Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az anyósommal?...

Mit csináljak az anyósommal? Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés
A napokban jelentettük be a párommal, h kisbabát várunk. Persze mindenki nagyon örült. Megkértük őket, h még senkinek (tágabb család, barátok..) ne mondják, korai. Anyósom majd kiugrott a bőréből, és alighogy megtudta, már az egész párom-rokonságát, munkatársát, barátját végigtelefonálta, ami nem baj, de hiába kértük meg... Már most eldöntötte, h mi legyen a baba neve ha fiú-ill. ha lány lesz. Sőt, a kórházat is kiválasztotta, ahol a szülés lenne (szerinte..), a babaszobát is megtervezte, sőt azt is kikötötte, h a baba születése előtt jó pár héttel hozzánk költözik, nincs apelláta... a születés után meg nálunk marad 1 hónapot, igaz, h nem hívtuk, de ő így tervezte.. Mindenbe beleszól, ő akarja nevelni a gyereket, hozzáteszem nem vagyunk annyira fiatalok, h ne tudjuk eldönteni mit szeretnénk (párom 31 éves, én 28 vagyok). Anyósom nem bírja az ellenkezést, ha valami nem úgy van, ahogy ő kitalálta akkor írtózatos botrány, sértődés, családon belüli uszítás van...Nem egyszerű eset, nehéz kezelni. Mit csináljak vele, hogyan értessem meg, úgy, h ne sértődjön meg, ha a gyerek szülei mi leszünk és nem ő, mi fogjuk nevelni, és nem pedig ő?!
2010. okt. 4. 15:59
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
66%
Akkor nyugi, majd ha eldurvul a helyzet a párod leállítja. :)
2010. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
66%
Akkor zárd ki, más megoldás nincs. Ha megjelenne és nem húzna el 1 napon belül én kivágnám, az tuti.
2010. okt. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Nem lehet leállítani, mindennek úgy kell lennie, ahogy ő kitalálta, nem tűr ellentmondást.

Már azt is kitalálta, h én szülés után rögtön menjek vissza dolgozni, mert ő nyugdíjas, ráér, és vigyáz rá..Mikor közöltem vele, hogy min. 2 évig én leszek otthon vele, csak vágta a pofákat, és jött az elméleteivel.. mintha nem is hallotta volna, amit mondtam neki.

2010. okt. 4. 16:18
 14/43 anonim ***** válasza:
91%

Beszéljétek meg, mikor jön látogatóba, ha azon kívül jön, ne engedd be.

Úristen és én még azt hittem, az én anyósom a legdurvább!

2010. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
91%

Egyik füleden be, másikon ki.

Tudatosítsd 1000x, hogy úgyis minden úgy lesz, ahogy ti akarjátok. Párodnak kicsit ki kellene állni melletted, mert ez nem vicces így.

2010. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Nem akarom megbántani, és tudom, h nagyon várja az unokáját, de félek, hogy nagyon nagy összeveszés lesz, szeretném elkerülni, ha lehet.
2010. okt. 4. 16:20
 17/43 anonim ***** válasza:
89%
inkább sértődjön meg, de ne szarja el az életeteket
2010. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj de én úgy látom, hogy sem te se a férjed nem tud igazán ellentmondani neki. Olyan nincs, hogy valakit ne lehessen leállítani. Nem mondom, hogy máris borítékolom a megromlott házasságot de...

Ne legyen igazam. Komolyan mondom, még most vedd elejét a bajnak.

2010. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
85%

most kell a sarkadra állni és vállalni a konfliktust, mert ha egyszer rátok mászik (és az unoka miatt ez nagyon esélyes) és mindenben ő akar dönteni helyettetek, akkor az életben nem vakarjátok le, vagy csak sokkal-sokkal nagyobb balhé által. Az én anyósom szerencsére nem ilyen, de a nagymamám (apai) sajnos igen, és nálunk most (szüleim 61, mi 34-35 évesek) kezd el borulni minden, mert évtizedeken át tűrt és nyelt anyukám. Nem vagy könnyű helyzetben, mert terhesen nem szerencsés felhúznod magad, de az szerintem még rosszabb, ha 9 hónapon át ezen stresszelsz és idegesíted magad. Beszélj őszintén a férjeddel, ne csak célozgass, és közösen beszéljetek az anyóssal, de nagyon határozottan, mert ezekben a dolgokban nektek és nem neki kell dönteni. Az meg különösen nem mindegy, hogy ki van veled és melletted a gyerekágyas időszakban, lesz elég stresszelnivalód az elején a picurral anyós nélkül is.

36 hetes kismama a második gyermekkel.

2010. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Ti mit mondanátok neki, úgy, hogy ne sértődjön meg? Hiába próbáltam neki elmondani, h én mit szeretnék (kórház, orvos...), mintha nem is hallaná, csak mondta a magáét.

Párom nem aggódik ezek miatt, szerinte le tudjuk majd állítani, most még csak nevetett, h milyen lelkes.

2010. okt. 4. 16:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!