleit tegezte, apai nagyszüleimet nem, meg a saját nagyszüleit sem. Apum mindegyik felmenőjét magázta és anyai nagyszüleimet is. Nagyszülők egymással tegeződtek. A fiatalabbat persze mindenki tegezte, de a nagyszülők úgy mesélték, hogy ők is magázták a szülőket meg az idősebb felmenőket.
2023. febr. 6. 15:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%

16:59 vagyok: Akkoriban ez a tisztelet jele volt a szülők felé! Apám egy kemény kötésű, határozott ember volt, aki nem félt senkitől!

Életemben egyszer láttam, hogy egy könnycsepp megjelent a szemében, mikor a mama elhunyt!

Ám, az anyját mégis tisztelte és egy kezemen meg tudom számolni, hányszor szólt neki vissza vagy emelte fel vele szemben a hangját!

Volt olyan, hogy a nagymama kiabált vele valamiért, ő meg némán tűrte!

Nem az volt, mint ma, hogy elkényeztetett kölykök vannak, akiktől gyakran félnek a saját szülei is...

Meg ez az egyre jobban terjedő "szabad nevelés", hogy a gyerekkel nem szabad kiabálni sem - nem, hogy megütni - mert sérül a kicsi lelke...

Aztán, azért vannak ilyen hülyegyerekek, akik nem tisztelik a felnőtteket és idegeneknek és simán visszaugatnak 12 évesen...

A mai gyerekek már el sem tudják ezt képzelni, hogy ennyire tiszteljék a szüleiket, hogy magázzák őket...

2023. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
*pontosabban, akkor láttam csak azt a bizonyos könnycseppet a szemében, mikor a mamát temettük
2023. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
*a papát is ugyanígy tisztelte, de őt sajnos nem ismertem
2023. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Tegeződik mindenki.
2023. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 K.O. ***** válasza:
100%

21:30

igen, ugyanezt lattam en is, mamam is ilyesmi tipusu volt, mint neked a mamad es tok ugyanilyenek voltak vele szemben apumek is, akarhogy le lettek ..szva, akar masok elott, szo nelkul elturtek.. szep dolog ez amugy, hogy ennyire tiszteltek, de az csak neveles kerdese sztem, nem jo az ha ennyire kemenyek erzelmileg.. sztem ettol is tudnak serulni az emberek lelkileg.. de ertem persze es igy lattam es latom en is, csak.. egyik veglet sem jo.. se az ami volt, se az ami most van

2023. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 K.O. ***** válasza:

21:30 = 21:31 :D

felrenyomtam.. de sztem egyertelmu kinek szolt:)

2023. febr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A szüleimet nyilván tegezem. Az anyósomat ( a férjem anyját) magázom. Sosem mondott mást, csak úgy meg nem fogom letegezni, bunkóság lenne. Így ez van, és szerintem már így is marad, 13 év után nem hiszem hogy vàltozna a hozzáállása.

Érdekes módon a férjem tesóinak a párjai mindketten tegezik anyóst.🤣 Biztos csak engem nem kedvel túlzottan😏

A férjem nagymamáját és nagybátyját is magázom nyilván, bár ez nem olyan zavaró.

2023. febr. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenkit tegeztem a családba, akivel olyan volt a viszony. Nagypapám nagynénjét is, pedig 94 éves volt, mikor meghalt, 16 éve. Nagyszülők testvéreit is, akikkel jóba vagyok, voltam. Igazából a családban nem is tudok beszélgetni magázódva. Mindenki néni meg bácsi, de szia Marika néni, szia Sanyi bácsi. És hogy tisztelet? Szerintem nem. Én sokkal jobban tiszteltem pl nagyanyám testvérét, akit tegeztem, mint azt, akit magázok. Míg hozzá többször elmentem, vagy hívott, ha valamit csinálni kellett, (elhunyt már) míg aki él, azzal éppen köszönünk ha muszáj. Épp úgy én is simán felhívtam, ha tanács kellett, de ha este 11-kor hívott, hogy állítsam be a tv-t, vagy szétment a csap és spriccel, akkor is mentem. Egyedül nagypapám egyik testvére volt, akivel nem voltam rosszba, és magáztam, de neki nem volt családja, (bár az egyik unokahúga a halálos ágya mellé ügyvédet fogadott, és vitt mindent) ő egy kicsit furcsa volt. Őt mindenki fiatalabb magázott, pedig a legfiatalabb gyerek volt.

Tiszteletre visszatérve, nem mindegy, hogy azt mondom, hogy rohadj meg, vagy rohadjon meg?

2023. febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
57%
Aljas szemétláda, tetvedék, semmirekellő.
2023. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!