Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam ezt el? Vagy...

Hogyan fogadjam ezt el? Vagy hogyan lendüljek túl ezen?

Figyelt kérdés

Párkapcsolatban élek egy éve, jelenleg nem élünk együtt, de sok időt töltünk együtt a párommal. Én még a szüleimnél "élek", a párom idén költözött albérletbe.


Beszélgettünk a jövőnkről, mik az elképzelések, vágyaink. Megegyeztünk abban, hogy egyikünk sem szereti ezt a falut és tovább fogunk állni, 3-5 év múlva. Az idő alatt összeszedjük magunkat, én tanulok majd, ő jogsizik és közben a kisebb céljainkat is teljesítjük. Ez volt 3 hónapja, talán.


Aztán most januárban, otthon töltöttem 3 éjszakát, majd mikor át jöttem a páromhoz mondta, hogy beszélt a szüleivel, vesz fel hitelt és vesz itt egy házat. Már ki is választotta, melyiket szeretné.


Nagyon ledöbbentett. Beszélgettünk erről másnap, azt mondta, hogy csak pár évig maradnánk itt, mert elege van az albérlet fizetésből. Fizeti inkább ezt és kiadja majd albérletként, hogyha mi nem leszünk már ott. Ez a verzió élt 2 hétig.


Most vasárnap örömmel mondta, hogy lesz kert, amiben majd tudom gondozni a növényeimet, idővel később pedig megcsináljuk a padlásrészt a porontynak. Aztán 15 év(!) múlva, ha már megunjuk a házat, akkor elköltözünk.


Kedden elment az anyjával vásárolni d.u., 2 óra múlva visszajött. Egy ideig beszélgettünk, csináltuk a vacsorát, stbstb. Majd mikor jött vissza a konyhába, megállt az ajtóban, aztán magas hangerőn közölte, hogy "azt tisztázzuk azért, hogy a háznak az egyedüli tulajdonosa ÉN leszek!" - Ilyen eddig fel sem merült köztünk, mert egyértelmű volt. Megkérdeztem, hogy ezt otthonról hozta-e, azt mondta, hogy igen. Egy negyed óra múlva beszélgettünk arról, hogy az édesanyja szerint túl kicsi ez a ház, másikat kéne keresni. A párom pedig elmondása alapján azt válaszolta, illetve nekem is elmondta, megerősítést várva, - hogy minek nagyobb, ez a ház elég egy embernek.



Én már a legelső verziónál kibuktam, de azt még el tudtam fogadni. De ez az utolsó, ez ketté tört, úgyérzem. 2 óra alatt eltűnt a közös jövőnk képe.


Attól félek, hogy a szülei telebeszélik a fejét. Így sem vagyok a kedvencük, látszólag, de minden találkozáskor megvoltunk, elbeszélgettünk.


Illetve bánt, hogyha vele is maradok, akkor nekem csak addig lesz egy biztos otthonom, míg szeret engem. Ez a tisztázós kijelentése után, úgy megváltozott bennem valami. Nehéz a gondolat, hogyha babát vállalnánk, lényegében mindenki otthon lenne, csak én nem. (Bár több olyan pár és család is van a környezetünkben, ahol az egyik félnek előbb lett háza/lakása, mert vagy sikerült venni, vagy örökölték. Ott látszólag jól működnek a dolgok.)


Bánt, hogy ilyen hirtelen nem tudok hozzá "felnőni" anyagilag, nem tudok annyit beleadni a felújításba sem. Bár jelenleg úgy érzem, hogy nem is akarok, hisz minek? Úgy sincs közöm a házhoz.


Bánt az is, hogy ő ezt egyedül eldöntötte (nekem meg sem fordult a fejemben, nem sarkalltam rá), de most a családja szemében én vagyok a tüske, hogy biztos kihasználom majd akkor a gyereküket.



Ezt sem tudom felfogni, feldolgozni, hogy két 2 óra alatt "eltűnt" a közös jövőnk, közös céljaink. Azt hiszem a bizalmam is megingott.


