Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy családtag a legjobbat...

Ha egy családtag a legjobbat akarja nekünk, akkor miért szólogat be, amikor a legjobban megy nekünk?

Figyelt kérdés

Nagybátyám és családja elég gáz körülmények között él. Ők is fejlődnek közben, van már nekik net bevezetve, van két lapTV nagy nehézségek árán. Mi már elköltöztünk onnan. Már én is meg az öcsém is saját életet élünk, fent tudjuk tartani magunkat, az öcsém mérnök, nekem nem olyan jó a munkahelyem, de nem panaszkodhatok a pénzt illetően.


Viszont mindenből azt hozzák ki, hogy mi elkényeztetettek vagyunk. De mindenből. Nem hordjuk fent az orrunkat, nem vagyunk sem mi, se a szüleim lenézőek. Az élettársam most indított egy vállalkozást, és azóta bármi van, megjegyzik, hogy "Na a nagy vállalkozó".


Pl.: mondta anyám, hogy menjünk le a Balatonra, legyünk ott egy hetet. Én meg mondtam, hogy már 20 éve ugyanoda megyünk, nincs benne semmi érdekes, max pár napra lenne jó, főleg azért, mert már többször bejártunk mindent és unalmas. Erre csak az maradt meg, hogy unalmas a Balaton, "Látod anyu, unalmas nekik a Balaton", mert ők csak 5x voltak, nekik nem unalmas, és sose lehet unalmas, mert az a magyar tenger, arra büszkének kell lenni.


Vagy például ez régebben volt, hogy elmentem nyári munkára, letettem motorra a jogsit, következő télen meg nyáron dolgoztam, és vettem magamnak egy motort (szüleim kipótolták valamennyivel). És akkor is az ment, hogy ő nem engedné meg a velem egykorú lányának a motorozást, még ha lenne rá pénz, akkor sem, mert út a biztos halálba. Most is felhozták a témát, hogy nekem biztos megéri kockáztatni az életemet, amikor az unokatesóm nyugodtan utazik busszal meg bicajjal, mert neki még kocsi se kell.


2022. dec. 26. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ilyenekkel nem kell a kapcsolatot tartani, amugy eléggé irigység jön belölük.
2022. dec. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Nincs semmi gond senkivel. Csupán az önismeret hiánya, hogy hogyan kezeljük magunkat és ezáltal másokat is.
2022. dec. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
"Ha egy családtag a legjobbat akarja nekünk" - ezt a nagybátyád mondta, vagy valami okból te magad gondolod így róla?
2022. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Baromira nem a "legjobbat akarja" neked, ezt el ne hidd már. Egy nagynéném volt ilyen, rábaxtam a telefont 15 éve, azóta semmi kapcsolat. Csak azt sajnálom, hogy nem előbb.
2022. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, minke húzod fel magadat olyan "bezzeg" emberek beszólásán, akik "jobban tudják", de kétszer ennyi idő alatt negyedennyire se vitték, mint ti? Rádfogja, hogy neked unalmas a Balaton, neki meg nem? Hát akkor menjen isten hírével, ki tartja vissza, hogy ott legyen egy hétig? Egészségére, érezze jól magát! Jó neki a busz, kocsi se kell? Hát akkor jól van örüljön és élvezze! Vágj vissza ilyenekkel, de ne húzd fel magadat. A te életed, te alakítod, úgy éled, ahogy neked jó, ő meg az övét úgy, ahogy neki, milyen szerencse!
2022. dec. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!