Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sikerülhet még? Nagyon magányo...

Sikerülhet még? Nagyon magányos vagyok.

Figyelt kérdés

Egy kérdésemmel kapcsolatban már olyan remek válaszokat kaptam, hogy újra megpróbálom, hátha tudtok segíteni.

Röviden összefoglalva a problémámat: nevelőanyám és apám "áldásos tevékenységének", állandó lealázásának köszönhetően (hogy ne részletezzem a dolgot), annyira gátlásos és önbizalomhiányos vagyok, hogy még soha nem tudtam párkapcsolatot kialakítani. A "vicc" az egészben, hogy nem 15 éves vagyok, hanem elmúltam 30.

Látom, érzem, hogy tetszem a férfiaknak, belenézek a tükörbe, látom, hogy jól nézek ki, de sokkal erősebb bennem az a "hang", hogy undorító vagyok, és nem kellek senkinek.

Ha olyan ffival beszélgetek, aki jóval fiatalabb, vagy nem tetszik, mint ffi, tök lazán elbeszélgetek, ismerkedek.

Ha tetszik valaki, mindjárt elhatalmasodik rajtam valamilyen blokkoló erő, és teljesen "megfagyok". Ez fokozódik, ha az illetőnek is tetszem. Egyszerűen megközelíthetetlen vagyok. Hiába mosolyog rám, hiába kerülget az illető, képtelen vagyok megszólalni a közelében, visszamosolyogni, a leghalványabb jelét adni, hogy ő is bejön, persze így egy idő után "lepattan" rólam.

Kérdésem: Van olyan, hogy "kis lépésekkel" lebonthatnám ezt a falat, amit közém, és a nekem tetsző ffi közé emelek? Mik lehetnek ezek a kis lépések?

Sajnos az, hogy mosolyogjak vissza, számomra már egy hétmérföldes lépés:(

Nagyon szeretnék már valakit...


2010. okt. 1. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
hűha..else tudom képzelni..elég rossz lehet neked.de ha tetszel a férfiaknak akkor rákell jönnöd hogy jó csaj vagy..pontosabban jó nő..viszont kitudja meddig.lehet hogy mire megteszed a lépéseket már elhalad melletted a kor vagy nemtom hogy mondják..gondold azt olyankor h csak szórakozol és ha nemakarod úgy sem történik semmi komoly.fogd fel egy játéknak..és akkor majd visszatudsz mosolyogni..hitesd el magaddal hogy szép vagy..mivel AZ VAGY!! a szüleidet meg hagyd a francba, legalább büszkeségböl..hogy lássák nem sikerült téged teljesen önbizalomhiányossá tenniük. remélem tudtam segíteni.:)
2010. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

hm én is ilyen vagyok sajnos csak 18éves ..de velem is ez a helyzet.

Én gondolkodtam azon mi lenne, ha úgy tekintenél rájuk , mint egy közeli ismerősödre vagy egy legjobb barátodra? Lehet,hogy akkor nem lennél ilyen gátlásos velük. Én próbáltam így sokkal könnyebben ment a beszélgetés fiúkkal.

2010. okt. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

hú, játéknak tekinteni az egészet... ez tök jó gondolat. Csak nem tudom, hogy "élesben" tudom-e majd. Az a legcinkebb az egészben, hogy nem is kell, hogy nekem tetszen a ffi, elég, ha én tetszem, már "fagyok". Érdekelne a pszichológia oldaláról, hogy miért lehet ez.

"Szüleimmel" már rég nem tartom a kapcsolatot.

2010. okt. 1. 22:06
 4/17 A kérdező kommentje:
te 18 éves, nődd ki ezt nagyon gyorsan:))) Nehogy még 30 után is ide kelljen írnod! Te ilyen idős korodban már legyél a nagy Ő karjaiban:)
2010. okt. 1. 22:09
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
hát pszichológus nem vagyok,de biztos a múltadhoz van köze és a szüleidhez.nem tudtad feldolgozni..egyébként fokozatosan kell haladni..gondolj arra hogy egyelőre nem szeretnél komoly kapcsolatot(még ha nem is így van)gondold hogy csak barátkozol..ha rájösz hogy tetszel neki,vedd bóknak..ez erősítheti is az önbizalmadat..mert rájössz majd hogy szép vagy és ezért tetszel az illetőnek..:)sok sikert.am első vagyok
2010. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Kriszti83 ***** válasza:
100%
Nincs veszve semmi, csak kérd szakértő segítségét, sok sikert neked!!
2010. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos értem mit mondassz, báré n még fiatal vagyok (20)

De ha valaki tetszik azzal sokkal elutasítóbb vagyok mint bárkivel. Talán azért mert félek tőle hogy észreveszi, vagy nemtudom...

első lépésként szerintem magaddal tisztázd a dolgot, mert itt önértékelési hiba van... sajnos megváltást nem tudok még, de ígérem szólok ha kitaláltam valamit :))

2010. okt. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves ancy_e, képzeld el a köv. szitut: a fickóval, aki tetszik vélatlanül összeakadt a tekintetünk, aztán pár másodpercig rajtafelejtettem a szemem. Ezen úgy meglepődött, hogy megállt, egészen felémfordult (haverja a hirtelen mozdulattól majd hasra esett benne), ő meg megkérdezte tőle: ugye milyen szép lány? (ebben gondolom volt szándékosság is, hogy meghalljam) Én meg úgy megijedtem, hogy rögtön elkaptam a fejem.

Egyszerűen nem értem ezeket a gátló erőket bennem.

Milyen jó lett volna akkor lazán rámosolyogni.

2010. okt. 1. 22:20
 9/17 anonim ***** válasza:
hát ezt elég rossz lehet mindig átélni..gondolom utána mikor egyedül maradsz, azt gondolod miért nem flörtöltél vele..hát nem is tudom..azért probáld meg felfogni mint egy egyszerű ismerkedést aminek nincs tétje..talán attól félsz ha jobban megismer nem fogsz neki tetszeni..de ha ugy gondolsz rá hogy nincs vesztenivalód akkor könnyebb lesz.:)
2010. okt. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

2.válaszoló vagyok.

Hát igen, kiszeretném nőni természetesen, csak nem tudom hogy. :) mert eddig nem sikerült.

Én is sok mindenben gátlásos vagyok. Önbizalomhiányos is.

A nagy Ő azt hiszem még várat magára kicsikét":D.

Velemi s előfordult pár ilyen cikis helyzet, mint amit leírtál fentebb..Úgyhogy megtudlak érteni teljesen.

Talán pszichológushoz lehet elkéne menni neked is. Ő csak tudna segíteni a problémán. :)

2010. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!