Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az anyósommal?...

Mit csináljak az anyósommal? Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés
A napokban jelentettük be a párommal, h kisbabát várunk. Persze mindenki nagyon örült. Megkértük őket, h még senkinek (tágabb család, barátok..) ne mondják, korai. Anyósom majd kiugrott a bőréből, és alighogy megtudta, már az egész párom-rokonságát, munkatársát, barátját végigtelefonálta, ami nem baj, de hiába kértük meg... Már most eldöntötte, h mi legyen a baba neve ha fiú-ill. ha lány lesz. Sőt, a kórházat is kiválasztotta, ahol a szülés lenne (szerinte..), a babaszobát is megtervezte, sőt azt is kikötötte, h a baba születése előtt jó pár héttel hozzánk költözik, nincs apelláta... a születés után meg nálunk marad 1 hónapot, igaz, h nem hívtuk, de ő így tervezte.. Mindenbe beleszól, ő akarja nevelni a gyereket, hozzáteszem nem vagyunk annyira fiatalok, h ne tudjuk eldönteni mit szeretnénk (párom 31 éves, én 28 vagyok). Anyósom nem bírja az ellenkezést, ha valami nem úgy van, ahogy ő kitalálta akkor írtózatos botrány, sértődés, családon belüli uszítás van...Nem egyszerű eset, nehéz kezelni. Mit csináljak vele, hogyan értessem meg, úgy, h ne sértődjön meg, ha a gyerek szülei mi leszünk és nem ő, mi fogjuk nevelni, és nem pedig ő?!
2010. okt. 4. 15:59
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
87%

1. párodnak melléd kellene állnia

2. anyósok gyakori fegyvere az, h bezzeg ők mennyi szívességet tettek - mi már pont ezért nem igazámn fogadunk el szívességet

2010. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Már most idegesítenek ezek a dolgok, nemhogy a baba születése után.. Egyáltalán nem hiányzik, h éjjel nappal a nyakunkon lógjon.. Főleg az első időben szeretnénk 3-asban lenni, szokni az új helyzetet. Attól félek, h kiidegel addigra, vagy annyira tönkre teszi az egészet, h nem fogjuk tudni kiélvezni a varázsát..
2010. okt. 4. 16:36
 33/43 A kérdező kommentje:
Igen a páromnak mellém kellene állnia.. szokott, csak ő egy darabig az "egyik fülemen be, a másikon ki" változatot csinálja. Ha már neki is sok, akkor szól közbe.
2010. okt. 4. 16:38
 34/43 anonim ***** válasza:
90%
Na pont ezért vessz vele össze nyugodtan, előtte persze szólj a párodnak, lássa rajtad mennyire bánt téged ez. Nehogymár te érezd szarul magad azért, mert anyósod nem ismeri a határokat! Túlstresszeled magad ebben igaza van a párodnak, egy kicsit legyél nyugodtabb és ne vedd a szívedre ha megsértődik, majd megbékél, nem te vagy a bunkó. én mondjuk még egyszer megkérném a párom, hogy ő állítsa le, ha nem teszi meg, akkor én beszélnék az anyós fejével, hogy hogy azt már kifejtettem :D
2010. okt. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! Beszélek vele. :-)
2010. okt. 4. 16:39
 36/43 anonim ***** válasza:
85%
Nincs mit, majd írd meg mi lett :)
2010. okt. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom, hogy könnyű mondani bármit is, de nehéz megtenni. Próbáld meg az általad írottakat hidegen, felülről szemlélni, úgy mintha valaki tőled kérne tanácsot. Te mit mondanál, mi lenne a véleményed? Ugye...
2010. okt. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
O.k. köszi mindenkinek!
2010. okt. 4. 16:43
 39/43 anonim ***** válasza:
90%
Próbáld megoldani még időben, nehogy úgy járj, mint az egyik fórumozó: ott mindkét anya rátelepedett a családjukra olyan szinten, hogy reggelente rájuk telefonáltak, nehogy elaludjanak munka előtt. Hét végén ugyanúgy reggel hatkor csörögtek, amikor nem vették fel a telefont, anyós taxiba vágta magát és verte az ajtót amíg ki nem mentek stb. Előre rettegett szegény, mi lesz, ha szülni fog?
2010. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Hadd rendezzen jelenetet, ne szokja meg, hogy ezzel elérheti, amit akar.
2010. okt. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!