Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell kiakadni, hogy túl...

Miért kell kiakadni, hogy túl sok pénzt költöttem a hónapban, amikor egyébként nem?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsős egyetemista vagyok, a szüleim tartanak el, nekem érdemleges, állandó bevételem nem igazán van még. (Erre nem kérek kommentárt, nyilván az a legegyszerűbb megoldás, ha dolgozom/elég magas az ösztöndíjam ahhoz, hogy ne szoruljak rájuk, de nem ez a kérdés itt, le ne írja nekem ezt senki) Alapból kevesebbet voltam bent a koliba a hónapban, ami annyit takar, hogy a mindennapi kajára, meg ilyenekre lényegesen sokat nem csökkent a kiadásom, viszont bizonyos okokból (ki kellett költözni a szünetre, én meg egyben egyedül, tömegközlekedéssel nem tudok visszahozni három bőröndnyi cuccot) sokkal többet mentem haza (heti egyszer), így az utazásom költsége eléggé megnövekedett. Szóval amennyivel kevesebbet voltam bent, annyival többet költöttem az otthonom és a koli közötti útra, ami nagyjából 4000 forint oda-vissza/út. Anyám meg teljesen kiakadt, hogy jan. 10-re mentem vissza a koliba (akkorra lehetett, előtte napon 9-én volt egy vizsgám, akkor otthonról mentem be, majd utána hazamentem), ehhez képest közel ugyanannyit költöttem, mint egyébként, amikor 2-3 hetente járok haza, ő látni akarja a netbankba, hogy hol szórtam el a pénzt. És hát meglátta, hogy vettem egy nagyjából 5 eurós játékot. És, hogy ez rohadt nagy pazarlás, hogy lehet ilyen megfoghatatlan hülyeségekre költeni, miért nem töltöttem le csak úgy valahonnan, miért nem kértem engedélyt, csak azért vettem meg, mert tudom, hogy ő ellenzi a számítógépes játékokért való fizetést...

Konkrétan úgy csinál, mintha ez az egy szros játék dobta volna meg a költségeket, holott nem. Az útiköltségem kb kétszerannyi volt, mert minden héten hazamentem, a kaják, amiket általában eszem, amik egyébként többnyire a legolcsóbb cuccok, azok is drágultak.... És addig semmi baja nem volt anyámnak, amíg a tranzakciók között meg nem látta a játékot...


2023. jan. 28. 14:10
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
50%

Nyissál saját bankszámlát.

A számítógépes játékoktól pedig jobb óvakodni, mert sokan függők lesznek és mindent eltolnak miatta az életükben. Ezért még fizetni is...

2023. jan. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
79%

Ha ők tartanak el, miért nem kérdezted meg, belefér-e a játék ára? Míg a szüleim tartottak el, sose költöttem a pénzem, mindent megkérdeztem, belefér-e, megvehetem-e, megkapom-e.

13-asnak igaza van egyébként.

2023. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
85%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


"Mit szólnál, ha a gyereked nem kizárólag a megbeszéltek szerint költené a tőled kapott pénzt?

Figyelt kérdés

A kérdés nem rólam szól, egy kolléga esete ihletett, emiatt gondolkodtam el rajta.


Igazából irreleváns a gyerek kora, mert te tartod el. Lehet nagykorú , vagy közel nagykorú. Minden hónapban utalsz neki egy fix összeget, ebből kell fizetnie a közlekedését, a koli díjat, a kajáját, higiéniai termékeket, és a tanulmányaihoz szükséges cuccokat. Minden hónap végén szeretnéd látni, hogy mennyi pénz van a kártyáján, hol vásárolt, ezért elvárod, hogy mutassa meg a netbankban. Ám egyszer vesz egy számítógépes játékot, szó nélkül, holott tudja, hogy te ellenzed azt, hogy pénzt adjon ki online, nem kézzelfogható dolgokra. Valami hat euró körüli összegről van szó egyébként.


Kiakadnál azon, hogy szó nélkül nem a megbeszéltek szerint cselekedett? Változtatna-e a véleményeden az a tény, hogy emiatt az extra kiadás miatt nem kért annyival több pénzt tőled?"

2023. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
89%

#13 Amúgy te tudsz szöveget értelmezni? A kérdező arról beszél, hogy az anyja azt kérte, hogy nézzen bele a netbankjába. Ha ez felmerült, akkor nyilván saját számlája van a kérdezőnek. Plusz egyetemista, szociális ösztöndíjjal. Azt nem is küldik ki valaki más számlájára. Egyértelmű, hogy van neki saját.

