Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az ókorban, középkorban, ha...

Az ókorban, középkorban, ha egy várost ostrom alá vett az ellenség, s az támadó még az ostrom kezdetén megadásra szólította fel a várost, melyet a megtámadott azonnal elfogadott és vérontás nélkül megadta magát, akkor kegyelmet kaptak a védők?

Figyelt kérdés

2022. dec. 23. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valtozó.
2022. dec. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Volt rá példa hogy kegyelmet kaptak. De annyira nem jellemző. Ha megadod magad az általában rosszabb szokott lenni a harcnál. És nem csak akkor, minden korban. De egyébként ha belegondolsz minek is harcolna bárki ha megadhatja magát?
2022. dec. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

Itt is szokták írogatni a pávakölkök, hogy őmajd hábi esetén hasítana kifele nyugatra. Hát persze az meg úgy megy. Ukrajnából is a csilliárdosok jöttek ki. Nem vagyok én abban annyira biztos hogy minden ide írogató pávának annyi pénze van. Ott egyébként akit dezertálással fogtak meg az nyolc évet kapott. Ez többezer ember. És tudod hányan vannak még életben? Egy kezeden meg tudod számolni. És hol van még a nyolc év vége? :)


Ez a lecsukósdi csak azért szokott lenni, hogy ne legyen túl könnyű haláluk.

2022. dec. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

"Ukrajnából is a csilliárdosok jöttek ki. Nem vagyok én abban annyira biztos hogy minden ide írogató pávának annyi pénze van"

Akkor nagyon jó élet lehetett Ukrajnában, mert eddig közel 8 millióan hagyták el az országot úgy, hogy a hadkötelezett korú férfiakat nem is engedték át a határokon :D

2022. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jeruzsálem megadásánál pl. kegyelmet kaptak a védők és a városbéliek, de csak fejpénzt terhe mellett távozhattak szabadon, a többiek rabszolgák lettek. A többség nem tudta kifizetni.
2022. dec. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 DK-s ***** válasza:
100%

Ez változó volt.


Nagy Sándor például mindig adott egy esélyt, és betartotta a szavát. Bár egy eset volt amikor megszegte, de annak "személyes" oka volt. Kiderült, hogy közük volt Athén egy korábbi lerohanásához és kifosztásához.

2022. dec. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

"Akkor nagyon jó élet lehetett Ukrajnában, mert eddig közel 8 millióan hagyták el az országot úgy, hogy a hadkötelezett korú férfiakat nem is engedték át a határokon :D"


Átengedték ha volt elég pénze, nem értem honnan veszed hogy nem. És nem 8 millió katonaköteles jött át, hanem a többségük pont hogy nők, gyerekek és idősek. Kár ilyen fals infókat ide beszórnod.

2022. dec. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha elég gyorsan reagál a páva,holnap ilyenkorra már szlovákiában lehet,még akkor is ha gyalog megy. A behivó 1nap alatt megérkezik?
2022. dec. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!