Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a sógor újra nősül, mi...

Ha a sógor újra nősül, mi újra perkáljunk?!

Figyelt kérdés

Pontosabban sógórnő, a párom testvère újra férjhez megy.

Az első esküvője 2 éve volt, akkor rendesen oda tettük magunkat, felénk szokás az eljegyzési ünnepségre is pénzt adni, majd a lakodalomra még többet. És mivel testvér, adtunk is rendesen.

Aztán rá kis időre elvàlt, most van más pasi, akivel most újra bejelentette, hogy az idén hàzasodnak.

Nem akarok rosszindulatúnak tűnni, de nem tudok ennek örülni.

Ráadásul újra eljegyzési buli majd esküvő… szóval mi 4(!) alkalmon kell megjelenjünk, ráadásul már külföldön élünk, ami nekünk plusz költség, haza utazás és gondolom nem àllíthatunk oda üres kézzel.

Én úgy gondolom, hogy már egyszer(kétszer) oda adtuk a részünket, a mostanira nem kellene pénzt adnunk . Valami jelképes ajándék és kész.

Sajnos az egész család ragaszkodik hozzá, hogy megjelenjünk mind a két alkalmon, pedig egyáltalán nincs hozzá kedvem… ráadásul nekem nem lenne hozzá képem, hogy újra ilyen ceremóniàkat tartsak csak most egy másik pasival.

Ti mit gondoltok erről, hogyan reagálnátok? Túl rossz vagyok?

28n


2023. jan. 16. 00:31
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
90%
Én akkor mennék ha lennénk olyan viszonyban és lenne kedvem hozzá. A család nyomására, elvárások miatt nem mennék. Valószínűleg nem is lenne értelme, mert ha kötelességből lennék ott akkor nem érezném jól magam. Nyílván a férjemmel véleménye fontos lenne ebben az ügyben, hiszen az ő testvéréről van szó.
2023. jan. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
82%

Nem mennék el, és legalább egy életre letudnám a kötelező ünnepeket, mert többé úgysem hvnának :)


Nem izgatna túlzottan.

2023. jan. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
98%

Az eljegyzési partit külföldre hivatkozva kihagynám, az esküvőre elmennék, mert azért csak közeli rokon, viszont nem erőltetném meg magam, nem kell pénzcsapnak nézni azért, mert testvér. Csak annyit adnék, amennyit egy bármilyen esküvőn átlagos vendégként rászánnék.


Persze ebben az esetben a végső szó a férjedé, hiszen az ő testvére, vele kellene megbeszélned a gyk népe helyett.

2023. jan. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
93%
Furcsa helyzet. Szerintem azért a rokonaid részéről nem fair dolog, hogy megint meg akarják pumpolni a környezetüket. Az oké, hogy valaki újra megházasodik, van ilyen, csak nekem az tűnik túl soknak, ha ilyen felhajtást rendeznek az egészből, az eljegyzési buli szerintem a 2. esküvőkor teljesen fölösleges (meg amúgy is). Én még azzal sem feltétlenül értek egyet, hogy ilyen helyzetekben a családtagok megint kötelesek kiköltekezni, és megint annyit perkáljanak, mint az 1. lagzikor. Akkor ha valaki ötször házasodik az élete során, mind az öt alkalommal köteles kistafírungozni őt a család csak azért, mert tönkrement az összes addigi házassága? Mindenféleképpen beszéld meg a pároddal a helyzetet, azt pedig nyugodtan mondhatjátok a rokonságnak, hogy sem anyagilag, sem egyéb téren nem engedhetitek meg magatoknak, hogy ennyit utazgassatok. Normális emberek megértik ezt, ha meg nem, akkor az az ő bajuk.
2023. jan. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
98%
A férjem tesójáéknál volt ilyesmi helyzet, csak ott 13 év volt a 2 esküvő között. Ők elmentek és 60 ezer forintot vittek. Az elsőre 300 ezret.
2023. jan. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
94%
Tőlem ragaszkodnak a család bármihez, ha én nem akarok vagy nem tudok menni, akkor így jártak.
2023. jan. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
94%

"Sajnos az egész család ragaszkodik hozzá, hogy megjelenjünk mind a két alkalmon,"


A család legfeljebb kérhet ilyet tőletek, ti meg eldöntitek, hogy mentek mindkettőre, vagy nem.


A ti döntésetek, hogy - akár ebben, akár másban - hol húzzátok meg a határaitokat.


Én például külföldről, nagyobb távolságról csak az esküvőre mennék el, két évvel az előző esküvő előtt biztosan nem mennék el egy "eljegyzési bulira".


A férjed amúgy mit szeretne? Mert erről semmit nem írtál.


Az ő testvére. Ha én lennék hasonló helyzetben, akkor elfogadnám, hogy ő mit szeretne, és alkalmazkodnék hozzá.

2023. jan. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
98%

Több tényező miatt sem adnék akkora ajándékot y mint korábban.

- külföldi életről könnyű azt hinni, hogy kolbászból van a kerítés, de nektek számottevő kiadás a haza utazás.

- nem első alkalommal házasodik, ráadásul ilyen hamar, így a lakás felszerelése ( a pár indulásának elindítása) már nem indokolt.

- újra eljátszani a több körös unneplést, mintha sose lett volna, képmutatásnak tartom, amihez nem kötelező asszisztálni.


Én max a kaja értékét adnám és egy szép vázát, valami apróságot. Felnőtt emberek vágnak bele, nem kell nektek kifizetni az ismételt bulit, újra kezdést, mert a válással vállalta ezt is.

2023. jan. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
95%
Én csak az esküvőre mennék el egy jelképes ajándékkal. Ezt is csak a közeli rokonság miatt.
2023. jan. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
60%

Ezt csak te gondolod így, vagy a férjed is. Neki a testvére. Fura lenne, ha nem lenne (lennétek) ott.

Ahogy írsz róla, abból látszik, hogy alapban utálod ezt a nőt, akármit is tesz.

2023. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!