Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a sógor újra nősül, mi...

Ha a sógor újra nősül, mi újra perkáljunk?!

Figyelt kérdés

Pontosabban sógórnő, a párom testvère újra férjhez megy.

Az első esküvője 2 éve volt, akkor rendesen oda tettük magunkat, felénk szokás az eljegyzési ünnepségre is pénzt adni, majd a lakodalomra még többet. És mivel testvér, adtunk is rendesen.

Aztán rá kis időre elvàlt, most van más pasi, akivel most újra bejelentette, hogy az idén hàzasodnak.

Nem akarok rosszindulatúnak tűnni, de nem tudok ennek örülni.

Ráadásul újra eljegyzési buli majd esküvő… szóval mi 4(!) alkalmon kell megjelenjünk, ráadásul már külföldön élünk, ami nekünk plusz költség, haza utazás és gondolom nem àllíthatunk oda üres kézzel.

Én úgy gondolom, hogy már egyszer(kétszer) oda adtuk a részünket, a mostanira nem kellene pénzt adnunk . Valami jelképes ajándék és kész.

Sajnos az egész család ragaszkodik hozzá, hogy megjelenjünk mind a két alkalmon, pedig egyáltalán nincs hozzá kedvem… ráadásul nekem nem lenne hozzá képem, hogy újra ilyen ceremóniàkat tartsak csak most egy másik pasival.

Ti mit gondoltok erről, hogyan reagálnátok? Túl rossz vagyok?

28n


2023. jan. 16. 00:31
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Teljesen jogos a kérdésed. Szerintem nagyobb gáz lenne nem elmenni, mert h mit gondolnak ha üres kézzel mentek, mintsem ténylegesen "üres" kézzel menni.


Nem tudom mit jelent, hogy "oda tettétek magatokat", de mivel ezt ti már kétszer is bizonyítottátok, most talán elég egy 20 000 Ft a menyasszonytánc alatt.


HA pedig kikérné magának a sógórnő, akkor begondolkoznék azon h nem csak megélhetésből házasodik-e meg ennyiszer :)

2023. jan. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
89%

A férjemnek 6! testvére van, többnek már saját családja, mégis minden dec. 24-én az anyósomnál gyűlt össze a család. Aztán jöttem én... Mondtam a férjemnek, hogy szerintem Dec. 24 a szűk család napja, nem szeretném náluk tölteni. Nemhogy megértette, kiderult, hogy ő is így gondolja, szólt is az anyjának, hogy másik napot válasszon a nagy családi karácsonyra. Így 6 éve miénk a szenteste.

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, mindenhol vannak szokások, addíg, míg valaki meg nem töri azt.

Tök mindegy ki mit gondol, tégy úgy, ahogy jónak látod. Szerintem eleve gáz pénzt várni egy esküvőn, pláne ilyen gyors váltásnál.

Nem készülnék nagy dologgal és csak a "nagy napra" mennék. Tetszik,tetszik, nem tetszik, akkor nem megyek arra se.

2023. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
87%

Férjed mit szeretne? Mégis csak az ő testvére.

Hogy pl anyukáék mit "várnak el", az a lőtéri kutyát. Gondolom felnőttek vagytok, tudtok magatok dönteni, nem az alapján, hogy a család, a tesóék és a falu mit gondol, mit ítél.


Eljegyzési bulira nem mennék. Ha itthon élnétek se, így meg főleg. Már voltatok 2 éve egy másikon, egyrészt, másrészt lehet egy esküvőhöz kapcsolódóan 10 összejövetelt is tartani akár, szívük joga, de ne várják el, hogy mindenki mindenre odafusson és perkáljon.


Esküvőre, mivel hogy testvér, nyilván elmentek. Adnék fejenként 30k-t nászajándékba, ahogy egy akármelyik kolléganőnek vagy unokatestvérnek.

2023. jan. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
95%
Férjed testvére, nem is értem, minek kérdezed, ha nem beszélted meg vele, vagy minek kérdezed, ha ő kifejtette, hogy újra fizetni szeretne. Ezt kettőtöknek kellene megbeszélni, nekünk nincs beleszólásunk. Ahogy a válaszokból láthatod, nem fiatal házasodóként és nem első házasságként több kérdés is felmerül az egész szituáció meg "szokásrendszer" kapcsán.
2023. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
85%

Eljegyzésnél fizetni, ilyet még nem hallottam. Ha meghívnának is egy hasonlóra, ami önmagában is vicces, tuti nem nem mennék el, és nem perkálnék, max. utólag megdícsérném a jeggyűrűt.

Sznobság csimbrasszója ez a sok flancolás, és külvilágnak élés.


Az esküvőre pedig csak akkor mennék, ha volna kedvem, független a párom döntésétől. Akkor is csak a rámesőt fizetném, nem álomutazásnyi összeget. Amúgy meg nem vagyok hozzákötve, ha ő akar, megy, ha nem, marad ő is. Bár szerintem hamar lebeszélném, ha tervezne menni is. Semmi értelme. Egyszer már volt, szép volt, elmúlt.

Ez nem lottószelvény, hogy sorban megy, amíg jót nem húz ki, az egyház szerint is hivatalos esküvő csak egy van. És mint hívő számomra a többi már nem egyenértékű. Nem is kezelném úgy. Ez meg az én szokásom. Most melyik az erősebb akkor? :)

2023. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
87%

25-össel teljesen egyetértek abban, hogy eljegyzésnél fizetni, ajándékot adni - ilyet én se hallottam még.

Ezek után az eljegyzésre nem mennék el.

Aztán várd ki, lehet, hogy berágnak rátok és az esküvőre nem is hívnak. :-))))

2023. jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 NTBS ***** válasza:
80%
Ha tudtok az esküvőre gyertek haza. A borítékra nem muszáj ráírni kitől van. Így tökmindegy mennyit tesztek bele.
2023. jan. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
76%
27-es, falusi esküvőkön sehol nincs boríték, ott mindenki köteg pénzt villant, és egy tálba, bödönbe gyűjtik. Ez a szokás.
2023. jan. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim válasza:
76%
Ahogy gondolod
2023. jan. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
74%

A sógornő egy olyan kapcsolat, amit nem választ az ember, csak kapja. Így bármit érzel iránta, megteheted.

De a férjed, ha jó családban nőtt fel, szeretik egymást, akkor 60-szor is férjhez mehet valaki, a testvére ugyanúgy fog örülni a boldogságának. A jó kapcsolatban nem a "perkálás" fog számítani. Ezt csak te gondolod így. Ha adni szeretnétek valamennyit, vagy valamit, akkor az ne vágjon földhöz, ha földhöz vág, akkor anélkül is szivesen látnak benneteket úgyis. Ez a normális kapcsolat. Ahol megjelenhet minden egyes érzelem. Oda-vissza.

Úgy érzed, mérgező a sógornő, vagy miért nem kedveled őt?

2023. jan. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!