Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem van kevesebb...

Csak nekem van kevesebb türelmem a családomhoz mint idegenekhez?

Figyelt kérdés
Két ünnepközt meglátogatom őket hogy ne legyen hiszti, anyám és a nagyszüleim iszonyat fárasztóak tudnak lenni, a nővérembe meg remélem bele sem futok mert a lénye is taszít. Szerencsére nem leszek ott sokat, amikor velük éltem is hallgatnom kellett az ostoba kritikájukat, nem voltak elegek a saját gondjaim. 22/f
2022. dec. 18. 08:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá két családtagom is diagnosztizált személyiségzavaros, anyám hisztronikus (jól írom?), nővérem meg borderline, anyám a könnyebbik eset.
2022. dec. 18. 08:10
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem megyek haza, és nem érdekel, hogy ki "hisztizik" - mindenki, egyébként.


De nem viselem el őket hosszú távon, mert idegesítőek, unásig ismételgetik, hogy a szomszéd mit csinált, vagy képzeljem ez-az a vadidegen milyen gáz ruhát vett, stb.stb.stb.


Nem érdekel, én nem szpatom magam ilyen emberek miatt.

2022. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgy igazából szeretem őket a nőverem kivételével, meg fordulhatok is hozzájuk ha van valami, bár a mentalitásukat nem szeretem különösebben és magamnak való vagyok.
2022. dec. 18. 08:15
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazából nem azért nem foglalkozom velük mert nem szeretem őket, hanem szimplán magamnak való vagyok és azért nem szólok általában más emberekhez.
2022. dec. 18. 08:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem őket - távolról és kevés ideig -, nem arról van szó, egyszerűen csak fárasztóak, főleg, a felszínes, semmit mondó csevegéseik.


Azt nem szeretem. Senkitől, és senkivel! sem beszélgetek olyan témákról, aminek

- nincs értelme

- felesleges panaszáradat megoldás nélkül

- hogy a szomszéd gyereke már bilibe pisil

- vagy hogy a nagynénémnek honnan volt pénze aranyórára

stb.


Ilyenek, és akárhányszor hazalátogatok, ezekkel b...szuk az időt (értelmes téma nincs, én érdeklődök felőlük, ez nem kap viszonzást, szóval...).


Ennyi idő alatt megírok egy fejezetet a regényemhez.

2022. dec. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igazából melyik kérdésre szeretnél választ kapni? Mert több mindent is érintettél a kommentjeid, a nyitó kérdésed alapján. A fő kérdésre a válaszom az, hogy nagyon sok ember ugyanúgy unja vagy utálja a családtagjait és a családján kívüli embereket, mint te. Fárasztják. De tudomásul veszi, hogy az emberek fárasztóak, a családtagjainkkal esetleg akkor se jövünk ki könnyen, ha a vér összeköt. De ha kapcsolatokat akarunk, akkor kapcsolatban maradunk az emberekkel, idegenekkel is, családtagokkal is. Kinek mi az értékesebb, hogy akár felszínes kapcsolatai is legyenek, vagy önazonos akar maradni és nem alkuszik meg, nem akar kapcsolatokat fenntartani csak azért, hogy elmondhassa, vannak körülötte emberek. Te szerencsés vagy, hogy jól érzed magad egyedül. Ha jól értem, a legjobban egyedül érzed magad, nem kellenek ehhez más emberek. Sok ember nem így éli ezt meg.
2022. dec. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ötös, akkor mondanál olyan témákat, amikről te szívesen beszélgetsz? A legtöbb elhangzott emberi szó szerintem azért kb azok körül a témák körül forog, amiket te felsoroltál és kerülnél. Ezek szerint te betartod azt a szép mondatot, hogy "mielőtt megszólalsz, gondold végig, hogy amit mondani fogsz, van-e olyan értékes, mint a csend", és én ennek örülök.
2022. dec. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Anyámnak meg sem említem hogy nem szeretem a testvérem mert kiakad attól. Ő sem keres engem, én sem őt, ennyi. Vele például nem is tudnék miről beszélni, ő az a nagy társsasággal mozgós diszkózós valaki akinek mindig volt valami pasija, én az ellentéte vagyok, bezzeg ő szólt le mindig engem ezért és nem fordítva. Amúgy szívesen beszélek intelligens emberekkel kb bármiről, csak sokaknak a picsa meg az alkoholizmus tölti ki a gondolatait.
2022. dec. 18. 09:52
 9/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk a kevésbé intelligens embereket sem nézem le ha rendesek, jobb szeretem amúgy a kevésbé intelligens de nem szemét alakokat.
2022. dec. 18. 10:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem csak enked.
2022. dec. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!