Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy birkóztok meg olyan...

Hogy birkóztok meg olyan családtag elfogadásával, akinek az életével, döntéseivel nem értetek egyet szinte soha?

Figyelt kérdés
2023. febr. 5. 20:09
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg keress magadnak valami hobbit vagy inkább tegyél valamit, hogy az egyértelműen szánalmasan unalmasan életed kevésbé legyen az.


Én is így reagálnék ha az én dolgomba ugatnának folyton bele. Már a kérdés is frusztráló számomra. Semmi közöd a döntéseihez, amíg az téged nem befolyásol. Neked nem mindegy mivel megy haza?! Nevetséges.


Sok ezer közül te ezt hoztad fel tehát ez az ami a legjobban megmaradt benned... egy ilyen hülyeség. A többi se lehet sokkal komolyabb.


Egyébként meg én is kis városban élek, még bulizóhely sincs csak kocsmák. Egy esti kocsmázás után (baratnőkkel biliárdozgattunk ittunk elvoltunk) mégis követtek és pár sarokkal alrébb falhoz nyomtak. Mimdenhol vannak idióták... nem kell felmenni Pestig azért hogy bármi megtörténjen.

Arról nem is beszélve de piásan ki a francnak van kedve tényleg ESŐBEN SZÉLBEN sétálgatni... Én se szívesen tenném meg.

2023. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Amit felhoztál példának, arra jogod volt a reakciója és én is hasonlóan reagálnék. Semmi közöd hozzá, hogy mire költi más a pénzét, ha megteheti.

A többi dolgot nem tudom, mennyire elfogadható, de amivel példálóztál, azzal kapcsolatban neki adok igazat.

2023. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

Azért ezt hoztam fel, mert ez volt a legutóbbi dolog.

De pl. nyáron vettem egy autót, kérdeztem tőle, hogy szerinte jó kocsinak számít-e, szép stb. Mondta, hogy ha nekem tetszik és jó vezetni, használjam egészséggel, de ő magának nem akarna ilyet, mert inkább a német márkákat szereti autók terén. Mondtam, hogy ne legyen már ennyire sznob, erre elkezdett azzal jönni, hogy ez nem sznobság, hanem ízlés dolga.

Vagy lányom akart neki adni ékszereket, amiket ő már nem használ, hord. Közölte, hogy köszöni, de ő bizsut nem hord, mert azok nem időtállók és macera fürdéskor levenni őket, reggel meg vissza.

2023. febr. 5. 22:14
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel semmi baj. Veled van probléma.
2023. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom, de szerintem teljesen igaza van a lánynak. Teljesen ízlés dolga, kinek mi tetszik, mire költené a pénzét. Bizsu nekem sem kell, pont az általa említett okokból. Nem kellene ennyire irigynek lenni rá. Önállónak tűnik, van véleménye, ízlése. Ez nem értem, miért baj.
2023. febr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyéb példa? Ezek még mindig gyengék.
2023. febr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy troll vagy. Egyik példa sem állja meg a helyét, én is úgy gondolom, hogy veled van itt a gond, és te vagy nehezen tolerálható.

Ha a sztorid igaz, borzalmas rokon lehetsz, aki mindenbe beledumál.

2023. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Remélem a sárga jól áll neked, mert nyakam merném rá tenni tenni, hogy amint meglátod szerencsétlent egyből elsárgulsz az irigységtől...
2023. febr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Szóval had elemezzem egyessével a szituációkat.

1.) Buli után, feltételezem alkohol fogyasztása után, esőben, szélben, hidegben, este a sötétben nem sétál haza, hanem taxizik a saját pénzén. Te megjegyzed, hogy nem olyan hosszú a táv. Ő megmondja, hogy anyagilag neki ez nem gond. Te meg erre közlöd vele, hogy mozognia kéne, ami köztudottan egy passzív-agresszív célzás arra, hogy a másik az lusta és/vagy dagadt. Nem meglepő, hogy ha ezután közlik veled, hogy dugulj el. Nem is tudom mire számítottál.

2.) Autós eset. Azt kívánja, hogy használd egészséggel, majd mond egy fél mondatot a saját tapasztalatai alapján. Te meg sznobnak nevezed, ami tulajdonképpen egy sértő jelző. Hát, basszus, már megint te voltál a bunkó...

3.) Rá akartok sózni valami nektek nem kellő kacatot, amit úgy utasít vissza, hogy meg is indokolja, hogy miért nem kell neki. Nem értem mi alapján várjatok el, hogy a nem kellő hulladékjaitokat ő kezelje, amikor egyértelműen nem fogja használni. (Mondom ezt úgy, hogy én bizonyos bizsukat szeretek) Itt sem látok problémát.


Alapvetően kérdező, azzal van a baj, hogy ingerenciád van mindent túlreagálni, meg beledumálni, aztán ha a másik reagál erre valamit, vérig vagy sértődve.

2023. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem írókkal, a hiba a te fejedben van, nem kellene beszólni mások életébe.Miért fáj neked, hogy taxival ment?Talán irigy vagy rá, hogy megteheti?
2023. febr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!