Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleimnek van igaza, és...

A szüleimnek van igaza, és tényleg el kellene mennem bulizni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szilveszterkor nem megyek sehová bulizni, mivel nem akarok, és mert egy hónappal ezelőtt azt hittem, hogy lesz egy buli, amire megyünk a barátnőmmel, de végül az mégsem kerül megrendezésre.

A szüleim nem rég megtudták, hogy három lány, akikkel jóban vagyok mennek egy buliba, ami itt, ami településünkön lesz - elvileg. Ezért most nagyon szeretnék, hogyha elmennék oda, hogy ne velük (a családdal) legyek Szilveszterkor, mivel én biztos jobban élvezném, hogyha korom béliekkel lennék. Nos, ezzel csak az a baj, hogy nekem most éppen semmi kedvem nincsen bulizni, nem olyan volt nekem ez az év, hogy egy bulival akarnám lezárni, meg amúgy sem vagyok valami party arc. Most csak egy nyugis estét szeretnék, megvárom az éjfélt, aztán annyi.

A szüleim viszont nem tudják elfogadni, hogy én nem fogom meg ezt a vissza nem térő alkalmat arra, hogy társaságban legyek. Én úgy gondolom, hogy ha valaki bulit szervez, arra meghívja azokat az embereket, akiket meg akar hívni. Engem ebbe a buliba senki nem hívott meg. Ezen nem fogok megsértődni, mert felesleges. Apukám szerint rá kéne írnom a lányokra, hogy mehetek-e. Ezt én nem akarom megtenni, szerintem borzalmasan ciki egy előre lerendezett programra - amire téged meg se hívtak - bekéretszkedni. Tudom, hogy a szüleim csak jót akarnak nekem, de miért nem tudják elfogadni, hogy én nem úgy gondolkodok mint ők?

Nekik van igazuk, vagy nekem? Kérlek ne legyetek durvák a válaszokban, köszönöm, ha válaszoltok :).

17/L.



2022. dec. 30. 13:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#9, nem csak úgy lehet jól érzeni magad, ahogy te gondolod. Nem mindenki ugyanolyan, mint te.

#10, ezeket a gondolatokat legközelebb hagyd meg magadnak. Családi szilveszterezés lesz, úgyhogy anyámék nem lesznek otthon ketten egyedül. Plusz rajtam kívül is vannak gyerekeik.

2022. dec. 30. 15:01
 12/17 anonim ***** válasza:
64%
Pont ezt írtam, hogy ez én vagyok, de te attól még jól erezheted magad... Látom megy a szövegértés, kislány:)
2022. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
93%

Én is cikinek érezném meghívatni magam valahová, ahová nem hívtak meg.

Amúgy kicsit az én szüleim is ilyenek voltak, amikor én voltam tini. Menjek többet ide meg oda, ők csak azt akarják, hogy nekem jó legyen stb. Nem vontamm kétségbe a jóindulatukat, de ha egyszer nekem nem az a jó, amit ők annak gondolnak, akkor nem azt fogom csinálni és ennyi.

Ha neked kellemesebb otthon pihenni, akkor azt tedd.

2022. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
92%

Én neked adok igazat. Ha nem hívnak azért ne neked kelljen könyörögni hogy meghívjanak vagy meghivasd magad, azért az elég megalázó én szerinem. Lehet a szüleid azt akarják hogy ameddig fiatal vagy főleg tini addig bulizd ki magad és azt gondolják hogy neked rosszul esik hogy nem mész sehova. Egyszerűen magyarázd el nekik hogy nem mész, semmi kedved ehhez és pont, meg azt hogy nem fogsz azért könyörögni hogy hívjanak. Meg gondolj csak bele, hogy ha el akartak volna hívni már hívtak volna, így hogy nem hívtak eddig szerintem már nem is fognak és lehet nem is akartak. Ha meg elkezdesz nekik utalni arra hogy hívjanak el, vagy egyenesen megmondod hogy szeretnél velük tartani lehet épp az ellenkezője fog elsülni hogy csak azért sem fognak meghívni vagy hivatni, de lehet azt is mondhatják hogy inkább ne menj, szóval ez rosszul is elsülhet.


A szüleidnek még mondhatod azt is hogy ha annyira meg akartak volna hívni már hívtak volna.

2022. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező! Van abban valami amit mondasz. Én is ilyen hülyén gondolkoztam. Most magányos vagyok.

Menj el a buliba, akkor is, ha nem hívtak meg. Hogy akarsz több ismerőst szerezni, ha mindig otthon vagy?

2022. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
32%
Lehet csak kettesben tervezték az estét, ezért akarnak mindenáron valahova "elüldözni" :D
2022. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#15, megértelek, de én nem vagyok mindig otthon.

#16, le volt már szervezve családi program, ha én elmegyek bulizni, akkor se lettek volna ketten otthon egyedül. Sajnos vagy nem sajnos.

#12, igen tényleg ezt írtad, csak előtte közölted, hogy te biztos, hogy nem így csinálnád, aminek semmi köze nem volt a kérdésemhez. Neked is jól megy a szövegértés.

2022. dec. 30. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!