Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családok hogyan töltik...

Más családok hogyan töltik ezt a két napot?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy más családok mit csinálnak december 25 és 26-án, mert nálunk 24-én minden karácsonyos dolog le van tudva, és ez a két nap már olyan, mint egy átlagos hétvége.

Szinte nálunk csak 1 napig tart a Karácsony :(


2022. dec. 25. 19:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap szűk családdal szentestézés, karácsonyozás itthon, ma a családom itthon levő felével karácsonyozás délután tesómnál, este Apunál, holnap ugyanez Budapest mellett, innen mintegy 250 km-re,a másik tesómnál. Aztán vége, pár nap pihi, 30-31-1 a páromé.
2022. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

24-én szűk kör, fadíszítés, ajándékozás, nyugi. 25-én a tágabb család (nagyszülők, dédik) egyik felének a meglátogatása, 26-án a másik felének a meglátogatása.

Furcsa az idén, nem kívánom az egészet. Biztos azért, mert idén már 2 gyerekünk van, mindkettő túl kicsi ahhoz, hogy itthon ki lehessen velük kapcsolódni, ezért a szenteste sem olyan kellemesen lazulós, mint szeretném. A másik két szaladgálós, "kötelező körös" napot meg sosem szerettem igazán. Mindenkit bele kell zsúfolni, és mindenhol kötelező zabálni. "Munka" az egész. Nein, danke.

Én szeretem azt a - szerinted unalmas - részt, mikor nem történik semmi, csak ott döglünk a szép fa körül, és kikapcsolódunk. Nekem az a karácsonyi hangulat.

2022. dec. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%
Nálunk sincs semmi extra. 24.-én ajándék, 25.-26. pedig pihenés. Rokonok sem jönnek, mi sem megyünk.
2022. dec. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen átlagosan, nem nagyon foglalkozunk az ünnepekkel.
2022. dec. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

Már előre megbeszéltük a nagyobb (de még kicsi) gyerekemmel, hogy egész ünnepek alatt játszunk és eszünk. Így is van, számon is kéri. :)

Minden nap főzök valami finom kaját, sütök sütit, vagy sütünk a gyerekekkel és játszunk.

Rokonokkal találkozás csak később lesz, két ünnep között. Emiatt nekünk most tényleg boldog és nyugodt a karácsony.

2022. dec. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap letudva a rokonság, ma pihenés. Sütisütés ha kedvünk van,eszünk iszunk, játszunk a gyerekkel egész nap, nêha belenézünk egy tvműsorba. Holnap ugyanez lenne, csak én influenzás lettem, szerintem egész nap feküdni fogok. A többiek lehet elmennek korcsolyázni.
2022. dec. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nálunk egy nao sem, de nem érdekel.


Teljesen átlagos napok, max többet filmezünk, de ez tökéletes.


Utáltam a rokonokhoz való értelmetlen mászkálást meg a jópofizást, akik amúgy az év többi napján bármikor elárulnák, hátba döfnék a másikat.


Elköltöztünk, ketten vagyunk.


De az álom karácsonyom az lenne, ha teljesen egyedül tölthetném. Lenne egy cicám és ennyi. Akkor kelnék, amikor jól esik, azt főznék, amit ÉN kívánok, nem ami "karácsonyiasab", nem kéne sütnöm, hanem tényleg chillelni egész nap.

2022. dec. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%
17, ezt barmelyik hétvégén megteheted.
2022. dec. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Egész más volt gyerekként, fiatal felnőttként, kisgyerekes párként, meg más most is.


Gyerekkoromban 24-én szűk család, anya, apa, tesóm együtt otthon, ünnepi vacsi, ajándékozás, közös játék, igazi varázslat. 25-26 egyik nagyszülő, másik nagyszülő, plusz szülők testvérei, unokatestvérek. Ugyanígy nagy családi ünnepi ebéd/vacsora, ajándékozás, játék.


Fiatal felnőttként is hasonlóan volt, csak közben a szule elváltak, apai nagyszüleim már akkor nem éltek, úgyhogy 24 anyukámnál, 25 anyu szüleinél, 26 apukámnál, plusz unokatesók, nagynenik, nagybacsik mindkét oldalon, ugyanaz a program.


Amikor már férjnél voltam és lettek gyerekeink, akkor volt, hogy 24 otthon, aztán három napig jártuk a rokonokat, volt, hogy nálunk volt mindenki egyszerre, és utána két napig semmittevés.


Néhány éve elváltunk, azóta megint más, attól függ, hol vannak a gyerekek. Eleinte ment a szokásos egyik nap velem, másik nap az apjukkal felállás, de pl idén végig velem voltak, mert elutaztunk a párom szüleihez, és csak január elején megyünk haza (nem a párom szüleitől, onnan már előttünk, hanem haza Magyarországra). Tavaly viszont mindhárom nap az apjukkal voltak, tavaly előtt meg szintén velem.

2022. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18-as, van párom, és a karácsony semmivel nem másabb, mint akármelyik hétvége :D Ja, de, az értelmetlne sütés főzés, idegbaj miatt sokkal szrabb.


Nem véletlenül ünnepelünk csak kettesben, távol a családi cirkusztól.

2022. dec. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!