Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam ezt el? Vagy...

Hogyan fogadjam ezt el? Vagy hogyan lendüljek túl ezen?

Figyelt kérdés

Párkapcsolatban élek egy éve, jelenleg nem élünk együtt, de sok időt töltünk együtt a párommal. Én még a szüleimnél "élek", a párom idén költözött albérletbe.


Beszélgettünk a jövőnkről, mik az elképzelések, vágyaink. Megegyeztünk abban, hogy egyikünk sem szereti ezt a falut és tovább fogunk állni, 3-5 év múlva. Az idő alatt összeszedjük magunkat, én tanulok majd, ő jogsizik és közben a kisebb céljainkat is teljesítjük. Ez volt 3 hónapja, talán.


Aztán most januárban, otthon töltöttem 3 éjszakát, majd mikor át jöttem a páromhoz mondta, hogy beszélt a szüleivel, vesz fel hitelt és vesz itt egy házat. Már ki is választotta, melyiket szeretné.


Nagyon ledöbbentett. Beszélgettünk erről másnap, azt mondta, hogy csak pár évig maradnánk itt, mert elege van az albérlet fizetésből. Fizeti inkább ezt és kiadja majd albérletként, hogyha mi nem leszünk már ott. Ez a verzió élt 2 hétig.


Most vasárnap örömmel mondta, hogy lesz kert, amiben majd tudom gondozni a növényeimet, idővel később pedig megcsináljuk a padlásrészt a porontynak. Aztán 15 év(!) múlva, ha már megunjuk a házat, akkor elköltözünk.


Kedden elment az anyjával vásárolni d.u., 2 óra múlva visszajött. Egy ideig beszélgettünk, csináltuk a vacsorát, stbstb. Majd mikor jött vissza a konyhába, megállt az ajtóban, aztán magas hangerőn közölte, hogy "azt tisztázzuk azért, hogy a háznak az egyedüli tulajdonosa ÉN leszek!" - Ilyen eddig fel sem merült köztünk, mert egyértelmű volt. Megkérdeztem, hogy ezt otthonról hozta-e, azt mondta, hogy igen. Egy negyed óra múlva beszélgettünk arról, hogy az édesanyja szerint túl kicsi ez a ház, másikat kéne keresni. A párom pedig elmondása alapján azt válaszolta, illetve nekem is elmondta, megerősítést várva, - hogy minek nagyobb, ez a ház elég egy embernek.



Én már a legelső verziónál kibuktam, de azt még el tudtam fogadni. De ez az utolsó, ez ketté tört, úgyérzem. 2 óra alatt eltűnt a közös jövőnk képe.


Attól félek, hogy a szülei telebeszélik a fejét. Így sem vagyok a kedvencük, látszólag, de minden találkozáskor megvoltunk, elbeszélgettünk.


Illetve bánt, hogyha vele is maradok, akkor nekem csak addig lesz egy biztos otthonom, míg szeret engem. Ez a tisztázós kijelentése után, úgy megváltozott bennem valami. Nehéz a gondolat, hogyha babát vállalnánk, lényegében mindenki otthon lenne, csak én nem. (Bár több olyan pár és család is van a környezetünkben, ahol az egyik félnek előbb lett háza/lakása, mert vagy sikerült venni, vagy örökölték. Ott látszólag jól működnek a dolgok.)


Bánt, hogy ilyen hirtelen nem tudok hozzá "felnőni" anyagilag, nem tudok annyit beleadni a felújításba sem. Bár jelenleg úgy érzem, hogy nem is akarok, hisz minek? Úgy sincs közöm a házhoz.


Bánt az is, hogy ő ezt egyedül eldöntötte (nekem meg sem fordult a fejemben, nem sarkalltam rá), de most a családja szemében én vagyok a tüske, hogy biztos kihasználom majd akkor a gyereküket.



Ezt sem tudom felfogni, feldolgozni, hogy két 2 óra alatt "eltűnt" a közös jövőnk, közös céljaink. Azt hiszem a bizalmam is megingott.


Azóta nem beszélgettünk erről, nem tudom, hogy jelenleg hogyan áll a dolgokhoz. De valószínű, hogy ő sosem akart elköltözni innen... Ezt sem tudom pontosan.



Neki ez a szülőfaluja, itt van munkája (ahová mentünk volna, "ott nem lett volna munka"), itt van a családja. Nekem a családom van itt, de nem itt születtem, csak ide költöztem 2 éve. De már az első félévben tudtam, hogy nem akarok itt maradni. 28 évesek vagyunk.


2023. jan. 26. 19:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

O ezt egyedul (vagy anyuci segitsegevel) eldontotte, teged abszolut kihagyott belole.

Innentol kezdve ez ennyi volt. O nem szeret teged, kulonben nem ezt tenne. A szeretet nem ilyen, egy kapcsolat,ahol tarsak vagytok, nem ilyen. Es a francnak kell egy ilyen pasi, akit ennyire befolyasol a csaladja.

