Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az anyósommal?...

Mit csináljak az anyósommal? Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés
A napokban jelentettük be a párommal, h kisbabát várunk. Persze mindenki nagyon örült. Megkértük őket, h még senkinek (tágabb család, barátok..) ne mondják, korai. Anyósom majd kiugrott a bőréből, és alighogy megtudta, már az egész párom-rokonságát, munkatársát, barátját végigtelefonálta, ami nem baj, de hiába kértük meg... Már most eldöntötte, h mi legyen a baba neve ha fiú-ill. ha lány lesz. Sőt, a kórházat is kiválasztotta, ahol a szülés lenne (szerinte..), a babaszobát is megtervezte, sőt azt is kikötötte, h a baba születése előtt jó pár héttel hozzánk költözik, nincs apelláta... a születés után meg nálunk marad 1 hónapot, igaz, h nem hívtuk, de ő így tervezte.. Mindenbe beleszól, ő akarja nevelni a gyereket, hozzáteszem nem vagyunk annyira fiatalok, h ne tudjuk eldönteni mit szeretnénk (párom 31 éves, én 28 vagyok). Anyósom nem bírja az ellenkezést, ha valami nem úgy van, ahogy ő kitalálta akkor írtózatos botrány, sértődés, családon belüli uszítás van...Nem egyszerű eset, nehéz kezelni. Mit csináljak vele, hogyan értessem meg, úgy, h ne sértődjön meg, ha a gyerek szülei mi leszünk és nem ő, mi fogjuk nevelni, és nem pedig ő?!
2010. okt. 4. 15:59
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell beházasodni ilyenbe,nekem sajnos rokonom ilyen,de leépitettem.
2010. okt. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerűen mondd meg, hogy ti vagytok a szülők ti döntötök és akkor költözzön oda ha hívjátok. Bár szerintem csak belelkesült, fele se lesz úgy, ahogy most beharangozza, de én azért tisztáznám. A gyerek nevét pedig ti adjátok, hiába akaratoskodik. Szóval fejen is állhat, ha nem lesz úgy, ahogy ő akarja, mert titeket fognak megkérdezni, nem pedig őt :) Legalább szép nevet választott neki? A párod mit szól ehhez?
2010. okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
93%

nem irigyellek. nehéz lesz leállítani, az biztos.

próbáljátok neki mondani, hogy kifejezetten szeretnétek az első napokat hármasban tölteni, meg, hogy szóltok ha segítségre lesz szükségetek.

nevet, kórházat meg ne azért válassz, mert ő kitalálta, az főleg legyen a ti döntésetek.

2010. okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
93%
Szülni nem kar helyetted?Mintha az ö gyereke lenne,Még idejébe állítsd le mert a fejedre nő.
2010. okt. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
94%
DE most én nem értelek se téged, se a férjedet. Anyósod jön mint egy dömper, ledózerol ti meg tűritek? Nincs szátok vagy mi?
2010. okt. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
88%
egy egészséges értékrendű embernek erre már szava sincs, mert csak azon ámul, hogy ő ilyeneket képes kijelenteni
2010. okt. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen az az érzésem, hogy ha lehetne, még szülni is ő szülné meg.

Párom nem szól erre semmit, csak nevet, szerinte én fújom fel a dolgot..

Nevekben a nagyszülők (ő szülei) nevét szeretné. Egyáltalán nem tetszenek, és nem is lesz egyik név sem, az tuti.

Az ideiglenes hozzánk költözést komolyan gondolja, hiába célozgattam rá, h ha segítségre lenne szükségem anyukámat hívnám, nem őt....Párom szerint "csak" segíteni akar, hagyjam rá....

nem tudom mit csináljak vele, mert ha vmi nem úgy van, ahogy ő eltervezte akkor indul a cirkusz, vagdalózás, egymás háta mögötti kibeszélés...Már előre ideges vagyok, pedig mindent úgy szeretnék csinálni, ahogy nekünk jó, 3-asban.

2010. okt. 4. 16:12
 8/43 anonim ***** válasza:
88%
Csak azért se úgy csináljátok, ahogy eltervezte és mondjátok meg határozottan, h a ti életetek, ő élje a sajátját.
2010. okt. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
kedves válaszoló! Van szánk, de hiába mondjuk, h ne jöjjön, mert nem érünk rá... akkor is jön. megjelenik váratlanul, nem számít neki, h mi másnap dolgozni megyünk, ő marad a lakásunkba (!!!!) segíteni, mivel nyugdíjas, ráér, unatkozik...
2010. okt. 4. 16:14
 10/43 anonim ***** válasza:
82%
Párod őt védi,rá fog menni a kapcsolatotok,lehet anyós erre játszik igazából.
2010. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!