Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámék nem normálisak, de...

Anyámék nem normálisak, de függők tőlük, mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 vagyok, első éves egyetemista. Albérletben lakok, dolgozok (informatika), de mivel nem jönnék ki a fizetésemből, így anyámék utalnak x összeget nekem havonta. Az albérlet az ő ötletük volt, amibe nyilván belementem, hogy ne hozzájuk kelljen hazamenni.


Van egy barátnőm, akivel másfél éve vagyok együtt, ő vidéki, általában én megyek le hozzá, de van, hogy ő jön fel.

A kapcsolatunk elején (amikor még otthon laktam) olyan szabályok voltak, hogy nyitott ajtóval kellett aludnunk, stb. Pedig már jóval elmúltunk 18, de akkor állandóan ment a cirkusz, és érettségi elott nem akartam magammal kiszúrni, hogy a pofázásukat, kiabálásukat hallgatom. Meg akkor jöttek azzal, hogy nem jöhet ide többet, stb.


Most az albérletembe se jöhet, mert a mostohaapám, akinek annyi köze van hozzám, hogy 11 évig egy fedél alatt laktunk, megbeszélte a barátnőm szüleivel, hogy szóljanak, ha elmegy otthonról hozzám, mert ők nem akarják azt, hogy 7 napból 7et itt legyen nyáron, vagy szünetekbe, és hogy az nem normális, hogy ilyen sokat vagyunk együtt, mert ez a tanulás rovására fog menni. Pedig a barátnőm azóta kezdett el tanulni rendszeresen, mióta együtt vagyunk (azelőtt 3-4-es tanuló volt). Engem meg nem befolyásol ez a tanulásban, nagyrészt hallás alapján tanulok, már csak át kell olvasni alaposan és kész.


De komolyan mondom megőrítenek és lépni se tudok, mert hozzájuk vagyok kötve.


2023. jan. 26. 18:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Majd ha anyagilag a magad ura leszel akkor úgy élsz ahogy akarsz.

Valamit valamiért.

Mostoha apádhoz annyi közöd van hogy az ő pénztárcájából is támogatva vagy.Gondolom anyukáddal közös kasszán vannak.Vagy úgy gondolod a lóvé jó csak a neve kus!

2023. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!