Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell kiakadni, hogy túl...

Miért kell kiakadni, hogy túl sok pénzt költöttem a hónapban, amikor egyébként nem?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsős egyetemista vagyok, a szüleim tartanak el, nekem érdemleges, állandó bevételem nem igazán van még. (Erre nem kérek kommentárt, nyilván az a legegyszerűbb megoldás, ha dolgozom/elég magas az ösztöndíjam ahhoz, hogy ne szoruljak rájuk, de nem ez a kérdés itt, le ne írja nekem ezt senki) Alapból kevesebbet voltam bent a koliba a hónapban, ami annyit takar, hogy a mindennapi kajára, meg ilyenekre lényegesen sokat nem csökkent a kiadásom, viszont bizonyos okokból (ki kellett költözni a szünetre, én meg egyben egyedül, tömegközlekedéssel nem tudok visszahozni három bőröndnyi cuccot) sokkal többet mentem haza (heti egyszer), így az utazásom költsége eléggé megnövekedett. Szóval amennyivel kevesebbet voltam bent, annyival többet költöttem az otthonom és a koli közötti útra, ami nagyjából 4000 forint oda-vissza/út. Anyám meg teljesen kiakadt, hogy jan. 10-re mentem vissza a koliba (akkorra lehetett, előtte napon 9-én volt egy vizsgám, akkor otthonról mentem be, majd utána hazamentem), ehhez képest közel ugyanannyit költöttem, mint egyébként, amikor 2-3 hetente járok haza, ő látni akarja a netbankba, hogy hol szórtam el a pénzt. És hát meglátta, hogy vettem egy nagyjából 5 eurós játékot. És, hogy ez rohadt nagy pazarlás, hogy lehet ilyen megfoghatatlan hülyeségekre költeni, miért nem töltöttem le csak úgy valahonnan, miért nem kértem engedélyt, csak azért vettem meg, mert tudom, hogy ő ellenzi a számítógépes játékokért való fizetést...

Konkrétan úgy csinál, mintha ez az egy szros játék dobta volna meg a költségeket, holott nem. Az útiköltségem kb kétszerannyi volt, mert minden héten hazamentem, a kaják, amiket általában eszem, amik egyébként többnyire a legolcsóbb cuccok, azok is drágultak.... És addig semmi baja nem volt anyámnak, amíg a tranzakciók között meg nem látta a játékot...


2023. jan. 28. 14:10
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
17%
Hát akkor anyud rám kiakadna. Kb 2-3m ft-t koltottem játékokra az életem során. 1998 óta gamelek. :D es kb 3x ennyit műszaki cikkekre, és egy percig sem bántam meg. Pc, Ps1-5 jatekok. Anyud megnyugodhatna és vehetne egy mély levegőt. Az ingyen van :D
2023. márc. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
47%

31!

Saját vagy a szüleid pénzét költötted? Mert ha az én gyerekem lennél, és megkérnélek, ne költs ennyit, te meg sz*rnál rá, én is kiakadnék!

2023. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
17%
31# Akar hiszed akar nem a sajátomból. Es nem pár ev alatt. 25 ev alatt nem sok az az összeg amit irtam.
2023. márc. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Egyébként merre laksz? A kérdéshez érdemben nem tudok hozzászólni, mert már mindent leírtak előttem, de ha Magyarországon laksz és országbérlettel jársz, akkor az a 4000 ft utazásonként majdhogynem a nullára redukálódik. Ha még IC-vel is mész, helyjegy meg nem lesz 2000 ft. Még ha olyan városban is laksz, ahol országbérlettel nem utazhatsz, 90% diákbérlet már megérné, ha hetente hazajársz ilyenkor, vizsgaidőszakban.
febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
#34 Amikor kiírtam a kérdést, még nem létezett olyan, hogy országbérlet.
márc. 1. 14:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!