Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagáltam ezt a helyzetet?

Túlreagáltam ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sógornőm (férjem húga) kislányának ma van a születésnapja. Nekem van egy kedves ismerősöm, aki gyönyörű és elképesztő finom tortákat csinál, ráadásul nekünk kedvezményt is ad, mivel évek óta tőle vásárlunk. Sógornőm megkért még december közepén, hogy rendeljem meg tőle a kislány tortáját, megadta, hogy milyen formájú, méretű és ízű legyen. Meg is rendeltem, 24 ezer ft helyett nekem 20 ezerért számolta fel az ismerősöm. Ezt mind mondtam is sógornőmnek, mondta, hogy teljesen jó ez a összeg.

Megbeszéltük, hogy ma 11 óra körül elmegyünk a tortáért, majd elmegyünk sógornőmékhez, hogy megünnepeljük a szülinapot. Erre ma 9 kor telefonál, hogy meggondolták magukat, mégsem kérik a forma tortát, mert elég lesz nekik egy sima bolti torta, az csak 5 ezer, nem adnak ki 20 ezret feleslegesen. Mondtam, hogy ezt nem teheti, a torta már nyilván készen van, át kell venni, így bohócot csinál belőlem az ismerősöm előtt. Végül férjem mondta, hogy ne maradjak szégyenben az ismerősöm előtt, megvesszük mi a tortát a kislánynak plusz szülinapi ajándéknak (egyébként már vettünk 12 ezer ft értékben neki ajándékot, előtte karácsonyra is kapott 10 ezer ft utalványt). Viszont ezt meg én érzem nagyon nagy költésnek. Még a saját gyerekeinkre se költünk ennyit. (Sógornőék egyébként jómódúak 2 szintes ház, 3 kocsival.)

Kivittük nekik a tortát és az ajándékokat, felköszöntöttük a kislányt (ő ugye nem tehet semmiről), majd el is jöttünk. Férjem igazat ad nekem, hogy ez azért pofátlanság volt, de szerinte ezért nem kéne ennyire haragudnom, hiszen megoldódott a helyzet, hogy mi kifizettük a tortát.


2023. jan. 21. 14:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy se értem minek nektek más gyerekére költeni a pénzt? Úgy, hogy van nektek is, nem arról van szó, hogy nincs gyereketek. Költsenek rá a szülei, elég egy jelképes pár ezres valamit adni neki. Plusz töltsetek vele időt inkább, ne gyertek el egy-két óra után.
2023. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
75%
Legközelebb csak ajándékot vegyetek, mást ne rendezzetek a gyereknek.
2023. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Tanulopénz, többet nem kell ilyet.
2023. jan. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
72%
Tortát sütni még olcsóbb, esetleg javasold a sógornőnek.
2023. jan. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
66%

Nyilvánvalóan nem.


Ha tudsz, te is játssz el vele valami hasonlót. Abból tanulni fog.

2023. jan. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
88%
25! Te csak hiszed! Az ilyenek, mint a kérdező sógornője nemhogy tanulna, de még fel is lenne háborodva! Az ötlet amúgy nem rossz!
2023. jan. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!