Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül hogy szólítjáto...

Családon belül hogy szólítjátok/szólítottátok egymást?

Figyelt kérdés
Én a szülőket tegezem, nagyszülőket is tegeztem (már nem élnek), egyetlen dédszülőmet ismertem, őt nem tegeztem. Anyum a saját szüleit tegezte, apai nagyszüleimet nem, meg a saját nagyszüleit sem. Apum mindegyik felmenőjét magázta és anyai nagyszüleimet is. Nagyszülők egymással tegeződtek. A fiatalabbat persze mindenki tegezte, de a nagyszülők úgy mesélték, hogy ők is magázták a szülőket meg az idősebb felmenőket.
2023. febr. 6. 15:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki tegezett mindenkit.


Legjobb barátnőm édesanyja magázza a férjét, ami nekem mindig érdekes volt :)

2023. febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki tegez mindenkit, még a dédmamámat is tegezzük, neki viszont csókolommal köszönünk.
2023. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki tegez mindenkit. Egyedül a távoli idősebb rokonoknak köszönünk Csókolom-mal
2023. febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Tegezés..családtagok vagyunk. Még a fiam barátnője is tegez, számomra ez egyértelmá kezdettől fogva, sőt a fiam barátai is tegeznek, bár a kérdésben családtagokról van szó.

Régebben nem volt ez ennyire egyértelmű. Nekem ami totálisan furcsa volt, édesanyám többgyerekes családból származik, legkisebbként. A legidősebb nővérét, akinek a gyerekével volt egyidős, magázta.

2023. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Egyenes ágon felmenő rokonokkal mindig tegeződtem (a szüleim is az ő szüleikkel), de a nagynéniket, nagybácsikat felnőttként is magáztam (ők persze tegeztek). Viszont az unokatestvéreim között van, aki magázza a saját szüleit, nagyszüleit is. Anyóst, apóst a családunkban többnyire magáztak (ők a vőket, menyeket tegezték), bár ez alól is volt kivétel.
2023. febr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki mindenkit tegezett-tegez.
2023. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 K.O. ***** válasza:
100%
nekem mamamat mind a ket fia, apum is, meg keresztapam is magazta.. sose ertettem, oke hogy tisztelet meg stb de ez olyan nem tudom elmondani milyen furcsa erzes.. en nem tudtam volna a szuleimet magazni, sztem a tisztelet valahogy nem itt kezdodik
2023. febr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyám 64 - es születésű volt. Ő tegezte az anyját, vagyis a mamát.

Apám 56 - os születésű volt, ő magázta az ő anyját, vagyis a másik mamát, aki 35 - ös születésű volt.

2023. febr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 K.O. ***** válasza:
100%

16:59

majdnem ugyanez az evjarat, a helyzet is ugyanez.. erdekes hogy miert alakult ez ki abban a korosztalyban.. es hogy ez hogy nem volt rossz a szuloknek, akiket magaztak.. mar banom, hogy sose kerdeztem meg, mert tleg erdekes a jelenseg

2023. febr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki tegez mindenkit.
2023. febr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!