Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagáltam ezt a helyzetet?

Túlreagáltam ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sógornőm (férjem húga) kislányának ma van a születésnapja. Nekem van egy kedves ismerősöm, aki gyönyörű és elképesztő finom tortákat csinál, ráadásul nekünk kedvezményt is ad, mivel évek óta tőle vásárlunk. Sógornőm megkért még december közepén, hogy rendeljem meg tőle a kislány tortáját, megadta, hogy milyen formájú, méretű és ízű legyen. Meg is rendeltem, 24 ezer ft helyett nekem 20 ezerért számolta fel az ismerősöm. Ezt mind mondtam is sógornőmnek, mondta, hogy teljesen jó ez a összeg.

Megbeszéltük, hogy ma 11 óra körül elmegyünk a tortáért, majd elmegyünk sógornőmékhez, hogy megünnepeljük a szülinapot. Erre ma 9 kor telefonál, hogy meggondolták magukat, mégsem kérik a forma tortát, mert elég lesz nekik egy sima bolti torta, az csak 5 ezer, nem adnak ki 20 ezret feleslegesen. Mondtam, hogy ezt nem teheti, a torta már nyilván készen van, át kell venni, így bohócot csinál belőlem az ismerősöm előtt. Végül férjem mondta, hogy ne maradjak szégyenben az ismerősöm előtt, megvesszük mi a tortát a kislánynak plusz szülinapi ajándéknak (egyébként már vettünk 12 ezer ft értékben neki ajándékot, előtte karácsonyra is kapott 10 ezer ft utalványt). Viszont ezt meg én érzem nagyon nagy költésnek. Még a saját gyerekeinkre se költünk ennyit. (Sógornőék egyébként jómódúak 2 szintes ház, 3 kocsival.)

Kivittük nekik a tortát és az ajándékokat, felköszöntöttük a kislányt (ő ugye nem tehet semmiről), majd el is jöttünk. Férjem igazat ad nekem, hogy ez azért pofátlanság volt, de szerinte ezért nem kéne ennyire haragudnom, hiszen megoldódott a helyzet, hogy mi kifizettük a tortát.


2023. jan. 21. 14:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%
Juj de felidegesítettem magam én is. A pofájába nyomtam volna én is, vagy mindhárom kocsira kentem volna belőle. Mondjuk én is jártam úgy hogy jó szívvel ajánlottam a fogorvosomat, nem tudott számlát adni neki erre felnyomta. Soha többet nem ajánlok senkit ezentúl nekik, és kerülöm is őket.
2023. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg emberben fel sem merül ám, hogy megrendelt formatortát csakúgy nem lehet lemondani.

Haza vittem volna a tortát és mehettek volna otthon a családdal.

2023. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy reagáltad túl. Konfliktuskerülő típus vagyok, de erre már én is kiosztottam volna a tisztelt sógornőt. A tortából meg egy morzsát se kaptak volna, inkább megettük volna otthon a családommal. (Esetleg anyucinak még egy képet is küldök, hogy esszük a tortát, hadd egye a penész.)
2023. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%

Bementek, odaadjátok a kislánynak az ajándékot, majd az egybegyűltek előtt a sógornő arcába nyomjátok a tortát.

Na jó, csak vicc, de megérdemelte volna :)

2023. jan. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
35%
Ezen jot nevettem, jol allnak anyagilag de fillert baszva egy muszart vesznek 5k-ert foleg mikor mar lebeszeltetek a tortat? Ezek torespontok lehetnek egy kapcsolatban, jo leulni es megbeszelni a dologban erintettekkel es a kimenetel fuggvenyeben fontolora venni barminemu szivesseget, amivel a jovoben megbiznak. Szerintem az egy jarhato ut lenne, hogy ajandek formajaban torlesztenek a felmerulo adossagot a gyerekeitek fele es lekommunikalni, hogy szerinted miert nem elfogadhato a hozzaallas a sziveseget illetoen.
2023. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
96%

Nem reagálod túl, nagyon pofátlan dolgot művelt a sógornőd.

Az ajándékokat nem kellett volna odaadni, megtarthattátok volna akár egy másik alkalomra. Karácsonyra, jövő évi szülinapra vagy csak a saját gyerekeiteknek. Most már mindegy.

Vagy a tortát ti megehettétek volna. A ti gyerekeitek is biztosan örültek volna egy tortának még ha nincs is születésnapja egyikőtökenk sem.

Legközelebb ne tárgyalj sógornőddel, tojd le, ne mérgeld fel magad vele, majd intézi a férjed, elvégre az ő rokona. Majd ő beszél vele a jövőbeni ajándékokról.

2023. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
96%
Mért magadat vádolod anyagiassággal meg túlreagálással egy ilyen ordítóan egyértelmű helyzetben? Mért nem mered elhinni magadnak, hogy igazad van? A történet tanulságát inkább ilyen irányba gondold tovább! És nem, nem kell mindenáron a békesség. Durva hiba volt nekik elvinni a tortát! Mért tettétek ezt? Nem volt kinek adnotok? A férjed is jó tutyimutyi!
2023. jan. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen jogosan vagy felháborodva.

Megmondtam volna neki, hogy vagy kifizeti, vagy az arcába vágom. Hova képzelik magukat az ilyen emberek....

2023. jan. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
86%

Csak szólok, hogy ez bűncselekmény. A sógornőcskédet illő lenne erről felvilágosítani. Az ilyen hülyék miatt mennek csődbe a magyar kisvállalkozók.

Amúgy jól írták előttem, a családdal megettem volna a tortát, a kislánynak pedig megmutattam volna a torta fotóját és közöltem volna vele, hogy hát igen, ezt kapta volna, csak spúr anyuci nem akarta kifizetni.

A férjed meg egy papucs, lesznek még gondok vele.

2023. jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
91%
Rendesek voltatok, hogy így is átadtátok a tortát.
2023. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!