Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki legyen a születendő gyermek...

Ki legyen a születendő gyermekem keresztanyja?

Figyelt kérdés

32 hetes vagyok és majd mikor 3-4 honapos lesz meg szeretnénk keresztelni.

3an vagyunk mi testvérek és mind a 2 testvérem felajánlotta hogy lesz a gyermekem keresztanyja, de ezzel csak egy gondom van.

Ha az egyiket választom akkor a másik sértődik meg és ugyan ez van fordítva is.

Gondolkodtam már azon hogy egyik húgomat (18 és 20 évesek) sem választom keresztstülőnek és akkor nem lesz belőle nagy hiszti.

Hanem választom majd az egyetlen egy legjobb barátnőmet.

A férjem rám bízta a döntést a keresztszülő választásában.

29L



2023. jan. 22. 09:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Minek megkeresztelni? Isten nem létezik. Szerintem legyen a legjobb barátnőd.
2023. jan. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Lehetnek mindketten keresztszülők. Mi is 3-an vagyunk testvérek, a legidősebb tesó mindkettőnket felkért keresztszülőnek, így 2 keresztanyja van a gyereknek és nincs "hivatalos" keresztapja.
2023. jan. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Én az idősebb testvérem választottam, azzal, hogy a második gyereké majd a fiatalabb lesz. Nem lett második, és semmi jelentősége, melyik a keresztszülő, mert senki különbséget nem látok a gyerek testvéreimmel való kapcsolatában (pedig már 26 lesz lassan).
2023. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
Régebben nem volt szokás közvetlen rokont keresztszülőnek felkérni. Kérd meg a barátnődet.
2023. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Válassz egy harmadikat: alapból eléggé gyatra keresztény az, aki ennyire önző és kicsinyes, hogy ilyenen megsértődjék. Márpedig ez a vallásosságról szól.
2023. jan. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
Keress valaki mást, legalább nem lesznek iylen gyerekes ekresztszülö.
2023. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%

Énis a barátnőmet kérném akkor a tesok sem lesznek haragba veled.

Nagy port tudnak.ilyen dolgok kavarni

2023. jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha már keresztelő, akkor azt aki tudja vállalni a segitest a vallási nevelésében a gyereknek, illetve aki keresztény értékek szerint él.

Gondolom ilyenről szó nincs.

2023. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%
Mindketto
2023. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Nekem van egy nővérem, férjemnek is egy. Minden gyerekünk ék mindketten a keresztszülei. Csak ott van probléma, ahol generálnak.
2023. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!