Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » -Szerintetek ez jó étkezés...

-Szerintetek ez jó étkezés volt súlytartáshoz? -Szerintetek nem volt túl sok a gyümölcs? , szerintem a gyümi túl sok volt. -Egyébként ezek, , diétás" gyüminek számítanak vagy inkább óvatosabban egyem őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Én 165 cm és 45 kg 14 éves lány vagyok. 1-1,5 éve sikerült lefogynom 10 kilót és ezt a 45 kilót azóta tartom és tartani is szeretném. Szerintetek ez az étrend megfelelő SÚLYTARTÁSHOZ??


×Reggeli: 1db körte

×Ebéd: 200 gramm rízseshús(csirkehúsból,kevés olajjal készült), 400 gramm eper.

×Vacsora: 5 db közepes méretű kiwi.

Én összeszámoltam és ez durván olyan: 860-900 kalória..

De ebből 500 kcal gyümölcs szerintem picit sok :(

× Körte: 50 kcal

× Rízseshús:360kcal Eper:200kcal

× Kiwi: 250kcal


2013. ápr. 2. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg a zöldség-gyümölcs arányod nem az igazi :)

Ráadásul rizs csak keményítő, ez így a gyümölcscukorral egy elég erősen szénhidrátos nap volt. De esznek ennél sokkal rosszabbul, a gyümölcs egy részét lecserélheted zöldségekre, és akkor igen jó lesz.

2013. ápr. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem Egyetlen Igaz Út van, nekem teljesen szimpatikus a gyümölcsbeviteled. Viszont ha sok gyümölcsöt eszel, akkor azért vigyázz rá, hogy elég fehérjét és zsírt is bevigyél, mert arra is szükség van (ha NAGYON sok gyümölcsöt vinnél be, akkor meglenne a fehérje is, de az már igencsak testépítő szint lehet, azt a szénhidrátmennyiséget elégetni... Kivéve, ha az málna :P).
2013. ápr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vannak nyersvegán gyümölcsevők, nem éppen fehérjehiányosak.


Ettől még nem biztos, hogy ez a követendő.

2013. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Igazából sajnos fehérjét nagyon keveset eszek mert kerülöm a fehérjedús ételeket pl: tojást utálom húst nem nagyon szeretem nagyon ritkán eszek azt is anya veszekedése miatt de ha eszek húst akkor csak csirké vagy pulykát. Tejterékeket utálom úgy szintén sonka,virsli ezek mind nem tartoznak a kedvenceim közé ezért nem nagyon fogyasztok fehérjét,szinte csak annyit amennyit gyümivel viszek be.

2013. ápr. 2. 16:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyümölccsel azért nem egyszerű... A mai fehérjebeviteled kb. harmada (jó, nem tudom a csirke/rizs arányt) gyümölccsel ment (ügyes, de majd gyümölcsszezonban én is jobb leszek ebben :)), nem tudom, a hústalan napjaidon mi van, de sokkal alá menni nem szerencsés.

Amikor én kihagyom az állati termékeket, akkor nekem hajlamos kissé leesni a fehérjebevitelem (pedig tojással és hússal sem magas), valahogy összehozom a minimumot, erősen építve a zöldségekre. Azokkal azért könnyebb, főleg, ha az ember sok mást is akar enni, mint gyümölcsöt :) De nem vagyunk egyformák s ez jó.

Ha megnézed, mit eszel és úgy látod, hogy jó dolgokat eszel és kielégíted tested szükségletét s jól is érzed így magad, akkor szerintem nem kell aggódnod, de ez csak egy laikus vélemény...

2013. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fehérje túl van misztifikálva. Kevés húsevés (heti 1-2 nap) már nincs fehérjehiány, egyébként meg kell enni a zöldséget és csókolom.


Vegánoknak figyelni kell rá, hogyan párosítják az aminosavakat, de ők ugye nem esznek kevés húst sem, nem a húsevésen van ám a hangsúly, hanem a kenyérfélék, tejtermékek kerülésén, ez a fontos de nehéz.

2013. ápr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: Nem tudom, nagyon ritkán számolom ki a fehérjebevitelemet, de azért napi 40-50 g-hoz már igyekeznem kell s olyan 80 a maximum, amire képes vagyok paleósan, de az igen kivételes nap. Szálkásító diétára esélyem se lenne így :D Egyszer majdnem megkérdeztem, hogy mennyi a minimális fehérjeszükséglet zsír nélküli testsúlykg-onként, ennyi-annyi mozgással, de nem hiszem, hogy több infót kaptam volna, mint a Netről. Ahol nyilván különböző infók vannak (az pedig ki sem derült, hogy mit csinál a sportolás a fehérjeigénnyel, ellentmondó állításokat olvastam). Azt hiszem, legjobb, ha nem foglalkozom az egésszel, csak a testemre hallgatok, mint eddig. Azért megjegyeztem a fehérjedúsabb (és általam amúgyis kedvelt) zöldségeket, ártani nem árt.

Az aminosavak párosításáról nemrég olvastam, úgy tűnik, annyira nem kell túlmisztifikálni, nekem az jött le, hogy inkább a lizin hajlamos elégtelen mennyiségű lenni, bár sok változatos zöldség és kevés gabona fogyasztása esetén az sem.

Van, aki szerint csak eleget kell ennünk, hisz minden esszenciális aminosav megvan a zöldségekben és gyömölcsökben, legfeljebb aránylag kevés, de ezen segít a mennyiség. Szeretem az egyszerűséget, bár én képtelen vagyok rá. S túl kíváncsi is vagyok, arra is, ami nem érint.

Miért nehéz nem enni tej- és kenyérféléket? Bár úgy tűnik, sokaknak tényleg az, több szempontból. Szerencsés vagyok.


Le kéne szoknom az éjszakai írásról.

2013. ápr. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dieta ***** válasza:

Sajnos kaptál hét választ és a leglényegesebb sor a kérdésedből mindenkit hidegen hagyott.

"Én összeszámoltam és ez durván olyan: 860-900 kalória.. "

Tizennégy évesen 165cm 45kg már a kifutón is nagyon az alsó határ.Egy fejlődő szervezet ilyen kevés kalóriával? Nem biztos, hogy a fehérje arány a legfontosabb.Ha valóban ennyit eszel és nem fogysz akkor a fizikai aktivitásod nagyon minimális .Emeld fel a napi energia beviteled 1200 kcal-ra ez a minimum. ennél kevesebbet orvosi felügyelet mellett szabad fogyasztani.Igaz így elkezdesz hízni hacsak nem váltasz életmódot.Ha jól számoltad a kalóriát annyit mozogsz amíg elmész az iskolába és haza utána viszont még tanulni is fekve tanulsz. Mozogj annyit, hogy az 1200kalóriával tud megtartani a súlyod.

2013. ápr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
900 kalória, hát vannak éhezők nincs mit tenni. Nem tudok minden koplaló tinilánynak venni egy szalonnát hogy csapják hozzá az étkezésükhöz :s
2013. ápr. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!