Azóta nem beszélgettünk erről, nem tudom, hogy jelenleg hogyan áll a dolgokhoz. De valószínű, hogy ő sosem akart elköltözni innen... Ezt sem tudom pontosan.



Neki ez a szülőfaluja, itt van munkája (ahová mentünk volna, "ott nem lett volna munka"), itt van a családja. Nekem a családom van itt, de nem itt születtem, csak ide költöztem 2 éve. De már az első félévben tudtam, hogy nem akarok itt maradni. 28 évesek vagyunk.


2023. jan. 26. 19:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kapcsolatnak vége, ha van egy kis eszed.

Egyrészt ez a pálfordulás, másrészt az egész szöveg, amit a jövötökröl most összehord számomra vállalhatatlan.

2023. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
Menekülj! Xarul fogod érezni magad. Most még fiatal vagy, bőven találsz valakit, aki figyelembe veszi, mit szeretnél. Ha nem közösek a célok, az a kapcsolat halála akkor is, ha mindkét fél normálisan áll hozzá, de ez esetben a párod részéről ez sem teljesül.
2023. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
"Figyelj Pisti, ahogy pár hónapja beszéltük, nekem nem tervem az, hogy hosszú távon itt éljek, pár év múlva szeretnék elköltözni. Te is hasonlóan gondolkodtál. Ha ez hirtelen megváltozott és az én terveimet semmibe véve, engem meg sem kérdezve elkezdesz máshogy intézkedni, akkor nincs közös jövőnk."
2023. jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, Istenem, ha van egy kis eszed, ne is próbáld elfogadni. Nagyon kiszúrsz magaddal, ha nem szakítasz.
2023. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az embert a szülei irányítják. Nem tudsz vele hosszú távon tervezni, mert teljesen kiszámíthatatlan, mindig azt fogja fújni, amit a szülei a szájába rágnak, akkor is, ha öt perccel előtte még ígért neked fűt-fát. Annak örülj, hogy még időben kiderült és ott tudod hagyni.
2023. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Igen, én is idáig jutottam, hogy akkor ez ennyi volt. :(


Még egyet megpróbálok vele beszélni, aztán összepakolok.


Ő most nagyon boldog, mert túl van az első viszgáján, ami sikeres, a ház miatt is repked örömében. Én meg eléggé padlón vagyok.


Elég szar ez így, sose volt velem olyan, hogy egy olyan kapcsolatból mentem tovább, amiben szerettük egymást. Az előző kapcsolataim kihűltek, azokat könnyebb volt kezelni. :(

2023. jan. 26. 19:50
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Feléig olvastam el. Ezek a döntések közösek, ha elkötelezett párkapcsolatban éltek. Az elkötelezettséghez először önálló embereknek kell lenni - ez nem feltétlen jelenti, hogy nem a szüleivel lakik az ember, de érzelmileg le kell válni. De ilyen egyoldalúan bejelenteni dolgokat nem olyan, mert ezt is meg lehet intelligensen, empatikusan beszélni, akkor is, ha mindketten tudjátok, hogy nagyon nincs beleszólásod, de azért a véleményed kikérhette volna.


A rövid válasz az, hogy anyuci pici fiacskájától mit vártál? :)

2023. jan. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerettétek egymást? Nem! Csak te szeretted őt.
2023. jan. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
6, ez is ugyanaz. Itt is kihűlt kapcsolatból távozol. És inkább százszor távozz, mint egyszer beleragadj a rosszba. Talán úgy könnyebb lesz ha elképzeled, milyen lenne így leélni egy életet. Fel a fejjel!
2023. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
10%
Hát nézd, azért te sem várhatod el, hogy ennyi idősen még ahhoz asszisztáljon, hogy neked semmid nincs. 28 éves vagy, mi a tökömet csináltál az elmúlt 10 évben, hogy még közösen hitelt sem tudtok felvenni, vagy összeköltözni vagy valami?
2023. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!