Az, hogy a függőség meg hogy jön ide, azt nem tudom. Vannak fizetős játékok. Megveszed, tiéd, használjad. Ettől nem leszel önmagában függő. Na meg az ingyenes játékokra is rá lehet függeni pont ugyanígy, akkor meg már nem oszt-nem szoroz a függőség szempontjából. Akkor van gond, ha mikrotranzakciós, vagy szerencsejátékos szrra függ rá, de az meg nem ez a kategória.

#12 Mi volt a szrság, amire sokat költött a kérdező? A mosószer? A mosogatószer? A tisztálkodószerek? A kaja? Az, hogy nem tud egy teljes beköltözésnyi cuccot egyedül tömegközlekedéssel becipelni, és többet ment haza? Az egy hónap alatt szórakozásra költött 2 ezer forint!?

Pofám leszakad, hogy egy nagyjából kétezer forintos játékon vergődünk. Ne mondja már nekem senki, hogy ez olyan nagy kiadás, egyszeri alkalomként. Én is voltam már ilyen helyzetben szülőkkel(múlt idő, mostmár önellátó vagyok), és itt nem maga az összeg a baj, hanem az elv. Azon soha nem problémáztak, ha mondjuk hat ezret elkocsmáztam néha, vagy tizenezreket kivágok valami egyébként nem szükséges hobbira, pl én magamnak körmözöm otthon és arra, de nálunk is gond volt az évi egyszer kétezres játék. Pedig nem változott az anyagi helyzet. Ez ilyen elv a középkorúaknál, hogy mivel nem lehet megfogni a játékot, így a semmiért fizettél. A kicsit tájékozottabbak meg úgy vannak vele, hogy le is tudod tölteni, akkor minek fizeted ki. Csak ha eltekintünk attól, hogy letölteni lopás, akkor is ott van, hogy a multiplayer nem működik kalóz verzión, a frissítéseket vadásznod kell, ezáltal nem csak a letöltésnél, hanem a frissítéskor is benyelheted a vírusokat. És az bizony rossz esetben tönkrevágja a géped.

2023. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
#13 És ez hogy jön ide? Amit bemásoltál az egy általános kérdés. Nekem csak random időnként, általában havi-kéthavi egyszer rákérdez anyám, hogy mennyi pénzt költöttem az elmúlt hónapban. Nem nézegeti rendszeresen. Most nézte meg, mert kevesebb idő alatt annyi jött ki, mint máskor picit több idő alatt.
2023. jan. 28. 15:39
 16/35 A kérdező kommentje:
#12 Nem gondoltam volna, hogy problémát jelent. A család anyagi helyzete nem változott(BELELÁTOK, szóval tudom, hogy nem), korábban sem volt gond, ha 2000 forintot elköltök szórakozásra egy hónap alatt. Azon kívül csak indokolt dolgokat vettem.
2023. jan. 28. 15:42
 17/35 anonim ***** válasza:
86%
Sose fogom megérteni ezeket szülőket.. El várja hogy egyetemre menjen a gyerek hogy legyen mivel villogni, de a költségekről már nem szívesen gondoskodik és fogalma sincs hogy amúgy hogyan működik a felsőoktatás. 5 euró egy játékért, mert nem mindig a könyvtárban rohadsz és szeretnél szabadidődben kicsit szórakozni? Hát nehogy már! Miért nem iszol vagy drogozol mint egy rendes egyetemista? Döbbenet..
2023. jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Egyébként nem az ár volt a probléma, hanem amit a 15:34-es írt. Hogy a "semmire" sok 2000 forint. Ha kézzelfogható, de nem létszükséglet dolgot veszek pontosan ugyanannyiért, az nem baj.
2023. jan. 28. 15:44
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mindenkinek van un. vörös posztó, amitől tüzet okád, ha azért pénzt kell kiadni. (Vagy pénzt adnak ki érte). Én ettől a játéktól nem akadnék ki; de pl. a fél literes palackos víztől igen. 🙈

Meg is magyaráztad: nem kézzelfogható. Fogadd el, hogy ez anyádnak ez valamiért szálka a szemében, ne kattogjál rajta és máskor vásárold meg ügyesebben.

2023. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
86%
A mostani áremelkedések miatt sok embernek meg kell húzni a nadrágszíjjat. Lehet emiatt mondta anyukád,hogy ez felesleges dolog volt.
2023. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!