Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell kiakadni, hogy túl...

Miért kell kiakadni, hogy túl sok pénzt költöttem a hónapban, amikor egyébként nem?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsős egyetemista vagyok, a szüleim tartanak el, nekem érdemleges, állandó bevételem nem igazán van még. (Erre nem kérek kommentárt, nyilván az a legegyszerűbb megoldás, ha dolgozom/elég magas az ösztöndíjam ahhoz, hogy ne szoruljak rájuk, de nem ez a kérdés itt, le ne írja nekem ezt senki) Alapból kevesebbet voltam bent a koliba a hónapban, ami annyit takar, hogy a mindennapi kajára, meg ilyenekre lényegesen sokat nem csökkent a kiadásom, viszont bizonyos okokból (ki kellett költözni a szünetre, én meg egyben egyedül, tömegközlekedéssel nem tudok visszahozni három bőröndnyi cuccot) sokkal többet mentem haza (heti egyszer), így az utazásom költsége eléggé megnövekedett. Szóval amennyivel kevesebbet voltam bent, annyival többet költöttem az otthonom és a koli közötti útra, ami nagyjából 4000 forint oda-vissza/út. Anyám meg teljesen kiakadt, hogy jan. 10-re mentem vissza a koliba (akkorra lehetett, előtte napon 9-én volt egy vizsgám, akkor otthonról mentem be, majd utána hazamentem), ehhez képest közel ugyanannyit költöttem, mint egyébként, amikor 2-3 hetente járok haza, ő látni akarja a netbankba, hogy hol szórtam el a pénzt. És hát meglátta, hogy vettem egy nagyjából 5 eurós játékot. És, hogy ez rohadt nagy pazarlás, hogy lehet ilyen megfoghatatlan hülyeségekre költeni, miért nem töltöttem le csak úgy valahonnan, miért nem kértem engedélyt, csak azért vettem meg, mert tudom, hogy ő ellenzi a számítógépes játékokért való fizetést...

Konkrétan úgy csinál, mintha ez az egy szros játék dobta volna meg a költségeket, holott nem. Az útiköltségem kb kétszerannyi volt, mert minden héten hazamentem, a kaják, amiket általában eszem, amik egyébként többnyire a legolcsóbb cuccok, azok is drágultak.... És addig semmi baja nem volt anyámnak, amíg a tranzakciók között meg nem látta a játékot...


2023. jan. 28. 14:10
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%
Amit sajat amgad keresel pénzt azt költheted arra amire szeretnéd.
2023. jan. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem igazán írtatok hasznos válaszokat a kérdezőnek. Csak nyomtatok egy adag okoskodást, hogy tartsa el magát, mert milyen kva sok az a kétezer forint szórakozásra. De hát ilyen a gyakori, a sok okoskodó funkcionális analfabéta, mi más lenne itt.

Mondjuk ha már okoskodunk, én kíváncsi vagyok, hogy hogy lehet szétválasztani, hogy kinek a pénzét költötte a játékra. Az anyja utal neki, meg van a számláján x összeg, ami a nyári diákmelóból van, és az utóbbival azt csinál, amit akar a megbeszéltek szerint. Szóval éppen mondhatjuk azt is, hogy a saját pénzét költötte, mert a netbank csak a havi kiadásodat írja, nem pedig azt, hogy anyáddal miben vagy megállapodva.

2023. jan. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
34%

22! Akkor talán ezt is leírhatta volna, mert lehet hogy a kérdezőnek nem tűnt fel, hogy több pénzre van szüksége a családnak, attól még lehet, hogy a havi pénzüket jobban be kell osztani. n is fix összeget veszek le a fizumból, amit máshogy kell beosztani mint eddig a fölösleges és agyatlan áremelkedések miatt.

És teljesen mindegy, titokban költötte el egy fölösleges baromságra, amit félre is tehetett volna, vagy vehetett volna rajta valamit, ami tényleg fontos.

2023. jan. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
88%

23! Lehet itt okoskodni, hogy leírhatta volna, de ami azt illeti miután leírta is ugyanezek a válaszok jöttek. Ez így csak üres bullshit. A kérdező azt írta a fő kérdésben, hogy érdemleges, állandó bevétele nincs. Ebből azért elég egyértelmű, hogy van valamennyi, rendszeres, elenyésző, meg valami nem rendszeres. Ha eltekintünk a nyárimelós megtakarításától, még akkor is mondhatjuk, hogy a saját pénzét költötte. Megint, hogy választod el, hogy az egyébként kevés ösztöndíjából költött el kétezer forintot, vagy mit tudom én, volt egyszer plazmát adni, amiért kapott valamennyi készpénzt, abból vett valami fontosat, vagy éppen őrizgeti a későbbiekre, és később vesz valami fontosabbat, akkor majd később fog úgy tűnni a netbankot nézegetve, hogy kevesebbet költött.


