Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagáltam ezt a helyzetet?

Túlreagáltam ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sógornőm (férjem húga) kislányának ma van a születésnapja. Nekem van egy kedves ismerősöm, aki gyönyörű és elképesztő finom tortákat csinál, ráadásul nekünk kedvezményt is ad, mivel évek óta tőle vásárlunk. Sógornőm megkért még december közepén, hogy rendeljem meg tőle a kislány tortáját, megadta, hogy milyen formájú, méretű és ízű legyen. Meg is rendeltem, 24 ezer ft helyett nekem 20 ezerért számolta fel az ismerősöm. Ezt mind mondtam is sógornőmnek, mondta, hogy teljesen jó ez a összeg.

Megbeszéltük, hogy ma 11 óra körül elmegyünk a tortáért, majd elmegyünk sógornőmékhez, hogy megünnepeljük a szülinapot. Erre ma 9 kor telefonál, hogy meggondolták magukat, mégsem kérik a forma tortát, mert elég lesz nekik egy sima bolti torta, az csak 5 ezer, nem adnak ki 20 ezret feleslegesen. Mondtam, hogy ezt nem teheti, a torta már nyilván készen van, át kell venni, így bohócot csinál belőlem az ismerősöm előtt. Végül férjem mondta, hogy ne maradjak szégyenben az ismerősöm előtt, megvesszük mi a tortát a kislánynak plusz szülinapi ajándéknak (egyébként már vettünk 12 ezer ft értékben neki ajándékot, előtte karácsonyra is kapott 10 ezer ft utalványt). Viszont ezt meg én érzem nagyon nagy költésnek. Még a saját gyerekeinkre se költünk ennyit. (Sógornőék egyébként jómódúak 2 szintes ház, 3 kocsival.)

Kivittük nekik a tortát és az ajándékokat, felköszöntöttük a kislányt (ő ugye nem tehet semmiről), majd el is jöttünk. Férjem igazat ad nekem, hogy ez azért pofátlanság volt, de szerinte ezért nem kéne ennyire haragudnom, hiszen megoldódott a helyzet, hogy mi kifizettük a tortát.


2023. jan. 21. 14:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Tanulópénz.

A büdös életben nem teszel szívességet a sógornőnek többet, még egy szál gyufát sem adsz

2023. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Fú, még így is felmérgeltem magam, hogy nem ismerlek titeket. Biztos fel is robbantam volna. Nem is értem, hogy képzelte ezt ez a nő? Vadidegen vállalkozónál se hagyunk ott megrendelt árut, mert aznap meggondoljuk magunkat, hogy mégse kell. Ez a nő érzéketlen és buta is. Ugyanazt tettem volna, amit ti, es ez így szerintem még jófejség is. Nagyon dühítő. Bizony, soha többet semmire nem kerhetne meg engem ez a nő, az biztos.
2023. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Én legszívesebben még a telefonban kiosztottam volna, hogy ez nagyon nem így megy, főleg, hogy egy húszezres totáról van szó, de mondjuk ez a férjed feladata lett volna igazából.

Én ezentúl semmilyen kérését nem teljesíteném, ha rögtön gondol egyet, és teljesen mást akar. Oldja meg maga.

2023. jan. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Odaadtam volna a tortát a saját gyerekeimnek.
2023. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is megettem volna otthon a tortát családostul.Dehogy vittem volna.Én ezért nem is szoktam kiadni az ilyen ismerőseimet,ha nekem ad kedvezményt,az nem jelenti,hogy az egész pereputtyomnak én fogok ott rendelni.Többet ne segítsetek ilyenben,oldják meg.
2023. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyet értek az előttem lévő hozzászólóval. Én is inkább a gyerekeimnek adtam volna, vagy vittem volna haza, ahol az én családom fogyaszt belőle.

Ajándékot már amúgy is vettetek neki, szóval nem mentetek volna üres kézzel.

Kedves kérdező, teljes mértékben neked van igazad, olvasás közben, már én is ideges lettem, pedig semmi közöm hozzá. Ez így nagyon csúnya dolog volt a sógornődtől. Legközelebb kétszer is gondold meg, segítesz-e neki, mert a végén lehet te maradsz szégyenben, pedig te csak jót akartál. Nem lesz könnyű ezt megemésztened egyhamar.

2023. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Én is ezt mondtam a férjemnek, hogy ezek után az életben nem fogok az égvilágon semmit segíteni nekik. Lehet anyagias vagyok, de a pofátlanságon kívül a pénz is bánt. Így könnyű a sógornőéknek jómódúnak lenni, hogy spórolnak a gyerekükön, hogy majd mi megvesszük még a tortát is. Eszébe nem jutott felajánlani, hogy legalább valamennyit belefizet.
2023. jan. 21. 15:09
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy reagáltad túl. Rettentő bunkó és pofátlan a sógornőd. A férjednek se kéne annyira védeni a hugicáját, hogy még te légy beállítva túlzottan mérgesnek.
2023. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%
Túlreagáltad? Na hát én nyíltan vállalom már a konfrontációt, mióta megtanultam hogy kell, ha valami a káromra történik. Még a pofájába is nyomtam volna a tortát. Nekem ez a 20 ezer megérte azt az információt, hogy tudjam, soha többé kontakt.
2023. jan. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom, időközben rájött, hogy több kiadással jár a szülinap, mint számította, ezért kitalálta, hogy a tortán fog spórolni. De mindegy is, hatalmas bunkó, ezek után én sem tennék neki semmilyen szívességet. A tortát valószínűleg én is inkább hazavittem volna, hisz kapott ajándékot tőletek a kislány és tortája is lett máshonnan. Viszont így, hogy megkapta a szép finom tortát is, talán a sógornő kicsit elszégyelli magát (már ha van annyi esze), hisz látja, hogy kellemetlen helyzetbe hozott titeket. De ettől függetlenül jó ideig biztos nem tennék semmilyen szívességet a tapló sógornőnek.
2023. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!