Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van a szülői kötelesség...

Miért van a szülői kötelesség sokszor szívességként beállítva?

Figyelt kérdés

A világon senki nem kérte, hogy megszülethessen. A gyerek jobbik esetben egy döntés, rosszabbik esetben egy következmény, és ha nem mond le róla a szülő, akkor köteles a gyereket ellátni, ruháztatni, etetni, fürdetni, és hiába nincs benne a törvénybe, szeretni, tisztelni.


Viszont ez sokszor úgy van beállítva, mintha a szülő a gyerekének szívességet tenne azzal, hogy nem rakta kisbabaként a kukába, nem mondott le róla vagy nem hagyta a Margit-híd alatt.


2022. dec. 23. 08:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

3-as, akkor nem kell gyereket vállalni.


Én nem vállalok, mert ismerem magam, hogy nem bírnám az éjszakázást, a szoptatáat, a gyerek körülugráását, a magam 100%-ig háttérbe szorítását, stb.


Nem kötelező szülni csak azért, hogy elmondhasd, van gyereked... ;)


Nálunk pl pontosan ez a mentalitás ment. Örülj, amiért felneveltelek, etc. Ki kérte? Mert én bizosan nem kértem az életetet.

2022. dec. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%
Én azt tapasztaltam a környezetemben, hogy az emberek többsége nem azért vállal gyereket, mert szeretne, hanem mert így szokás. Felnősz, megházasodsz, gyerekeid lesznek, aztán unokáid, ez a "normális", és ha valaki ki meri mondani, hogy ő nem erre vágyik és nem kell neki gyerek, vagy ne adj isten akár kapcsolat se, az rögtön meg van bélyegezve betegnek, hülyének, antiszociálisnak stb. vagy egyszerűen csak napi szinten kapja a "majd meggondolod magad, ha érettebb leszel" jellegű megjegyzéseket. A mai magyar társadalomban pedig már lassan hazaárulónak is számít, akinek nincs gyereke. A kormányunk minden lehetséges eszközzel azt sulykolja belénk, hogy ha nem szülsz legalább 3 de inkább több gyereket, akkor nem vagy igazi nő és értéktelen vagy. Egy ilyen társadalomban teljesen érthető az, hogy a legtöbb ember, aki gyereket vállal, úgy érzi, hogy ezért valamiféle kompenzációt vagy hálát érdemel, és nyilván ki mástól kaphatná ezt meg, mint magától a gyerektől.
2022. dec. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem, azzal semmi gond nincs, hogyha valaki ki meri mondani, hogy nehéz a gyerekvállalás, a szülés, a gyereknevelés, meg úgy az egész, és nemcsak a terhek, hanem a felelősségérzetnek is nagynak kell lenni, mert egy emberi lény születése óta rád van utalva, és baromi nehéz, idegörlő, embert próbáló, még akkor is, ha teljes szívével akarja az ember, és a személyisége adott hozzá. Nem azzal van a gond.


Hanem hogy sokan ezt atformalják, hogy azon a jogon, hogy ők szültek, gyereket neveltek, rákiabálhatják a "hálátlan gyerekre", hogy mit meg nem tettek érte, és azért legyen hálás.


Pedig egy gyereknek joga van a tiszta környezethez, a meleg ételhez, a karácsonyi ajándékhoz, a családi békéhez, a biztonságérzethez, a tisztelethez, az iskolaszerek biztosításához, stb. És ez nem a gyerek kiváltsága, hanem ez a szülő kötelessége.


És undorító, amikor ezt áldozatként, szívességkent hozzák fel az emberek. Hoztál egy döntést, aminek minden jójával, rosszával kaptál. Akkor mi a f.szért a gyereket kéred számon ezért?

2022. dec. 23. 11:38
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
Ilyeneket inkább azok szoktak mondani, akikre “ráerõszakolták” a családot. Nekik tényleg teher volt a gyereknevelés, mert sose akartak. Illetve, nézhetjük a körülményeket. Nagymamám a háború idején majdnem éhenhalt és az anyja 20 évesen “elzavarta” otthonról, mert “akkor örökre vénlány marad”. Apám szegénységben nõtt fel, de nagyanyáménál lényegesebben jobb gyerekkora volt.
2022. dec. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
44%

12:

"A mai magyar társadalomban pedig már lassan hazaárulónak is számít, akinek nincs gyereke. A kormányunk minden lehetséges eszközzel azt sulykolja belénk, hogy ha nem szülsz legalább 3 de inkább több gyereket, akkor nem vagy igazi nő és értéktelen vagy."


Hát én pl. ilyenfajta nyomást sem érzek.

Az ember éli a mindennapi életét, adott esetben a szülők, rokonok mondanak ezt-azt, de állami nyomást én a legkevésbé sem éreztem soha.

2022. dec. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%
Társadalmi szintü megszokás.
2022. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%
#15 az állami nyomás már ott kezdődik hogy ha nem keresel legalább 300.000 forintot havonta akkor képtelen vagy egyedül eltartani magad, tehát kell valaki melléd...az egész rendszer úgy van berendeszkedve hogy egyedül ne élj meg és családot alapíts
2022. dec. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

3-as, jó. És akkor mit csinálsz, belököd a Dunába?

Lehet vele tele a p...ád, de nincs jogod felhánytorgatni neki, hogy pl. nem aludtál kisbaba korában, vagy elviselted a kamaszkorát, stb.

TE vállaltál gyereket, és nem a gyereked vállalt szülőt.

2022. dec. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbb embernek többször is át kene gondolnia, hogy akar-e ő gyereket egyáltalán ès fel tenni a kérdést, hogy amúgy miért is akar.

- Mert már mindenki azzal nyaggat, hogy mikor érkezik a kicsi?

- Vagy nekem amúgy se lesz nyugdíjam így lehet majd kire számítani.

- Feltudom venni a babavárót?

Vagy esetleg életet adok egy önálló embernek, akit a legjobb tudásom szerint vezetek az úton amíg szüksége van rà ès utána elfogadom, hogy ő már egy felnőtt ember?

2022. dec. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert félresiklott az élete, nem ért el mást az életben (ami számára eredmény lenne), mint szaporodott. Így próbálja megkreálni magának a visszacsatolást.
2022. dec. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!