Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent gyulolni, gyulolkod...

Mit jelent gyulolni, gyulolkodni, hogyan nyilvanul ez meg?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Hűűű... én is épp ma akartam feltenni ezt a kérdést. Ezen gondolkodom pár napja, mert gyűlölni nekem egy elég érthetetlen érzés. Igazából ismeretlen is... van bennem valami sejtelem, hogy milyen lehet, de nem szeretném kipróbálni, mert valami emberölő hatása lehet saját magunkra...
2010. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerintem aki gyulol az a masikat tonkre akarja tenni mert ugy gondolja h. ezzel jobb lesz mindenkinek.

Azt is hallottam h.aki mast gyulol az tulajdonkeppen a tudat alatt sajat maga irant erez gyuloletet de mivel ez elfogathatatlan szamara igy ravetiti masokra es azokat gyuloli.

2010. okt. 3. 09:43
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem

-gyűlölni: pl. amikor szeretsz valakit (pl.: pasit) és sokszor pofára ejt, akkor ez az érzés fog el....

-gyűlölködni: mikor például a családban elmesélés alapján ítélsz meg valakit, akiről rosszakat terjesztenek, és te már eleve úgy állsz hozzá, hogy bármit csinál nem lesz jó....

2010. okt. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Számomra a gyűlölet egy olyan egyénre vetítődik ki, aki az adott személy ellen olyat tett, amit nem tud, vagy nem is akar megbocsájtani.
2010. okt. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ja igen, lemaradt:

- gyűlölni, azt te érzed és általában nem kötözködsz a másikkal, hanem csak belül érzed, hogy most meg tudnád fojtani akár egy kanál vízben is

- gyűlölködni, amikor már szóvá is teszed amit fent leírtam, semmi sem jó mindent kritizálsz, szóvá teszel, mikor a többiek előtt is fintorogsz, és rossz indulatúan kibeszéled a másikat a háta mögött. Általában a nem gerinces és sunyi emberek gyűlölködnek....

2010. okt. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

"aki gyulol az a masikat tonkre akarja tenni mert ugy gondolja h. ezzel jobb lesz mindenkinek. "


Szerintem ez nem így van. Mármint valószínűleg tönkre akarja tenni, ez tény, de nem azért, mert ez másoknak jó, csupán önmagának. Kiélheti a gyilkos ösztöneit, vagy nem is tudom, mi... mert bárkit lehet gyűlölni, néha ég ok nélkül is. Egyszerűen egy gyűlölködő ember már olyan keserű és kiüresedett, hogy a folytonos rosszindulat is feltölti valamivel.

2010. okt. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugy gondolom, hogy ez olyan embereknel fordul elo, amikor nem erzi a szeretetet, nem kapott vagy nem kap szeretetet.

Aztan igy nem lesz onbizalma es onbecsulese sem es mindig a masik szemelyt figyeli, de ugy,hogy irigy lesz, mert ugy latja, hogy az a masik az kulonb mint O, itt aztan O lelkileg meg "szegenyebb" lesz, de meg mindig foglalkozik onmagaval, csak az irigyseg el benne, ami aztan mar elfajulhat a gyulolet erzeseig, amikor mar szinte maga tehetetlenul all es egyedul, aztan elkezdodik a gyulolet!


Tehat a masikkal valo tehetetlenseg erzese valthatja ki, mint pl. nagyon sok gyilkossag is tortenik-e miatt, hogy a testver megolte a testveret, mivel amaz fizikailag bantalmazta, megalazta es nem volt vedekezesi lehetosege, itt is az, hogy nem volt mar onbizalma es tehetetlen volt,

ami aztan gyulolette fajult, es gyilkossaggal vegzodott.


Enis nagyon sokat gondolkozom neha ezen, de En igy gondolom, hogy ez lehet az ok.

2010. okt. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálam nagyon halvány a határ a szeretet és a gyűlölet között. Gyűlölni csak azt tudom, akit egyszer igazán szerettem.

Mikor úgy éreztem, hogy gyűlölök valakit sÍrtam, "toporzékoltam" mint egy négy éves kisgyerek, állandóan a szemébe akartam mondani, hogy mennyire gyűlölöm. Ha megöltem volna, úgy tettem volna, hogy megölelem.

Nálam az utálat az, amit mások gyűlöletnek neveznek.

(Talán nekem túl összetett az érzelemvilágom...)

2010. okt. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, amit te leirtal az harag de nem gyulolet.A kulonbseg az h. az elmulik elobb v. utobb de a gyulolet soha.Egyebkent egy gyulolkodo szemely SOHA nem ismeri be h. gyulolkodik es meg van rola gyozodve h. igaza van!
2010. okt. 3. 11:15
 10/12 anonim ***** válasza:

"aki mast gyulol az tulajdonkeppen a tudat alatt sajat maga irant erez gyuloletet de mivel ez elfogathatatlan szamara igy ravetiti masokra es azokat gyuloli"

Ilyen is van, de ez csak egy lehetséges ok a sok közül.


Ne keverjük az irigységet a gyűlölettel. Az már igaz, hogy az egyikből következhet a másik is, de nem törvényszerűen.


Furcsa, de azért jó látni, hogy vannak olyanok, akik nem ismerik ezeket a szörnyű érzéseket. Ha lehet, ne is tapasztaljátok meg.


Legegyszerűbb példa a gyűlöletre: Ha valaki olyan módon ártott nektek, ami visszavonhatatlan, hosszan tartó fájdalmat okoz, valamit, vagy valakit, akit szerettetek elvett tőletek, vagy miatta az életetek nagyon rossz fordulatot vett, vagy csak nagyot csalódtatok benne, azzal a személlyel szemben lehet, hogy többet fogtok érezni a haragnál és ez a gyűlölet. A gyűlölet nem váltható meg egykönnyen, mint a harag a megbocsájtással.

2010. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!