Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik voltak koleszosok, vagy...

Akik voltak koleszosok, vagy még mindig azok, ti hogyan éltétek meg, hogy nem láthatjátok mindennap a családtagjaidat, mitől féltél a legjobban?

Figyelt kérdés
Voltak ott ismerőseid, vagy vadidegenek közé mentél, jó szobatársakat kaptál, mennyi időnként mentél haza, szép emlékeid vannak a koleszról? Lehet ott tanulni, hogy melletted beszélnek, be tudtad osztani a pénzed? Minden élmény érdekel.
2012. márc. 17. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
nem féltem semmitől, már otthon is beosztottam a pénzem, megtanulsz tanulni minden helyzetben (de ez minden egyetemistára igaz,arra is aki otthon lakik.
2012. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Sztem a koli szar, mert pici, nicns privát szférád, és, ha kikapsz egy olyan szobatársat, aki gyökér, akkor szopóág van.

Én inkább albérletet választanám a helyedben.

2012. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kolit szeretem, mivel egyetemi kollégiumról van szó, nincsenek súlyos szabályok, nem szabja meg senki mikor megyek haza, oda és akkor megyek bulizni, amikor akarok,akkor fekszem le, amikor akarok,éjjel is filmezhetünk a lányokkal, szóval én imádom.

Hétvégén látom a családomat :)

2012. márc. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Aki nem élt kollégiumban sok mindenről lemaradt, amit már nem fog tudni pótolni.

Nekem Életem legszebb 3 éve volt, pedig már a Párommal élünk együtt, de néha még álmodozom róla, hogy ott vagyok és milyen szép volt.

Az elején hetente aztán 2 hetente, majd havonta-2havonta mentem haza. Anyummal éltünk, aki időközben elköltözött, így nem sok értelme volt hazajárnom. Nem igazán izgatott, hogy nem látom őket, néha felhívtak, néha meglátogattak.

A volt párommal mentünk oda, de nem egy szobába. Egy netes fórumon, ami a suliról szólt találtam meg a szobatársamat(2fős szobák voltak). A pénzzel néha megcsúsztam, pedig havi 50-ből gazdálkodtam. Ebből volt telefonra, kolidíjra, fénymásolásra, kajára-piára, cigire. Meg néha ruha, táska, cipő.

Jól éltem, nagyon nagy részét a szociális élet tette ki...mondjuk 65 százalék koli, 35% suli. Nem szakadtam meg, és jelesre diplomáztam.

Soha nem térnek vissza ezek a dolgok, örülök, hogy átéltem, és nagyon depis lettem, mikor mindennek vége lett és hazaköltöztem. Szerencsére a depresszióból kifelé indultam 5 hónap után, mikor megismertem a páromat.

Szóval, én nem hagynám ki, ha újra születnék sem.

23N

2012. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én szeretem. Igaz 3an vagyunk 10 m2-en, de jól kijövök ált. mindenkivel.

Elsőben nem kaptam jó szobatársakat, rühelltem mint állat. De lett sok barátom a koliból, így mindig volt kihez mennem.

Kolisnak lenni olyan, mintha egy nagy családban élnél. Mindig van kihez fordulni.

2012. márc. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Jövőre el kell majd döntenem, melyik egyetemre szeretnék menni, és, hogy koleszos, vagy hazajárós legyek-e. De mivel messze vannak az egyetemek, így valószínű koli lesz.

2012. márc. 17. 14:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Pontosan, olyan mintha egy nagy család lenne.
2012. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
4. éve vagyok kolis, idén érettségizek. 4en vagyunk egy szobában, ebből 3an legeslegjobb barátnők lettünk:) imádjuk egymást és midnent megbeszélünk. az első 3 évben rajongtam a koliért, a társaságért, imádtam benne mindent, de így 12.re már inkább idegesít. 18 évesen (nem akarom a nagylányt játszani, de na) már elég kiakasztó, hogy fél10-re legyél bent (hétvégén 10ig ki lehet kéretszkedni-.-), ha meg merem csókolni a barátomat, egyszerre 5 tanár ugrik nekem, de persze az olyan helyekről kitiltanak minket, ahol esetleg nem látnának, mert ugye nekem sem életcélom egy 300fős kolinak mutogatni a nyelvem.. értelmetlen szabályok, hogy 4-6ig bent kell lenni a koliban, de könyörgöm, ha nekem 4-6ig más programom van, akkor nem leszek bent. na meg a rádió, meg a hangosbemondó.. tanulni nem a legkönnyebb, főleg így érettségi előtt. mostanában eléggé önállósítjuk magunkat, de így az utolsó 2 hónapra kirugni már csak nem fognak:) szóval jó a koli, csak egy idő után hogyismondjam.. mondvacsinálttá, értelmetlenné válnak a szabályok.
2012. márc. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!