Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell kiakadni, hogy túl...

Miért kell kiakadni, hogy túl sok pénzt költöttem a hónapban, amikor egyébként nem?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsős egyetemista vagyok, a szüleim tartanak el, nekem érdemleges, állandó bevételem nem igazán van még. (Erre nem kérek kommentárt, nyilván az a legegyszerűbb megoldás, ha dolgozom/elég magas az ösztöndíjam ahhoz, hogy ne szoruljak rájuk, de nem ez a kérdés itt, le ne írja nekem ezt senki) Alapból kevesebbet voltam bent a koliba a hónapban, ami annyit takar, hogy a mindennapi kajára, meg ilyenekre lényegesen sokat nem csökkent a kiadásom, viszont bizonyos okokból (ki kellett költözni a szünetre, én meg egyben egyedül, tömegközlekedéssel nem tudok visszahozni három bőröndnyi cuccot) sokkal többet mentem haza (heti egyszer), így az utazásom költsége eléggé megnövekedett. Szóval amennyivel kevesebbet voltam bent, annyival többet költöttem az otthonom és a koli közötti útra, ami nagyjából 4000 forint oda-vissza/út. Anyám meg teljesen kiakadt, hogy jan. 10-re mentem vissza a koliba (akkorra lehetett, előtte napon 9-én volt egy vizsgám, akkor otthonról mentem be, majd utána hazamentem), ehhez képest közel ugyanannyit költöttem, mint egyébként, amikor 2-3 hetente járok haza, ő látni akarja a netbankba, hogy hol szórtam el a pénzt. És hát meglátta, hogy vettem egy nagyjából 5 eurós játékot. És, hogy ez rohadt nagy pazarlás, hogy lehet ilyen megfoghatatlan hülyeségekre költeni, miért nem töltöttem le csak úgy valahonnan, miért nem kértem engedélyt, csak azért vettem meg, mert tudom, hogy ő ellenzi a számítógépes játékokért való fizetést...

Konkrétan úgy csinál, mintha ez az egy szros játék dobta volna meg a költségeket, holott nem. Az útiköltségem kb kétszerannyi volt, mert minden héten hazamentem, a kaják, amiket általában eszem, amik egyébként többnyire a legolcsóbb cuccok, azok is drágultak.... És addig semmi baja nem volt anyámnak, amíg a tranzakciók között meg nem látta a játékot...


2023. jan. 28. 14:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%

Figyelj, elmondom neked felnőtt fejjel, mi a probléma: anyádéknak valószínűleg anyagilag megterhelő téged kompletten eltartani kollégiumban, egyre kevésbé jönnek ki a pénzükből, maguktól vonják meg a dolgokat, hogy téged finanszírozni tudjanak, és akkor azt látják, hogy nehezen megkeresett pénzüket ilyen hülyeségekre költöd.


Te nem tudod még, milyen fusztráló dolgozni, megélni és biztosítani az anyagiakat a gyerekednek, hiszen sosem csináltad. 30 év múlva hasonló helyzetben te is kiakadnál.


Értem, hogy játékfüggő vagy, de akkor se költsd ilyenekre anyádék pénzét, menj el dolgozni extra dolgokért.

2023. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
84%

"Alapból kevesebbet voltam bent a koliba a hónapban, ami annyit takar, hogy a mindennapi kajára, meg ilyenekre lényegesen sokat nem csökkent a kiadásom"


Miért nem? Hiszen otthon laktál..m

2023. jan. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
Ha ezen kiakadtak, az éppen azt jelenti, hogy ők maguktól sokat fontosabb dolgokat vontak meg és kisebb kiadásokon is spóroltak, hogy te tudj egyetemre járni. A kiakadás ezt jelenti és innen értsed ezt úgy, hogy ha biztonsággal be akarod fejezni a sulit, akkor kezdj el önálló jövedelem után nézni, mert a szüleid bármelyik pillanatban mondhatják, hogy hopp, erre a visszaútra, UV-re, könyvtári beiratkozásra, papír-írószerre, műszaki cikkre, stb-re most nem telik.
2023. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg anyagilag nem állnak jól de ezt nem mondják meg neked. Ha még a te pénzed lenne,de nem így van.
2023. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