De a nagy okoskodásodban még mindig nem írtad meg, hogy hogy választod szét, hogy mit költött játékra, ha nem csak az a pénz van a számlán, amit az anyja utalt neki?

2023. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
89%

Ja, meg szülőként, ha nem fér bele a gyerek eltartása annyira, hogy szros kétezer forintot nem költhet a gyerek szórakozásra, akkor nem azt mondom a gyerekemnek, hogy a nyárimelós pénzeddel csinálj, amit akarsz, hanem azt, hogy ennyit adok, ha több kell, old meg valahogy.

Teljesen egyértelmű, hogy itt nem arról van szó, hogy nem fért bele, hanem arról, hogy a JÁTÉK a gond. EZ a főkérdésből is kiderül. Most gondoljunk már bele, ha azt kifogásolom, hogy túl sokat költött a kérdező, akkor nem a játékon akadok fenn, a túl sok nem annyit jelent, hogy kétezerrel több, mint amire számítottam, annyi fel se tűnik, ha amúgy nem kért több pénzt, mint amit átutaltam. Hamarabb szembetűnik, hogy a közlekedés most kétszerannyi volt, mert többet jött haza. Az is feltűnik, hogy kiköltözéskor nem hozott haza a gyerek mosószert, mosogatószert, budipapírt, tusfürdőt, sampont, mert ezeket ám kipakolja az ember, nem csak áll ott a bőröndben heteket, ergo ezeket is meg kellett vennie, ha visszament.

2023. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
62%

Annyira a kicsi gyerek szerepben akarnak tartani, hogy annyit se képesek elmondani neked, hogy anyagilag hogy álltok, hogy te majd azzal tudj kalkulálni. Inkább az ilyen kicsit passzív agresszív módszerekkel próbálnak rábírni arra, hogy ne merj semmire se költeni.


Ismerős a helyzet. Én 9.-ben sajnáltam a pénzt a 400 forintos buszjegyre, hogy ne fagyjak meg, mire jönne a szarul időzített bérletes, annyira féltem, hogy mi lesz, ha költögetem a pénzt (mivel bármit kértem vagy vettem, le lettem hurrogva). Aztán később direktben is rákérdeztem anyámnál, hogy egy hónapban mennyit keres, de még az óta se válaszolt. De persze azért lecseszett, amiért 20 évesen életemben először könyvet vettem... (addig ha olvastam, innem-onnan letöltöttem)

2023. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ezekből az információkból az jön le, hogy a szüleid nem is az összegen akadtak ki - hiszen pláne a jelenlegi árak között az szinte semmi. Hanem azon, hogy ellenzik azt, hogy valaki számítógépes játékokra pénzt költsön.

Ez valószínűleg nem fog változni, mivel ebben a korosztályban tipikus ez a hozzáállás. Azon felül te tudod, hogy mennyi időt töltesz játékkal: amíg nem túl sokat és kikapcsol, teljesen okés. Ezt esetleg megpróbálhatod elmagyarázni a szüleidnek: anyu, ahogyan te este a tévé előtt döglés formájában kapcsolódsz ki egy fárasztó nap után, én kicsit leülök játszani. Mennyivel lehet jobb, az, hogy nyálcsorgatva bámulod a tévét? Na ugye!

Esetleg a fenti módszerrel megpróbálhatod megértetni vele, hogy ami neki a Szulejmán az neked ez a játék, és a TV-t meg rendszeresen fizetik, valsz. drágább is, mint az az egy játék, amit te vettél.

De ha ez nem változik, akkor fogadd el, hogy nekik ez a tyúkszemük, és ha játszol is, igyekezz úgy tenni, hogy azt ne lássák.

2023. febr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 NTBS ***** válasza:
63%
Talán, mert az ő pénzüket költöd játékra. Nem minden szülőnek tetszik az ilyesmi.
2023. febr. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
60%

"Aztán később direktben is rákérdeztem anyámnál, hogy egy hónapban mennyit keres, de még az óta se válaszolt"


Miert kellett volna valaszolnia? Magánügye. Neked nincs hozzá kozod. A párjának van, ha közös kasszát vannak. Másra nem tartozik.

2023. febr. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
2000ft játékra semmi, mostani játékok 20k, 30k körül vannak steamen ami még mindig OLCSÓBB, mint a dobozos hagyományos verzió... Erről ennyit ezt nyeld le, deinnentol nem mondanék semmit hogy mire költöttem stb. Az hét szentség..
2023. febr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!