Gondolj erre, mikozben szakitasz vele.

2023. jan. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, bizonyos szempontból rettentően könnyű helyzetben vagy most.

Még nem éltek együtt, nem vagytok házasok, nincs gyerekektek. Szerinted ha a párodat ilyen mértékben befolyásolja az anyja, hogy gyakorlatilag tönkretette a kapcsolatotokat, mi lenne, ha az osztozkodást, felügyeleti jogot kéne megbeszélni, meg hétvégenként a kedves anyuka ott duruzsolna a gyereked fülébe?

Nem, hidd el, még pont időben vagy, és ez szerencse.

2023. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
97%

Menekülj!!!

(a 10-es válaszoló vagy ostoba, vagy ő a párod inkognitóban)

2023. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
#10 Azt ugye vágod, hogy közösen valószínűleg tudtak volna akár szülői segítséggel hitelt felvenni, csak a srác nem akarta, miután kimosta az agyát?
2023. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#10 Neki sincs semmije, ha úgy vesszük. Volt 3 millió félre tett pénze, de azt belefektette valami másba. (Maradandó dologba, de mindent azért nem szeretnék ide leírni.) A hitelhez való önerőt az apjától fogja kapni.


Én se 2 héttel ezelőtt, se most nem akarok hitelt felvenni. Erre az ötletre pedig mint írtam, kisebb összeget sincs kedvem költeni már.


Az én szüleim nem úgy kerekítették az életüket, hogy a két gyereküknek ennyi pénzt tudjanak adni vagy lakást venni.


Abban viszont sáros vagyok, hogy nem tanultam tovább, hogy olyan munkát vállaltam, amiből elvagyok és aprókat tudok félre tenni, de egészen eddig úgy voltam vele, hogy van időm arra, hogy képezzem magam, hogy másféle munkát vállaljak és közösen felépítsünk a párommal egy életet. (Ne értsetek félre, nem szigorúan "rá terveztem" az életemet, de motivációt bőven adtunk egymásnak. Egyedül is hasonló sorrendben haladt volna az életem. Mondjuk egy évre rá ekkora dolgokat nem tervez egymással két ember, de az elképzeléseket, vágyakat jó az első körökben tisztázni. Majd megjárni a lépcsőfokokat.)


Mint írtam, az első verzióval még rendben is lettem volna, de azóta annyit változott... És ezen van a hangsúly ebben a történetben.


Azzal tudok azonosulni, amit a #7-es írt. Ha a sorrend lenne más... Ha velem beszélt volna erről elsőre, ha egyből elmondja az érveit ez a döntés mellett. Ha normálisan leült/ülne velem erről beszélgetni, nem pedig rám hordaná a szülei hülyeségét... Olyan máshogy állnék mindehez.


Elkeserítettek a válaszok, de végülis jó volt kiírni ide. Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt és normálisan válaszolt.

2023. jan. 26. 21:28
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Magad érdekében kéne továbblépned, csak rosszabb lesz ha amradsz.
2023. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseregj!

12-es válaszoló nagy igazságokat mond, még időben vagy! Most szar neked, de később biztos találsz mást, aki őszintén szeret.

A pasid meg legyen boldog a házikójával, egymaga!

2023. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! 💛


Én is felvázoltam neki, mikor jött a tisztázós dologgal. Hogyha nem áll a sarkára, akkor az összes utánam érkező nőt elmarnak majd mellőle, míg ki nem halnak az ősei.


Leírtam neki egy olyan szituációt, amiben ő szingliként veszi meg a házat, majd rá 1-2 évre megismerkedik egy nővel, másfél év múlva összeköltöznek. Mikor a csaj pakol be a szekrénybe, majd ő fog menni hozzá, hogy "figyelj már, sose lesz tiéd ez a ház, remélem tudod." Utána firkántottam a kérdést is, hogy mennyire abszúrd ezt.


Nem egy felnőtt lépés, tudom, de amennyi éppen kijött belőlem, annyit leírtam neki egy füzetbe, míg nem volt itthon. Nem tudom, hogy mit gondol ezekről. Mikor elolvasta, csak annyit mondott utána, hogy "szeretlek, nem arról van szó, de..." És itt elfulladt a mondat. Szóval nem tudom mit gondol ezekről, meg hogy ő látja egyébként ezeket.

2023. jan. 26. 22:37
 19/22 anonim ***** válasza:
25%
#18 Okos férfi azért tudja, én ezt apámtól tanultam, hogy akárkié a ház, ha az asszony pakol, ha az asszony fest, ha az asszony lakberendez, hagyni kell. Mert hülye az a pasi, akinek ez a dolog nem mindegy. :D Persze ez nem kapcsolódik a kérdéshez.
2023. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Hát tényleg nem. :) Mondjuk nem is értek vele egyet, de nem szeretném más irányba csavarni a kérdésemet.
2023. jan. 27. 03:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!