Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámék nem normálisak, de...

Anyámék nem normálisak, de függők tőlük, mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 vagyok, első éves egyetemista. Albérletben lakok, dolgozok (informatika), de mivel nem jönnék ki a fizetésemből, így anyámék utalnak x összeget nekem havonta. Az albérlet az ő ötletük volt, amibe nyilván belementem, hogy ne hozzájuk kelljen hazamenni.


Van egy barátnőm, akivel másfél éve vagyok együtt, ő vidéki, általában én megyek le hozzá, de van, hogy ő jön fel.

A kapcsolatunk elején (amikor még otthon laktam) olyan szabályok voltak, hogy nyitott ajtóval kellett aludnunk, stb. Pedig már jóval elmúltunk 18, de akkor állandóan ment a cirkusz, és érettségi elott nem akartam magammal kiszúrni, hogy a pofázásukat, kiabálásukat hallgatom. Meg akkor jöttek azzal, hogy nem jöhet ide többet, stb.


Most az albérletembe se jöhet, mert a mostohaapám, akinek annyi köze van hozzám, hogy 11 évig egy fedél alatt laktunk, megbeszélte a barátnőm szüleivel, hogy szóljanak, ha elmegy otthonról hozzám, mert ők nem akarják azt, hogy 7 napból 7et itt legyen nyáron, vagy szünetekbe, és hogy az nem normális, hogy ilyen sokat vagyunk együtt, mert ez a tanulás rovására fog menni. Pedig a barátnőm azóta kezdett el tanulni rendszeresen, mióta együtt vagyunk (azelőtt 3-4-es tanuló volt). Engem meg nem befolyásol ez a tanulásban, nagyrészt hallás alapján tanulok, már csak át kell olvasni alaposan és kész.


De komolyan mondom megőrítenek és lépni se tudok, mert hozzájuk vagyok kötve.


2023. jan. 26. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Függj tőlük továbbra is, ha szeretnek, teljesen normális, hogy támogatnak. Sokszor, határozottan ki kell állnod magadért, hogy felnőtt ember vagy, nincs beleszólásuk a magánéletedbe és nem nekik kell megfelelned, és nem ezért kell támogatniuk, hogy azt csináld, ami szerintük tökéletes. Nem vagy tökéletes és nem kell annak lenned. Ha szeretnek, támogatják a tanulmányaidat, amellett érezd jól magad! Egy szorongó ideggörcs gyereket szeretnének csomó komplexussal?? Tudnék mutatni jó példákat hova vezet a folyamatos okoskodás, elnyomás, basáskodás egy fiatal felnőtt felett.... ne hagyd magad
2023. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De kiállok magamért, viszont tőlük függök. És hiába vagyunk felnőttek, úgy ránk vannak telepedve, hogy csak na.
2023. jan. 26. 18:45
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
De hát ha nem is mész haza, hogy tudnak rád telepedni?:)
2023. jan. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Játsszátok el a szülőknek a szakítást. Ki lehet cselezni őket.
2023. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Informatikusként nem elég a fizud albérletre? :/ és a barátnőd? költözzetek össze vagy mennyél koliba?
2023. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
#2 "És hiába vagyunk felnőttek, ...." NEM VAGYTOK FELNÖTTEK! Nagykoruak vagytok, de nem felnöttek. Aki felnött az nem veszi igénybe senkinek sem a segitségét, a maga ura (és szolgája:-). Akkor lesztek felnöttek amikor eltartjátok magatokat (felnöttség minimumfeltétele!) Tinicsapat! Indulhat a lepontozás, de legalább gondolkozzatok el!
2023. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pedig erre az lenne a megoldás ha függetlenednél tőlük, akár + munkával ha nincs elég pénz.
2023. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És akkor tanulni meg pihenni majd ti fogtok helyettem, amíg én 2-3 munkahely között vergődök?
2023. jan. 27. 06:19
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem, mi nem fogunk helyetted se pihenni, se tanulni, de még dolgozni sem.

Döntsd el, hogy mi a fontosabb.

2023. jan. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember is igénybe veszi más segítségét, azt hívják társadalmi munkamegosztásnak, a méhész sem a egy az egyben él a mézéből, nem is tudna megenni annyit, és más igénye is van. Persze az egyetemista különleges eset, mert őnála van egy időbeli eltolódás is, vagyis egy időszak amikor bizonyos értelemben látszólag ,,kap'' a társadalaomból, ami azonban nem kapás valójában, hanem a társadalom befektetése. Normális társadalomban ez az alapjátékszabályok része: az egyetemista megkapja azt, hogy békében tanulhat, aztán a jó munkájával fizeti ezt vissza. Különösen élesen teljesül ez a jtáték az orvosok esetében. Magyaroszágon a nagy-ellátóendszerek összeomlása miatt ez nem egészen így van, (tömören: saját társadalmi szövetét felélő, kegyetlen agyarszagú kis ország lettünk). de igazából a rendszerváltással is voltak etikai gondok.
2023. jan. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!