#1 Átlagosan 60 ezerből jövök ki egy hónapban úgy, hogy abban benne van a koli díja is, meg az, hogy hazajárok 2-3 hetente. Nekem 10.000 forint a szociális ösztöndíjam(első félévben csak ez van), és ennyi bevételem van összesen, ami állandó. Alkalmanként korrepetálok gyerekeket, de ez nem rendszeres, így ezzel nem számoltam.

Meg egy csomó dolog pont akkor fogyott ki nekem a koliba, amikor haza kellett költözni december közepétől. Tehát ilyenek, hogy mosószer, mosogatószer, sampon, tusfürdő, budipapír, az úgy nem ártana, ha lenne, és nyilván nem az a legpraktikusabb, ha anyámat megkérem, hogy vegye már meg nekem a túlárazott falusi kisboltba, én meg majd annyival is több cuccot cipelek, ahelyett, hogy megvenném magamnak egy bevásárlás alkalmával, esetleg valami akciót/kupont alkalmazva. Többe került volna, csak akkor a netbankomban nem tűnik annyira soknak az összes költség, hogy indokoltnak érezze megnézni, hogy hol, mikor, mennyit fizettem.

A függőnek titulálást meg kikérem magamnak. Annyit írtam, hogy az állandó bevételem elenyésző.

#2 Le van írva a kérdésben. Annyival többet nem voltam otthon napok tekintetében. Általában ez havi 1-2 hétvége, most meg az összes.

2023. jan. 28. 14:44
 6/35 anonim ***** válasza:
82%
Oké, de tökmindegy mennyit költesz, anyádéknak ez megterhelő és kész. Ne költsd olyanra a pénzüket, ami nem szükséges, mert azt is maguktól vonják meg.
2023. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Mellesleg nézőpont kérdése, hogy kinek a pénzét költöttem a játékra. I mean, abban maradtunk, hogy amit nyári munkával megkerestem, azzal azt csinálok, amit akarok, csak nyilván az is ugyanazon a számlámon van....


#4 Ez releváns lenne, ha nem látnék bele a közös számlájukba, és tudnám, hogy ez nem pont így van. (A számlák befizetését a munkaidejük miatt postán nem tudják megoldani, de az online ügyintézést egyikőjük se akarja megtanulni, így maradtam én erre a célra. :D)

2023. jan. 28. 14:55
 8/35 anonim ***** válasza:
78%

Annyival többet nem voltam otthon napok tekintetében.


Érdekes, hiszen ki kellett költözni a koliból...

2023. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
#9 Ami a januárból 9 napot takar. Abból nekem például ott volt egy olyan nap, amikor otthonról mentem be a vizsgára, és hazamentem utána. Számszerint 16 ezer volt csak az utazásom, 25 a koli, a játékon kívül meg csak kaját, tusfürdőt, mosóport, mosogatószert, sampont, meg budipapírt vettem. Azon a kb 2000 forintos játékon kívül semmi extra nem volt. Nyilván a mosószer, mosogatószer, sampont, tusfürdő, nem havonta fogy el, egy főre, szóval az azért nem egy havi állandó kiadás, csak ezekkel úgy jöttem ki, hogy kiköltözésre fogyott el kb minden ilyesmi szeptember óta, én meg most pótoltam.
2023. jan. 28. 15:06
 10/35 anonim ***** válasza:
76%
Hát én is kiakadnek, ha az en pénzem ilyen xarsagokra koltened. Ha nem tetszik, hogy el kell számolnod, tessék elmenni rendesen dolgozni
2023. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!